2025. június 23., hétfő - Zoltán

Lakóingatlan

Hosszabb távon nem tudunk nagy hibát véteni, ha ingatlanba fektetünk

2022-06-10 956

Elkezdődött a balatonfüredi Portfolio Property X 2022 konferencia második napja, amelyen az ingatlanbecslés nehézségeibe, a digitalizált munkakörnyezet jellemzőibe, valamint a jövő munkatrendjeibe avatták be a szakértők egy szakmai reggeli keretében a résztvevőket. Válság válság hátán, de ki lehet jönni győztesen belőle? Mi teszi leginkább értékállóbbá az ingatlanokat? Melyek a legfontosabb trendek, amik a jövő HR-jét alakítják? Hogyan alakul a jövő munkavégzése, munkahelye? Nem könnyű kérdések, lássuk a szakértők válaszait!

Válság vagy nem? Hogyan változik az ingatlanok értékbecslése most?

Változások és sokkhatások érik a piacokat, az építőipari költségek változása, ami leginkább közép-hosszú távú hatás, illetve a finanszírozás megváltozása természetesen befolyással van az ingatlanok értékére is. Az értékbecslés során nem lehet ezeket kihagyni, elkerülhetetlen, hogy a gazdasági változások az ingatlanok értékére is hatással legyenek - többek között ezekről beszélgetett Telekesi-Csuhay Borbála MRICS (COO, ESTON International), Jakab Zsolt MRICS (ingatlanalapokért felelős portfóliómenedzser, Diófa Alapkezelő), Limp Adrián MRICS (Partner, Head of Valuation & Advisory – Hungary, Cushman & Wakefield), Pápai Dorottya MRICS (üzletfejlesztési vezető, RE/MAX Magyarország), Sarlós Nóra MRICS (vezérigazgató, MFB-Ingatlanfejlesztő Zrt.).

Különösen fontos a rugalmasság, illetve, hogy komoly iparági szaktudással rendelkezzen az adott ingatlan értékét meghatározó szakértő. Az értékbecslésről, az ingatlanok értékállásáról szóló beszélgetés egyik legfontosabb mondta az volt, hogy:

Hosszú távon nem tudunk nagy hibát véteni, ha ingatlanba fektetünk.

A közönség szerint az ingatlanok értékére a legnagyobb kockázatot a kamatok változása jelenti, ezt követi az építőipari költségek változékonysága. Míg az ingatlanok értékét leginkább az energiahatékonyság növelése tudja biztosítani a többség szerint. Az értékállóságban a közönség a lakóingatlanokban hisz a leginkább, a szakértőktől ugyanakkor elhangzott, hogy az ipari ingatlant jól lehet most értékesíteni, vétel kapcsán a retail lehet célszerű, illetve a minél egyszerűbb ingatlanok, ahol egyszerűbb megvalósítani az energiahatékonysági beruházásokat. Azt is megemlítették a beszélgetés résztvevői, hogy a kivárás is jó taktika lehet, illetve az ingatlaneszközök diverzifikációja.

A teljes cikk: Hosszabb távon nem tudunk nagy hibát véteni, ha ingatlanba fektetünk

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tartalom galéria

Market 30: megjelent az imázsfilm

Market 30: megjelent az imázsfilm

More details
Nyit Magyarország legbiztonságosabb széfszolgáltatása

Nyit Magyarország legbiztonságosabb széfszolgáltatása

More details
A mesterséges intelligencia az új résztvevő a vállalati meetingeken

A mesterséges intelligencia az új résztvevő a vállalati meetingeken

More details
Sikeresen zárult a „Passzold vissza, Tesó!” 2025-ös tavaszi kampánya

Sikeresen zárult a „Passzold vissza, Tesó!” 2025-ös tavaszi kampánya

More details
Bruce Willis után magyar arc került be egy globális kampányba

Bruce Willis után magyar arc került be egy globális kampányba

More details
Kiosztották az Év Célgépe 2025 díjakat

Kiosztották az Év Célgépe 2025 díjakat

More details
Teniszpályányi fagyasztó, 5 szupermarketnyi hűtőraktár

Teniszpályányi fagyasztó, 5 szupermarketnyi hűtőraktár

More details
Hogyan kezelik az ingatlanbefektetők a volatilitást

Hogyan kezelik az ingatlanbefektetők a volatilitást

More details
REA SUMMIT, 2025. szeptember 17.

REA SUMMIT, 2025. szeptember 17.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője