2025. június 3., kedd - Klotild

Versenypiaci hírek

Eldőlt, hol lesz a Balaton Sound a jövőben

2021-09-21 353

A koronavírus-járvány miatt 2020-ban és idén is elmaradt a Balaton Sound zenei fesztivál, amelyet 2007 óta minden évben Zamárdiban rendeztek. Bár jövőre még biztosan a Balaton déli partján fekvő település ad otthont az eseménynek, Csákovics Gyula polgármester jelezte, a város „elfáradt”, és szeretnék kivezetni onnan a fesztiválokat.

Csakhogy egyáltalán nem biztos, hogy így lesz, a Balaton Sound szervezői ugyanis lakossági fórumot tartottak a lehetséges folytatásról, és a polgármester tájékoztatása szerint a képviselőtestület szeptember végén értékeli a helyiek és a tartózkodási címmel rendelkező nyaralók véleményét, és ha a többség támogatja a fesztivált, a szervezők pedig vállalják a feltételeket, a rendezvény maradhat Zamárdiban.

Nos, a közvélemény-kutatás – amely arról szólt, hogy a következő három évben is a településen rendezik-e meg a Soundot – lezárult, azt viszont egyelőre nem tudni, mi a döntés, a szavazóurnákat ugyanis csak szerdán, szeptember 22-én nyitják fel

– írja a Likebalaton.hu.

A helyi konzultációban 2800-an vehettek részt, a 18. életévüket betöltött állandó lakosok, valamint a Zamárdiban tartózkodási engedéllyel rendelkező polgárok.

A polgármester szerint az önkormányzat kikérte az érintettek listáját a Kormányhivataltól, és postán, tértivevényes levélben eljuttatták hozzájuk a vízjellel ellátott szavazólapot. A szavazás szeptember 15-én zárult.

Amennyiben a Balaton Sound helyszíne marad Zamárdi, a szervezők kétszeres díjat, évi 150 millió forintos bérleti díjat, valamint további kilencvenmilliót fizetnének a helyszín rekultivációjára.

Az is eldőlt, hogy a B my Lake fesztiválnak biztosan nem Zamárdi ad otthont a jövőben, míg a Strand Fesztiválról később tárgyalnak a felek.

| Forrás: index.hu

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Június 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Tartalom galéria

Az Inter Cars Hungária Kft. tovább bővíti együttműködését a Prologisnál

Az Inter Cars Hungária Kft. tovább bővíti együttműködését a Prologisnál

More details
Álláskeresés nyáron? Készüljön extra körökre!

Álláskeresés nyáron? Készüljön extra körökre!

More details
Három fiatal, egy álom: így nőtt ki a semmiből az év hamburgerezője

Három fiatal, egy álom: így nőtt ki a semmiből az év hamburgerezője

More details
MI Expo, 2025. június 4.

MI Expo, 2025. június 4.

More details
BusinessFest, 2025. június 12.

BusinessFest, 2025. június 12.

More details
Ki kapja majd az uniós pénzeket az EU költségvetéséből? - 2025. június 11.

Ki kapja majd az uniós pénzeket az EU költségvetéséből? - 2025. június 11.

More details
ITexec konferencia, 2025. június 5-6.

ITexec konferencia, 2025. június 5-6.

More details
Kelet - magyarországi Gazdasági Fórum, 2025. június 4.

Kelet - magyarországi Gazdasági Fórum, 2025. június 4.

More details
Mentes gasztrokaland a Víz, Zene, Virág Fesztiválon,  2025. június 27–29.

Mentes gasztrokaland a Víz, Zene, Virág Fesztiválon, 2025. június 27–29.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője