2025. február 5., szerda - Ágota

Ingatlanfejlesztés

Digitalizáció az ingatlanpiacon? Jön az idei Proptech Hungary konferencia

2023-04-04 916

A digitalizáció körbe vesz minket, a mindennapi életünkre gyakorol hatást, amikor a közösségi médiát nézzük, streaming szolgáltatót választunk vagy éppen online vásárolunk. Adatok millióit juttatjuk el valakinek, aki ezeket elemzi, majd alakítja termékét, szolgáltatását, optimalizálja működését, kommunikációját. Az ingatlanpiac sem maradhat ki a digitalizációból, mert óriási versenyhátrányba kerülhetünk, ha nem lesznek adataink, vagy nem nálunk lesznek az adatok.

Az ingatlan életciklus számos területét érinti a digitalizáció a tervezéstől kezdve az építésen át a kivitelezésig, az üzemeltetésig, illetve használatig. Ezek a témák mind-mind szerepelnek az idei Proptech Hungary konferencia tematikájában, amely május 18-án kerül megrendezésre.

A konferencia célkeresztjében a digitális transzformáción kívül az ESG és a jövő digitális megoldásai állnak majd, de fontosnak tartják bemutatni a jelen tapasztalatait is. A szervező nagy hangsúlyt fektet arra, hogy különleges és értékes legyen a tartalom, ezért Angliából, Belgiumból, Hollandiából, Norvégiából, Németországból, Csehországból, Szlovákiából, Auszriából, Romániából, sőt még Olaszországból is hívtak meg előadókat.

Az esemény házigazdája James Dearsley lesz, aki több mint 10 éve foglalkozik digitális transzformációval, és speciális nemzetközi kitekintésében beszámol a legújabb innovációkról, érdekességekről a piacon. 

Szó lesz az EU irányelvekről, ESG mérésről, okos irodaházról, energiahatékonyság optimalizálásáról, irodaterületek használatának méréséről, funkciójának változásáról, a lakóingatlanokat ért technológiai változásokról, de egy tech konferenciáról nem maradhat el a generatív mesterséges intelligencia, a chat gpt hatásai az ingatlanpiacra, criptoról, metaverse-ről.

„Nagyon sok minden változott az első 2018-as Proptech konferenciához képest, már sokkal tisztábban látják a piac résztvevői is, hogy mire van szükségük. A poszt covid helyzet még mindig hatással van az ingatlanpiacra, felértékelődött a mérhetőség, egyértelműen kiderült, hogy az ingatlanok hatékonyabban használhatók a digitális és fenntartható megoldásokkal. A változás korát éljük, azok fognak előnyt kovácsolni a kiszámíthatatlan változásokból, akik minél előbb elkezdik használni és integráltan beépítik mindennapi működésükbe a technológiát, akik mérik teljesítményeiket, gyűjtik és elemzik az adatokat” – mondta Kalmár Zoltan, a rendezvényt szervező ProptechZoom alapítója.

A digitalizáció egyre inkább a előtérbe kerül a legtöbb ingatlanpiaci cégnél, az elmúlt fél évben számos kivitelező, vagy fejlesztő cég tett nagy lépéseket, hogy cégen belül felelőse legyen a technológiai innovációnak, vagy vizsgálnak különböző proptech megoldásokat.

I Forrás: realista.ingatlan.com

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Február 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    

Tartalom galéria

A vásárlóerő növekedés és a fellendülő turizmus jól jött

A vásárlóerő növekedés és a fellendülő turizmus jól jött

More details
Szinte bárki kapható céges bűncselekmény elkövetésére

Szinte bárki kapható céges bűncselekmény elkövetésére

More details
Dinamikus jólléti egyensúly és konferencia, 2025. február 25.

Dinamikus jólléti egyensúly és konferencia, 2025. február 25.

More details
Nyáron már közvetlen járatokat indít az ITAKA Debrecenből is a török és az albán riviérára

Nyáron már közvetlen járatokat indít az ITAKA Debrecenből is a török és az albán riviérára

More details
A KKE régió hazai befektetői nagyobb szerephez juthatnak 2025-ben

A KKE régió hazai befektetői nagyobb szerephez juthatnak 2025-ben

More details
Milyen hatással lesz a mindennapi életünkre az elektronikus ingatlan-nyilvántartás?

Milyen hatással lesz a mindennapi életünkre az elektronikus ingatlan-nyilvántartás?

More details
Wild East Fest, 2025. február 7-9.

Wild East Fest, 2025. február 7-9.

More details
Fonyódi Kolbászfesztivál, 2025. február 7-9.

Fonyódi Kolbászfesztivál, 2025. február 7-9.

More details
Csömöri hájastészta és fánksütő, lekvárfőző verseny, 2025. február 8.

Csömöri hájastészta és fánksütő, lekvárfőző verseny, 2025. február 8.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője