2026. június 3., szerda - Klotild

Kereskedelem

Az ALDI nyerte el az „Év Diszkont Üzlete 2022” díjat

2022-09-27 1247

Az ALDI Magyarország a 2022 áprilisában Egerben megnyitott üzletével pályázott az idei StarStore versenyen a diszkont kategóriában. Ez az üzlet az áruházlánc első klímasemleges módon üzemeltethető ingatlana, a vármegyeszékhely első ALDI-áruháza, amely közel 1450 négyzetméteres árusítóterével az ország összes ALDI-ja közül is az egyik legnagyobb. A 8. alkalommal megrendezett StarStore zsűrije az ALDI-nak ítélte „Az Év Diszkont Üzlete” címet.

Egyedi építészeti és épületgépészeti megoldások, modern látványpékség, folyamatosan alacsony árakon, többségében magyar forrásból – köztük Eger környéki beszállítóktól – érkező termékek, színvonalas kiszolgálás, kiemelkedő méretű árusítótér jellemzi az ALDI első üzletét Egerben. Ez a vállalat első üzlete Heves vármegye székhelyén, amely 1450 négyzetméteres árusítóterületének köszönhetően az ország egyik legnagyobb alapterületű eladóterével rendelkezik az ALDI üzlethálózatán belül. Országos elsőséget mondhat magának az áruház azért is, mert az alkalmazott hűtési-fűtési megoldásoknak és a zöldáram használatának köszönhetően ez az első klímasemleges módon üzemeltethető élelmiszer-kiskereskedelmi ingatlan az ALDI üzletei között.

Az üzlet egyik újdonsága, hogy az ALDI hazai hálózatában először alkalmazott megvilágított feszített ponyvával ellátott előtetőt. Az áruház egyedi méretei a szokásos négyfolyosós elrendezés helyett hatfolyosós kialakítást tettek lehetővé. Ennek megfelelően a zöldség-gyümölcs felépítmény sem a hagyományos, blokk-kialakításban valósult meg, hanem egy L-alakú bútorzat került beépítésre, középen egy szigettel – így még áttekinthetőbb a kínálat, több vásárló fér el a pultok mellett, és még kényelmesebb a vásárlás. A vásárlók mintegy 120 zöldségből és gyümölcsből választhatnak, amelynek nagy része magyar forrásból érkezik. 

Az áruházban modern, üvegajtókkal ellátott húshűtőket és olyan új tervezésű pékségbútorzatot alakított ki a vállalat, amely önzáródó ajtóval ellátott rekeszt nyújt minden egyes pékárunak. Az ALDI ezzel is a higiénikus és biztonságos vásárlást segíti. A látványpékség 50-féle frissen, helyben sütött kenyérrel, illetve édes és sós pékáruval – köztük számos laktóz- és gluténmentes termékkel – várja a vásárlókat. A hűtőpultokban több mint 40 különböző Kokárdás saját márkás tej- és hústermék található, amelyek kizárólag magyar alapanyagból, hazai feldolgozásban készülnek, így beszerzésüknek és szállításuknak is alacsonyabb a karbonlábnyoma.

A teljes cikk: Az ALDI nyerte el az „Év Diszkont Üzlete 2022” díjat

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tartalom galéria

Debrecen Economic Forum, 2026. június 9.

Debrecen Economic Forum, 2026. június 9.

More details
XXIII. Nemzetközi Építészkongresszus, 2026.  június 12.

XXIII. Nemzetközi Építészkongresszus, 2026. június 12.

More details
X Smart Sport Expo és Fitness Fesztivál, 2026. június 14.

X Smart Sport Expo és Fitness Fesztivál, 2026. június 14.

More details
Idén újra MaReSz Event Touch - 3 in 1!

Idén újra MaReSz Event Touch - 3 in 1!

More details
Gourmet Fesztivál, 2026. június 4-7.

Gourmet Fesztivál, 2026. június 4-7.

More details
Öttusa világkupa Budapesten, 2026. június 9–13.

Öttusa világkupa Budapesten, 2026. június 9–13.

More details
Újra jön a Mozgás Éjszakája, 2026. június 12.

Újra jön a Mozgás Éjszakája, 2026. június 12.

More details
Lóerők Éjszakája, 2026. június 13.

Lóerők Éjszakája, 2026. június 13.

More details
Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője