2026. január 31., szombat - Marcella

Irodapiac

A Spar után a Raiffeisenre tüzel a kormány? Elköltöztetik a MÁV-központot a banktól bérelt irodaházból

2024-04-08 1059

Az elmúlt héten érkezett a figyelmeztetés, miszerint május 6-ig mindenkinek el kell hagynia a MÁV-Volán-csoport fővárosi központi irodaházát. A váratlan döntés káoszhoz vezethet, az épületben dolgozó mintegy 2100 ember ugyanis egyelőre nem tudja, hová fognak tovább költözni. A lépés mögött a magyar kormány üzleti-diplomáciai jellegű konfliktusa is felsejlik, amelyeket az ausztriai érdekeltségű cégek ellen kezdeményezett.

Az elmúlt héten csütörtökön ment ki az a vezérigazgatói körlevél, mely szerint május 6-ig minden dolgozónak haladéktalanul el kell hagynia a MÁV-Volán csoport Könyves Kálmán körúti központi irodaházát. A levél kitért arra is, hogy a munkavégzéshez nem szükséges személyes tárgyakat április 12-ig minden kollégának el kell szállítania az épületből. A vezetőség nem indokolta, hogy miért szükséges a rövid határidejű kiköltözés, sőt, azt sem árulták el, hogy a munkatársak hol fognak dolgozni a továbbiakban.

„A döntés annyira váratlanul érkezett, hogy korábban sem a MÁV igazgatótanácsa, sem a felügyelőbizottsága nem tárgyalt róla. Az emberek körében most teljes a bizonytalanság, még középvezetői szinten is. Az irodaházban nagyon rossz a hangulat, a munkatársak megkezdték a dobozolást, az irataik összepakolását” – vázolta a helyzetet lapunknak Meleg János, a Vasutas Szakszervezet (VSZ) elnöke. A lépés már csak azért is meglepetést keltett, mert a vezetés eddig nagyon korrekt módon minden témakörben tájékoztatta a szakszervezeteket – fűzte hozzá.

Kedden az a háttérinformáció érkezett, hogy a székház dolgozóit legalább három különböző helyszínre fogják „szétszórni”. Első körben a 2100 munkatársból mintegy 350–400 embert egy XI. kerületi – az Október huszonharmadika utcában lévő – irodaházba költöztetnének, a többiek számára pedig egyelőre elrendelnék a home office munkavégzést, és csak később helyeznék el őket új helyszíneken. Ez így várhatóan költségesebb megoldás lesz, mintha az eddigi irodaházat tovább bérelték volna – mondta Meleg János.

A bérbeadó Raiffeisen Ingatlan Alap, valamint a bérlő MÁV Zrt. között a cég székházára – a Parkway Irodaházra és annak kapcsolódó területeire – korábban kötött, határozott időtartamú bérleti szerződés 2024. május 6-val lejár. A kiköltözésről a bérleti szerződés megszűnése nyomán a tulajdonosi joggyakorló Építési és Közlekedési Minisztérium döntött – tájékoztatott a körlevélben Pafféri Zoltán, a vasúttársaság vezérigazgatója.

A MÁV által 2008 óta bérelt épület 33,65 százalékos súllyal a Raiffeisen Ingatlan Alap portfóliójának legnagyobb ingatlana, és 25 százalékos súllyal a legnagyobb eszköze.

A VSZ-hez olyan hírek is eljutottak, melyek szerint a döntés szándékosan azért született, mert

a közlekedési tárcánál nem szeretnék, ha az állami cég a jövőben is az osztrák Raiffeisen-csoport üzletfele lenne.

Úgy tudják, a banknál hajlandóságot mutattak arra, hogy mérsékeljék a bérleti díjakat, sőt, az épület eladását sem zárták ki, ám a minisztériumnál nem akartak egyezséget kötni.

Lapunk az erre vonatkozó kérdésekkel megkereste a pénzintézetet és a minisztériumot is, egyelőre nem kaptunk választ.

A teljes cikk: A Spar után a Raiffeisenre tüzel a kormány? Elköltöztetik a MÁV-központot a banktól bérelt irodaházból

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Január 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Tartalom galéria

Kell egy indok Olaszországhoz? Akkor itt a téli olimpia!

Kell egy indok Olaszországhoz? Akkor itt a téli olimpia!

More details
Egyszerűsödnek a hazai szélenergia-beruházások

Egyszerűsödnek a hazai szélenergia-beruházások

More details
Blaha Chicken Tenders: 1000 adag ingyen csirke az új helyen

Blaha Chicken Tenders: 1000 adag ingyen csirke az új helyen

More details
10 éves megállapodást írt alá a Semmelweis OSC és az Indotek Group

10 éves megállapodást írt alá a Semmelweis OSC és az Indotek Group

More details
Ahol hivatalosan a levegőbe helyezik a közlekedési rendőröket

Ahol hivatalosan a levegőbe helyezik a közlekedési rendőröket

More details
A CEE kiskereskedelmi láncainak fele terjeszkedést tervez, a retail parkokat részesítik előnyben

A CEE kiskereskedelmi láncainak fele terjeszkedést tervez, a retail parkokat részesítik előnyben

More details
Otthon Start fejlesztői szemmel: élénkülhet az újépítésű piac, de az árkockázatok tovább élnek

Otthon Start fejlesztői szemmel: élénkülhet az újépítésű piac, de az árkockázatok tovább élnek

More details
Bukaresti irodaházat vásárolt a Magyar Posta Takarék Ingatlan Befektetési Alap

Bukaresti irodaházat vásárolt a Magyar Posta Takarék Ingatlan Befektetési Alap

More details
Az Erste Csoport 120 millió eurós refinanszírozási megállapodást kötött a CPI Europe-pal

Az Erste Csoport 120 millió eurós refinanszírozási megállapodást kötött a CPI Europe-pal

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője