2025. április 2., szerda - Áron

A hazai cégek idegenkednek a szerverbérléstől

2007-10-24 560

A kiszolgálók alkalmazása a kisebb cégek körében is egyre gyakoribbá válik, de az üzemeltetésben az új konstrukciók egyelőre valamennyi szegmensben lassan terjednek.A BellResearch kutatói minden évben átfogó vizsgálatnak vetik alá az üzleti szféra informatikai helyzetét és a piac trendjeit...

...ezen belül is részletesen elemzik a cégek hálózati infrastruktúráját.Ma már a cégek többségénél [56 százalék] megtalálható legalább egy ilyen eszköz, és ebből következően szerver-kliens hálózat is. A felmérés idősoros elemzése arra utal, hogy azok a döntéshozók, akik - felismerve a számítógépek hálózatba kapcsolásából származó előnyöket - helyi hálózat kiépítése mellett döntenek, jellemzően igényt tartanak valamely szerverfunkcióra is.

A peer-to-peer hálózati megoldást preferálókat szinte kizárólag az alsóbb régiókban, a mikro- és kisvállalatok körében találjuk. Az adatok azt mutatják, hogy a 10 fő feletti szegmensben tíz PC-nél húzódik az a határvonal, amelyen túl a vállalati döntéshozók kevéssé gondolják nélkülözhetőnek a dedikált szerver alkalmazását az informatikai infrastruktúra kiépítésében.

Bár számosságában a legtöbb, kiszolgálóval rendelkező vállalatot a mikro- és kisvállalatok reprezentánsai között találjuk, a jelenleg üzemelő mintegy 88 ezer szerverszámítógép csaknem fele az 50 fő feletti cégeknél, a közép- és nagyvállalatoknál üzemel. A szegmensek közti különbségeket jól érzékelteti a tény, miszerint a nagyvállalatok átlagosan 20 szerver felett diszponálnak, addig a kisvállalatok jellemzően legfeljebb 2 eszközt használnak.

A kisebb szegmensek felzárkózását és a bennük rejlő üzleti potenciált mutatja, hogy a tavaly értékesített közel 10 ezer szerver nagyjából egyenlő arányban talált gazdára a nagy-, a közép-, illetve a kisvállalatok körében. Az természetesen semmiképp nem hagyható figyelmen kívül, hogy az egyes szegmensek jelentős különbségeket mutatnak a beszerzésre fordított összegek tekintetében, 2006-ban például a 10 főnél többet foglalkoztató vállalati szegmensben a szerverszámítógépekre fordított kiadások 70 százalékát a nagyvállalati szféra egymaga abszolválta. Az alsóbb vállalati régiók jelentős számú, de volumenében kevésbé jelentős értékesítési lehetőséggel kecsegtetnek, viszont a számosságuk okán mindenképp figyelmet érdemelnek - összegeznek a kutatók.

A piacon számos szolgáltató kínál megoldást arra, hogy a szerverszámítógépek megfelelő mûködtetésével járó terhek ne az őket alkalmazó vállalatokra nehezedjenek. A felmérés adatai azonban arról tanúskodnak, hogy ma a döntéshozók túlnyomó többsége a co-location és hosting-konstrukciók helyett a hagyományos üzemeltetési metódust részesíti előnyben: saját tulajdonú eszközt alkalmaz saját menedzselésben.

Bár a nagyvállalatok érezhetően nyitottabbak az erre specializált szolgáltatók kiemelkedő rendelkezésre állást biztosító konstrukciói iránt, a túlnyomó többség még idegenkedik attól, hogy a gyakran üzletkritikus alkalmazásokat futtató vagy bizalmas adatokat tároló eszközök kikerüljenek a közvetlen látókörükből. Pedig éppen a nélkülözhetetlen alkalmazások és szenzitív adatok megléte indokolhatná az IT-biztonsági és üzletmenet-folytonossági szempontból előnyösebb környezetet. A felmérés részletes elemzései segítenek megvilágítani ezt a paradoxont; az adatokból többek között az is kiolvasható, hogy IT-biztonsági stratégiával a 10 főnél többet foglalkoztató vállalatok alig nyolcada rendelkezik, így a szerverek üzemeltetése terén sem annyira meglepő a biztonsági tudatosság háttérbe szorulása.

(Forrás: www.sg.hu)

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Április 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Tartalom galéria

Gyulay Zsolt: A Hungaroring történetének legnagyobb fejlesztése zajlik

Gyulay Zsolt: A Hungaroring történetének legnagyobb fejlesztése zajlik

More details
Mire vár az építőipar, amikor van megoldás a hatékonyság növelésére?

Mire vár az építőipar, amikor van megoldás a hatékonyság növelésére?

More details
Kik Európa innovátorai?

Kik Európa innovátorai?

More details
Negyven százalékkal nőtt zöldségek-gyümölcsök forgalma a Kifli.hu-nál

Negyven százalékkal nőtt zöldségek-gyümölcsök forgalma a Kifli.hu-nál

More details
Minierdők nagy hatással - klímavédelem közösségi szinten

Minierdők nagy hatással - klímavédelem közösségi szinten

More details
Több helyen is egymilliós négyzetméterárakat hozott az idei év a panelek piacán

Több helyen is egymilliós négyzetméterárakat hozott az idei év a panelek piacán

More details
HAD Ingatlan Üzleti Reggeli: fókuszban a racionális tényezők és a lokális kihívások

HAD Ingatlan Üzleti Reggeli: fókuszban a racionális tényezők és a lokális kihívások

More details
A 2025-ös nyári táborok legmenőbb trendjei

A 2025-ös nyári táborok legmenőbb trendjei

More details
Green Future Conference, 2025. április 11.

Green Future Conference, 2025. április 11.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője