2026. május 1., péntek - Fülöp

Tehetségek után kutatva

2008-06-11 1171

Egyre inkább kulcsfontosságúvá válik az üzleti sikeresség szempontjából az, hogy egy szervezet mennyire képes a munkaerőpiacon megtalálni a tehetségeket, s miként tudja megtartani, ösztönözni őket – többek között ez derült ki a DGS GLOBAL RESEARCH és a NEXON által rendezett I. Országos HR Benchmark Konferencián.

A DGS GLOBAL RESEARCH és a NEXON által megrendezett I. Országos HR Benchmark Konferencia fő kérdése az volt, hogy vajon miben kell egy szervezetnek jobbnak lennie versenytársainál. A konferencia neves szakértői és előadói mind egyetértettek abban, hogy ez az adott üzleti környezethez és szervezeti kultúrához igazodóan változik ugyan, de az eredményes szervezeti mûködésben egyre nagyobb szerepe lesz a tehetségmenedzsmentnek, azaz a tehetséges szakemberek megtalálásának, megtartásának és ösztönzésének. Erre fókuszálva szervezi meg a DGS GLOBAL RESEARCH és a NEXON október 8-án a „Tehetségmenedzsment Konferencia 2008” nevû eseményt, mely a kérdéskör kapcsán a jó gyakorlatokat és a legfejlettebb technikákat tárja majd a szakmai hallgatóság elé.

 A mostani rendezvény előadói hangsúlyozták, hogy szerencsére nő a magyarországi emberierőforrás-gazdálkodás színvonala. Míg azonban a fejlett HR munkát korábban sokan a nagy multinacionális szervezetekhez kötötték, HR felmérések bizonyítják, hogy számos 50 főnél kevesebb munkavállalót foglalkoztató magyar szervezetnél – HR szakember hiányában is –  korszerû emberierőforrás-gazdálkodást folytat az első számú vezető, s tudatában van a legfrissebb HR trendeknek (pl. online toborzás, cafeteria).

Mindez a versenyszféra mellett már egyre jellemzőbb a közszférára is. Mint azt a konferenciát megnyitó Simon Gábor szociális és munkaügyi minisztériumi államtitkár is elmondta, a benchmarking tevékenység nem csupán az üzleti szektorban, hanem a közszférában is kiemelt fontosságú az egzakt mérések, felmérések és a különböző összehasonlítás alapú értékelések mellett azonban a másoktól való tanulásnak is egyre nagyobb szerepe lesz a sikerben. A lényeg a mások erősségeiből, ötleteiből történő tanulás, azok továbbgondolása, s a mások által elszenvedett buktatók elkerülése.

Problémát okoz a motiválás és a bérezés

Szintén izgalmas kérdés volt, hogy a HR szakemberek mit tartanak a jelenkor legnagyobb kihívásainak. Az Országos HR Benchmark Felmérésben résztvevők válaszaiból az derült ki, hogy a fő problémát a motiválás, a megfelelő bérezés és a teljesítményértékelés jelenti. Ez különösen azért érdekes, mert egyre több szervezet kíván áttérni a teljesítményt is figyelembe vevő fizetési csomagok kialakítására. Abban, hogy mindezt meg is tudják valósítani, mind nagyobb szerepük lesz a HR tevékenységet támogató integrált informatikai rendszereknek.

A rendezvény sikere megerősítette a két szervezőt abban, hogy a konferenciával egyfajta hagyományt teremtsenek. Így a vezetőknek és HR szakembereknek lehetőségük nyílik arra, hogy a friss szakmai tendenciákat megismerjék, s beépítve szervezetük mûködésébe, sikerre vigyék azokat. Ennek megfelelően 2009. május 6-án megrendezik a II. Országos HR Benchmark Konferenciát.

(Forrás: Üzleti Hírszerzés)

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Május 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tartalom galéria

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Anyák napja a Skanzenben, 2026. május 3.

Anyák napja a Skanzenben, 2026. május 3.

More details
Az Ares Management logisztikai parkokat értékesít Csehországban és Magyarországon

Az Ares Management logisztikai parkokat értékesít Csehországban és Magyarországon

More details
A munkatér-kialakítás stratégiai eszközzé vált a bérbeadásban

A munkatér-kialakítás stratégiai eszközzé vált a bérbeadásban

More details
A prémium és jó állapotú ingatlanok kerültek most a vevők célkeresztjébe

A prémium és jó állapotú ingatlanok kerültek most a vevők célkeresztjébe

More details
BorsodChem:

BorsodChem: "Komoly feladat megszerettetni a kémiát"

More details
Egy feltört Google- vagy Meta-fiók ma akár csődbe is vihet egy céget

Egy feltört Google- vagy Meta-fiók ma akár csődbe is vihet egy céget

More details
Érkeznek a tudatos vásárlást segítő digitális élmények

Érkeznek a tudatos vásárlást segítő digitális élmények

More details
Túlélési stratégia közel 100 millió év tapasztalatával

Túlélési stratégia közel 100 millió év tapasztalatával

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője