2025. december 12., péntek - Gabriella

Üzleti hírszerzés és biztonság

Reális arcok, Unreal motorral

2021-02-15 942

Az Epic cég új MetaHuman elnevezésű eszközével ultrarealisztikus emberi arcokat lehet készíteni, akár egy böngésző segítségével is. Az új szoftvert az Epic Unreal motorja hajtja.

Az Epic Games MetaHuman Creator néven bejelentett egy új, böngészőalapú szoftvert, amelyet az Unreal Engine hajt, és amellyel rendkívül valóságszerű emberi arcokat, animációkat lehet kidolgozni. Az Epic a platformot néhány YouTube-videón mutatta be, aminek köszönhetően bepillantást nyerhettünk a MetaHuman Creator felhasználásával készült alkotásokba. A „metahuman” kifejezést egyébként a vállalat a virtuális, nem valóságos márka leírására is használja. 

 

Percek alatt előállítható „metahumánok”

Az Epic szerint a MetaHuman Creator a modern mozgásrögzítési és animációs technikákkal vegyítve lesz majd használható, és az ezek segítségével létrehozott animációk felhasználhatók videójátékokhoz, filmekhez, tévéfilmekhez. A cég szerint ezek a fotorealisztikus külsejű emberek percek alatt előállíthatók, egyedi frizurákat és ruhákat aggathatunk rájuk, majd még tovább testre szabhatók, hogy megfeleljenek szinte bármilyen produkció igényeinek. Ezeket a „metahumánokat” az Epic szerint valós időben, az eszközön belül és pusztán egy webböngésző segítségével is manipulálni lehet.

Eddig a 3D-tartalom létrehozásának egyik legnehezebb feladata a valóban meggyőző digitális emberek kidolgozása volt. Még a legtapasztaltabb művészeknek is komoly időre, erőfeszítésre és technológiára van szükségük pusztán azért, hogy egyetlen karaktert kidolgozzanak. Több évtizedes kutatás és fejlesztés után, valamint annak köszönhetően, hogy olyan cégeket hoztunk be az Epic családba, mint a 3Lateral, a Cubic Motion és a Quixel, ezt az akadályt végre eltöröltük az Unreal Engine révén, és most örömmel mutatjuk be a MetaHuman Creator termékünket

– nyilatkozta Vladimir Mastilovic, az Epic egyik alelnöke, aki „digitális embertechnikával” foglalkozik a cégnél.

Megvannak a határai

Az Epic új eszközével létrehozott digitális karakterek azért nem közelítik meg azt a fotorealisztikus szintet, amelyre például az Nvidia által létrehozott „Thispersondoesnotexist.com” nevű weboldal képes. De a MetaHuman Creator által készített karakterek így is épp eléggé megdöbbentően valósághű megjelenítésre képesek ahhoz, hogy felvegyék a versenyt azzal a szinttel, amit a videójátékoknál, valós időben, motion capture által generált karaktereknél láthatunk. Persze még várni kell arra, hogy lássuk, valójában mire képes ez az eszköz a videójátékokat és animációs filmeket készítő cégek kezében, mielőtt kimondhatnánk, hogy ez lesz-e a szakma jövője.

 
(Forrás: www.index.hu)
Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« December 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Tartalom galéria

SIRHA Budapest - élelmiszeripari és HoReCa szakkiállítás, 2026. március 3-5.

SIRHA Budapest - élelmiszeripari és HoReCa szakkiállítás, 2026. március 3-5.

More details
Lakópark Expó & Év Lakóparkja verseny díjátadó, 2026 március 20-21.

Lakópark Expó & Év Lakóparkja verseny díjátadó, 2026 március 20-21.

More details
MACH-TECH és IPAR NAPJAI, 2026. május 18-21.

MACH-TECH és IPAR NAPJAI, 2026. május 18-21.

More details
AUTOMOTIVE HUNGARY, 2026. május 18-21.

AUTOMOTIVE HUNGARY, 2026. május 18-21.

More details
Environtec powered by ÖKOINDUSTRIA, 2026. október 7-9.

Environtec powered by ÖKOINDUSTRIA, 2026. október 7-9.

More details
Hogyan kerüld el az online vásárlás bosszúságait?

Hogyan kerüld el az online vásárlás bosszúságait?

More details
recruiTECH x HRTECH – 2026. március 26.

recruiTECH x HRTECH – 2026. március 26.

More details
Vége a „zsákbamacskának” a vendéglátásban

Vége a „zsákbamacskának” a vendéglátásban

More details
AI-beszédszimulációk: így marad aktív a nyelvtudás a téli szünetben

AI-beszédszimulációk: így marad aktív a nyelvtudás a téli szünetben

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője