2025. szeptember 17., szerda - Zsófia

Ingatlanpiaci hírek

A GalCap Europe megvásárolta a Rumbach Center irodaházat

2020-06-17 654

A GalCap Europe egy német nyugdíjalap ügyfele részére megvásárolta a Budapesten található Rumbach Center irodaházat. A befektetési menedzser osztrák és közép-kelet-európai befektetésekre specializálódott. A Rumbach Center eladója a dubai központtal rendelkező Al Habtoor csoport volt, aki a közel-keleti és észak afrikai régió egyik legtekintélyesebb befektetési csoportja. A társaság befektetései az ingatlanok mellett lefedik a hotel üzemeltetési, oktatási és gépjárműipari szektorokat is.

A tranzakció a Colliers Magyarország segítségével jött lére.

A Rumbach Center irodaház 1992-es átadását követően többször került felújításra. Az épület a Deák Ferenc tér közelében található és 7 600 m2 bérbeadható terület mellett 72 parkolóhelynek ad otthont. Az ingatlan egyetlen bérlője a Budai Közlekedési Ügyfélkapcsolatok Zrt.

Marco Kohla, a Galcap Europe ügyvezető partnere és a tranzakcióért felelős munkatársa hozzátette: “A Rumbach Center egyrészt biztos cash flowt termel a tulajdonosok részére, másrészt magas értéknövekedési potenciállal rendelkezik a nagyon mérsékelt jelenlegi bérletidíjaknak köszönhetően. Ez a befektés tökéletesen illeszkedik a hosszútávú értékeket szem előtt tartó filozófiánkba és nagyszerűen társul a már meglévő Budapest belvárosi kiemelt minőségű portfoliónkba, melynek részei a Merkúr Palota és a Central Udvar irodaházak.”            
 
Manfred Wiltschnigg, a GalCap ügyvezető partnere szerint: „A mostani befektetésünk demonstrálta, hogy nehéz időszakok alatt is lehetséges kiváló projektekre szert tenni. Az ideális befektetési termékek felkutatása és a tranzakció lebonyolítása nem csak helyi piaci ismeretet, de nagyszerű szakembereket is igényel. A COVID-19 járványhelyzet csak megerősített minket, hogy a kiemelkedő lokációban található ingatlanok vásárlása, mint stratégiai cél tökéletesen működik. "

„Az Al Habtoor Group, mint ügyfelünk, tökéletesen megvalósította a korábban elfogadott befektetési stratégiáját a Rumbach Center irodaház kapcsán és egy tiszteletben álló, stratégiai befektető csoport részére értékesítette megfelelő időben ezt az időtálló ingatlant. A Rumbach Center, mint befektetési eszköz, kiváló hozamot termelt a korábbi tulajdonosának, mely az új befektető által elképzelt terveknek köszönhetően kiemelkedő értéknövekedésre predesztinált – kommentálta a hírt Vécsey Bence, a Colliers Magyarország igazgatója, aki a tranzakció lebonyolításáért és az üzletfelek bemutatásáért volt felelős az ügylet során.

A GalCap Europe további lehetőségeket vizsgál jelenleg is, és várhatóan további befektetéseket fog eszközölni.

(Colliers / Üzleti Hírszerzés)

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Szeptember 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Tartalom galéria

Új magyar raktár a világ legnagyobb logisztikai vállalatánál

Új magyar raktár a világ legnagyobb logisztikai vállalatánál

More details
Idén is díjazták a privátbanki, a vagyonkezelési, és a prémium banki szakma legjobbjait

Idén is díjazták a privátbanki, a vagyonkezelési, és a prémium banki szakma legjobbjait

More details
Amikor az AI „barátnak” tűnik: vizsgálják a fiatal felhasználókat célzó chatbotokat

Amikor az AI „barátnak” tűnik: vizsgálják a fiatal felhasználókat célzó chatbotokat

More details
Albánia új digitális kísérlete: áttörés vagy figyelemelterelés?

Albánia új digitális kísérlete: áttörés vagy figyelemelterelés?

More details
Törökország a magyar turisták új kedvence

Törökország a magyar turisták új kedvence

More details
Hagyományőrző Sportok Viadala, 2025. szeptember 27-28.

Hagyományőrző Sportok Viadala, 2025. szeptember 27-28.

More details
A rossz betanítás milliós veszteséget okozhat már a próbaidő alatt

A rossz betanítás milliós veszteséget okozhat már a próbaidő alatt

More details
Amikor a szomszéd néni is ingatlanosnak áll: nem mindegy, kitől veszünk ingatlant Dubajban

Amikor a szomszéd néni is ingatlanosnak áll: nem mindegy, kitől veszünk ingatlant Dubajban

More details
Itt az élő, digitális színház

Itt az élő, digitális színház

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője