2026. június 22., hétfő - Paulina

Archívum

Többet alkudhatnak most a kkv-k az irodabérletnél, mint bármikor korábban

2021-09-29 723

Jobb feltételekkel lehet ma irodát bérelni és ezt érdemes kihasználni.  A bérlők kegyeit keresik ezekben a hetekben az irodaházak bérbeadói. Sokkal nagyobb intenzitással, mint korábban. Ez több lehetőséget ad a kisebb cégeknek is arra, hogy kedvezőbb feltételeket alkudjanak ki.

Ha végig pásztázzuk a főbb budapesti irodapiaci helyszíneket, akkor még mindig látunk darukat, vagyis nem álltak le az építkezések. Elvileg több százezer négyzetméternyi irodaterület kerül a piacra a következő pár évben, sok vállalkozás meghosszabbítja a bérletiszerződését, miközben lassan kezdenek átállni a járvány utáni időszakra. A fejlesztők, az üzemeltetők és a befektetők is optimisták, de azt mindenki elismeri, hogy ma a bérlők sokkal jobb alku pozícióban vannak, mint bármikor korábban.

Természetesen nem mindegy, hogy milyen egyezségek születnek, illetve marad-e a bérlő vagy inkább költözne, hogy jobb feltételekkel béreljen irodát. Ebben az alkudozásban sokféle szempont egyszerre érvényesül és minden egyes bérlő, főleg, ha kisebb cég, a végsőkig igyekszik kitartani álláspontja mellett.

Több minapi konferencián is azt hallottuk, hogy továbbra is sok a bizonytalanság, a bérlő cégek egyelőre rövid távú döntéseket hoznak és nagyon sok függ attól, hogy sikerül-e tömegesen visszacsábítani a dolgozókat a home office-ból. Elég sok szektorban jellemző, hogy a dolgozók legalább heti két napon távolról végzik el a feladatokat, de egyes extrém esetekben, főleg IT cégeknél, hetente egyszer megjelennek az értekezleten, aztán mindent otthonról csinálnak.

Milyen engedményeket harcolhat ki magának most egy kis vagy közepes vállalat? (Bár hozzátesszük, hogy ez nem szentírás és nem kötelező és egyelőre csak elvétve hallottunk róla). Például rövidebb bérleti futamidőt vagy azt, hogy minden, számára káros következménytől mentesen adhasson vissza területet, ha éppen nem megy az üzlet vagy annyira sokan akarnának tartósan távolról dolgozni a cégnél.

 

A teljes cikk: piacesprofit.hu

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Június 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Tartalom galéria

Elstartolt a Cinema City Családi TIZES Mozibérlete a nyári szünetre, és még tovább

Elstartolt a Cinema City Családi TIZES Mozibérlete a nyári szünetre, és még tovább

More details
Adatvédelmi szakjogász tanácsai utazóknak

Adatvédelmi szakjogász tanácsai utazóknak

More details
Robotok a munkahelyen - Készen állunk rá, hogy közösen dolgozzunk velük?

Robotok a munkahelyen - Készen állunk rá, hogy közösen dolgozzunk velük?

More details
Már nem elég a kikötő: többnapos szárazföldi kalandokat indít az Azamara Cruises

Már nem elég a kikötő: többnapos szárazföldi kalandokat indít az Azamara Cruises

More details
PontyShow, 2026. november 6–8.

PontyShow, 2026. november 6–8.

More details
AGROmashEXPO, 2027. január 27-30.

AGROmashEXPO, 2027. január 27-30.

More details
CONSTRUMA, 2027. április 8-11.

CONSTRUMA, 2027. április 8-11.

More details
HUNGAROTHERM, 2027. április 8-11.

HUNGAROTHERM, 2027. április 8-11.

More details
OTTHONDesign, 2027. április 8-11.

OTTHONDesign, 2027. április 8-11.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője