2023. június 6., kedd - Norbert

Kereskedelem

Bezárt egy nagy hírű magyar bolt – kitudódott, mi nyílik a helyén

2023-05-16 410

A közel százötven éves múltú épületben működő áruház nem sokáig maradt kiskereskedelmi üzlet nélkül. Üzletet nyitott a Penny az Üllői úti Remíz üzletházban – jelentette be a boltlánc. A Budapest XIX. kerületében, Pestszentlőrinc és Kispest határán lévő bevásárlóközpont épülete 150 éves múltra tekint vissza, talán nem véletlen, hogy a Penny itt hozta létre eddigi legnagyobb alapterületű boltját.

Miért érdekes a Penny boltnyitása?

A Világgazdaság még január elején írta meg, hogy tavaly december 30-án bezárt a Remíz Üzletházban működő Príma. Lapunk iparági forrásai azért is ütköztek meg az üzlet felszámolásán, mert szerintük az 

a magyar tulajdonú kiskereskedelem egyik zászlóshajója volt.

A bolt felszámolásáról az egységet üzemeltető franchise-partner döntött, akinek egyébként két másik, a CBA-hálózatához tartozó üzlete is van, amelyeket a továbbiakban is működtet. Hogy mi okozta a Príma vesztét a Remízben, az sok tényezős: egyrészt az élelmiszerárstop, aztán az energiaárak drasztikus emelkedése, végül pedig a munkaerőköltségek drágulása. Arról sem szabad elfeledkezni, hogy az élelmiszerek áremelkedés miatt a boltokban értékesített árumennyiség folyamatosan csökken. Innen nézve tehát meglepő, hogy a Penny máris betöltötte a Príma távozásával keletkező piaci rést.

Mit kell tudni a Remíz Üzletházról?

Persze nem akármilyen helyszínről van szó. A Remíz Áruházat a közelmúltban újították fel, 2020 októberében nyitották meg, de a Kispest központjához közel elhelyezkedő áruházépületnek színes a múltja. Eredetileg kispesti kocsiszínnek álmodták meg 1887-ben még a gőzvontatású, 760 milliméter nyomtávú budapest–szentlőrinci HÉV járműveinek tárolására. Itt következett be a budapesti villamos legnagyobb békeidei katasztrófája 1947-ben: július 4-én éjjel 1 óra 5 perckor máig tisztázatlan okból az épület kigyulladt, az ott tárolt 172 járműből 78 kiégett. A komplexumot a következő évre kisebb befogadóképességgel építették újjá. Később az észak–déli metró építésekor Kispest, Pestlőrinc és Pestimre több villamosvonala megszűnt vagy jelentősen rövidült, ezért a kocsiszínre nem volt többé szükség. Hivatalosan 1976. december 31-én számolták fel, de csak 1999-ben nyílt meg a belül teljesen átalakított remízépületben az élelmiszer-áruház.

Milyen lett a Penny a Remíz Üzletházban?

A Penny még 2023 márciusában kezdte meg kialakítani a boltját az Üllői úti üzletház mintegy 2000 négyzetméteres területén. Az árusítótér több mint 1300 négyzetméteres. Az üzlettérben található valamennyi hűtő üvegajtós kivitelű és klímasemleges hűtőközeggel működik, valamint csak LED-világítást használnak a boltban. A korábban itt működő Príma üzlet hentespultját is megtartották, a hagyományos kasszák mellett pedig önkiszolgáló egységeket is telepítettek. 

„Büszkék vagyunk rá, hogy egy olyan helyen nyithattunk új üzletet, amely kiemelten fontos a környék lakói számára, hiszen a korábbi, néhány hónapja bezárt kereskedelmi egység hiányát szinte mindenki megérezte. Hazai fejlesztéseink természetesen ezzel nem értek véget, a közeljövőben további új üzletek nyitását és újabb munkahelyek létesítését tervezzük” – mondta Kazatsay Eszter, a Penny magyarországi kommunikációs vezetője.

I Forrás: vg.hu

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Június 2023 »
H K Sze Cs P Szo V
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Tartalom galéria

Nem titkolja a Pöttyös, módosítottak a receptúrán

Nem titkolja a Pöttyös, módosítottak a receptúrán

More details
Debrecziner Gourmet Fesztivál, 2023. június 16-18.

Debrecziner Gourmet Fesztivál, 2023. június 16-18.

More details
Mennyi ideig kell dolgozni egy saját lakásért az európai fővárosokban?

Mennyi ideig kell dolgozni egy saját lakásért az európai fővárosokban?

More details
Ki nyerte a hazai barkácspiacon a versenyt?

Ki nyerte a hazai barkácspiacon a versenyt?

More details
Több mint 80 szálloda áll majd az új pálmaszigeten

Több mint 80 szálloda áll majd az új pálmaszigeten

More details
Ellepték a magyar boltokat az import élelmiszerek

Ellepték a magyar boltokat az import élelmiszerek

More details
Új bérbeadási és értékesítési igazgatót nevezett ki az Indotek Group

Új bérbeadási és értékesítési igazgatót nevezett ki az Indotek Group

More details
Százezredik látogatóját fogadta a Pénzmúzeum

Százezredik látogatóját fogadta a Pénzmúzeum

More details
Így alakul a táborozások piaca 2023-ban

Így alakul a táborozások piaca 2023-ban

More details