2026. június 26., péntek - János

Archívum

A Budapesti Ingatlan Tanácsadók Egyeztető Fóruma (BIEF, BRF) ezúton közzéteszi 2019 harmadik negyedévére vonatkozó irodapiaci összegzését

2019-10-18 1089

A Budapesti Ingatlan Tanácsadók Egyeztető Fóruma (BIEF, BRF) - melynek tagjai: CBRE, Colliers International, Cushman & Wakefield, Eston International, JLL és Robertson Hungary - ezúton közzéteszi 2019 harmadik negyedévére vonatkozó irodapiaci összegzését.

2019 harmadik negyedévében két irodaépülettel bővült a budapesti modern irodapiaci állomány. Átadásra került a Hungária Center (6.920 m2), valamint az Advance Tower második fázisa (7.630 m2). A teljes budapesti modern irodaállomány jelenleg 3.668.735 m2-t tesz ki, amelyen belül 3.064.165 m2 „A” és „B” kategóriás modern spekulatív irodaterület, valamint 604.570 m2 saját tulajdonú iroda található.

Az üresedési ráta rekord alacsony 5,9%-ra süllyedt, ami 0,4 százalékpontos negyedéves csökkenésnek felel meg. A 2018-as év végi és a 2019 első félévi trendtől eltérően az Észak-Buda alpiacon regisztráltuk a legalacsonyabb üresedési rátát, 2,9%-ot, míg a legmagasabb üresedési ráta (34%) még mindig az Agglomerációban mérhető. A nettó abszorpció a harmadik negyedév során 28 095 m2-t tett ki.

bruttó kereslet 2019 harmadik negyedévében 191.235 m2-t tett ki, ami 41%-kal magasabb az előző év azonos időszakában regisztrált (111.430 m2) értékhez képest. A teljes keresleten belül a szerződés-hosszabbítások képviselték a legnagyobb arányt a bérbeadási volumen 63%-ával, amit az új szerződések követtek 19,8%-kal. Az előszerződések részaránya 10,4%-ot, a bővülések pedig 6,7%-ot tettek ki ebben a negyedévben.

A korábbi negyedévektől eltérően a legmagasabb bérlői aktivitás a Pest Központ részpiacon volt mérhető, ami a teljes volumen 32%-át tette ki. Pest Központot a Váci úti folyosó és Dél-Buda alpiacok követték, 28% és 17%-os részesedéssel a teljes keresleten belül. A BRF összesen 141 bérleti szerződést regisztrált a negyedév során, melyek átlagos mérete 1356 m2 volt, ami 41%-os növekedést jelent az előző negyedévhez képest.

14 szerződést kötöttek 3.000 m2-nél nagyobb területre: 1 új bérleti szerződést, 3 előbérleti szerződést és 10 szerződéshosszabbítást.  A negyedév négy legnagyobb méretű tranzakciójából kettőt a Pest Központ részpiacon írtak alá, egyet a Váci úti folyosón és egyet a Dél-Buda részpiacon.

A fent említett tranzakciók közül három szerződés-hosszabbítás volt, 63.900 m2-en. A korábbi trendekkel ellentétben növekedett a szerződés-hosszabbítások aránya. A legnagyobb új ügyletet a dél-budai részpiacon írták alá; a folyamatos bővülés miatt a Thyssenkrupp fejlesztési központja a South Buda Business Parkba költözött, ahol 16.000 négyzetméter irodaterületet foglalt el.

A legnagyobb előbérleti szerződést a Gizella Loft irodaházban írták alá 6.000 négyzetméteren, míg a legjelentősebb bővülés a Center Point irodaházban történt 2.230 négyzetméteren.

BRF

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Június 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Tartalom galéria

Mennyire használják tudatosan az AI-t a magyar munkavállalók?

Mennyire használják tudatosan az AI-t a magyar munkavállalók?

More details
Mennyibe kerül egy szoftverhiba, ha túl későn derül ki?

Mennyibe kerül egy szoftverhiba, ha túl későn derül ki?

More details
A fő metróállomások környékére összpontosul a kereslet, miközben csökken a prágai irodák üresedése

A fő metróállomások környékére összpontosul a kereslet, miközben csökken a prágai irodák üresedése

More details
Európa demográfiai törésvonala átírja a lakóingatlan-piac jövőjét

Európa demográfiai törésvonala átírja a lakóingatlan-piac jövőjét

More details
Bővül a WING irodaportfóliója: megvásárolta a Capital Square-t

Bővül a WING irodaportfóliója: megvásárolta a Capital Square-t

More details
Munkahelyi szűrőprogrammal segít a Prologis

Munkahelyi szűrőprogrammal segít a Prologis

More details
Most érdemes ingatlant venni Dubajban, de nem azért, mint gondolná

Most érdemes ingatlant venni Dubajban, de nem azért, mint gondolná

More details
Négy tonna üveggel készült el Budapest új panorámahajója

Négy tonna üveggel készült el Budapest új panorámahajója

More details
Ládapakoló humanoidok és gázszivárgást szimatoló robotkutyák

Ládapakoló humanoidok és gázszivárgást szimatoló robotkutyák

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője