2026. június 3., szerda - Klotild

Ingatlanfejlesztés

Építészfórum a Construmán – Beszámoló

2023-04-05 1677

A legnagyobb hazai építőipari kiállításon, a Construmán az Építészfórum idén sem csak egy standdal, de szakmai beszélgetésekkel is jelen volt. Meghívott beszélgetőpartnereinkkel és a közönséggel a lakásépítés alternatíváit és a meglévő épületállomány újrahasznosításának lehetőségeit vitattuk meg. A Budapesti Építész Kamarával közös, Studio Nomad által tervezett standunknál pedig az Építészkereső szolgáltatást ismerhették meg az érdeklődők.

Alternatívák a lakásépítésben

A szerdai napon, részben kapcsolódva a tavalyi Construmán szervezett Az OTÉK alakú ház című beszélgetés tematikájához, a lakhatásról, a magyarországi lakásépítés helyzetéről és a lehetséges alternatív tipológiákról beszélgettünk. A résztvevők Erő Zoltán Budapest főépítésze, Kerékgyártó Anna szociológus (Józsefvárosi Önkormányzat), Horváth Áron elemző közgazdász (ELTINGA) és Takács Ákos építész (Mókembé) mind más szempontból foglalkoznak a lakhatás és a lakásépítés kérdéseivel, ezért a beszélgetés lehetőséget adott sok különböző nézőpont és vélemény megismerésére.

Az esemény rendhagyó módon egy olyan felvezetéssel indult, amelyben valamennyi résztvevő egy-egy olyan lakhatási projektet mutatott be, amelyet valamilyen oknál fogva példamutatónak, inspirálónak tart.

Horváth Áron a kevéssé ismert budapesti Metrodom Young fejlesztésről beszélt, kiemelve, hogy a régebbi épület felújítása mellett sok közösségi funkció is helyet kapott. Kerékgyártó Anna a Mikhail Riches által tervezett, a RIBA Arany Medálját is elnyerő Goldsmith Streetet méltatta, amely egy önkormányzati szociális bérlakástelep. Takács Ákos Bécs egyik építészetileg és funkciójában is kísérletező, új projektjét, a Werner Neuwirth tervezte Atelierhaus c21 tömbjét mutatta, amelyben kötetlen téri elrendezésű műteremlakások találhatók. Winkler Márk moderátor, az Építészfórum szerkesztője és Erő Zoltán pedig az alacsony, sűrű beépítés pionír példáját, a Neave Brown teraszos elrendezésű Dunboyne Road lakótelepét méltatta.

A beszélgetésen ezt követően több téma is előkerült, amelyeket a Fórum felületén májusban induló Lakhatás tematikus héten részletesebben is kibontunk majd.

A teljes cikk: Építészfórum a Construmán – Beszámoló

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tartalom galéria

Debrecen Economic Forum, 2026. június 9.

Debrecen Economic Forum, 2026. június 9.

More details
XXIII. Nemzetközi Építészkongresszus, 2026.  június 12.

XXIII. Nemzetközi Építészkongresszus, 2026. június 12.

More details
X Smart Sport Expo és Fitness Fesztivál, 2026. június 14.

X Smart Sport Expo és Fitness Fesztivál, 2026. június 14.

More details
Idén újra MaReSz Event Touch - 3 in 1!

Idén újra MaReSz Event Touch - 3 in 1!

More details
Gourmet Fesztivál, 2026. június 4-7.

Gourmet Fesztivál, 2026. június 4-7.

More details
Öttusa világkupa Budapesten, 2026. június 9–13.

Öttusa világkupa Budapesten, 2026. június 9–13.

More details
Újra jön a Mozgás Éjszakája, 2026. június 12.

Újra jön a Mozgás Éjszakája, 2026. június 12.

More details
Lóerők Éjszakája, 2026. június 13.

Lóerők Éjszakája, 2026. június 13.

More details
Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője