2026. április 8., szerda - Dénes

Lefokozzák a Kulcsárnak falazó tábornokot

2008-05-27 946

A Kulcsár-ügy kapcsán a Legfelsőbb Bíróság (LB) felfüggesztett szabadságvesztésre és lefokozásra ítélte Bácskai János dandártábornokot, a maffiaellenes központ egykori vezetőjét; a lefokozásról köztársasági elnöki határozat született.Kónya István, a LB büntető kollégiumának vezetője pénteken elmondta: az LB ...

....harmadfokú eljárásban - korábban jogerőre emelte az ügyben másodfokon kiszabott felfüggesztett szabadságvesztést és lefokozást.

Bácskai János ellen fél évtizede a katonai ügyészség emelt vádat hivatalos személyként elkövetett bûnpártolás és gondatlanságból elkövetett államtitoksértés miatt. A bûnpártolással kapcsolatos vádpont szerint Bácskai János 2003 júniusában - a Szervezett Bûnözés Elleni Koordinációs Központ helyettes államtitkári rangban lévő vezetőjeként - Kulcsár Attilának, a K and H Bank ügyvezetőjének, a K and H Equities befektetési tanácsadó üzletág vezetőjének kérésére közbenjárt azért, hogy a bróker pénzügyi visszaéléseit ne fedezzék fel a hatóságok. Bácskai János rendőri vezetőket próbált félrevezetni, pedig tudta, hogy Kulcsár Attila bûncselekményeket követett el.

Bácskai János az eljárás során mindvégig tagadta bûnösségét.

A Fővárosi Bíróság katonai tanácsa 2004 februárjában első fokon kimondta Bácskai bûnösségét és a lefokozást, ám ezt a döntést a Fővárosi Ítélőtábla hatályon kívül helyezte, és új eljárásra utasított. A megismételt eljárásban a Csongrád Megyei Bíróság katonai tanácsa marasztalta el a tábornokot. Egy évvel ezelőtt, 2007 májusában a Fővárosi Ítélőtábla - immár második másodfokú döntésében - kimondta a tábornok bûnösségét, de nem bûnpártolásnak, hanem hivatali visszaélésnek minősítette Kulcsárral kapcsolatos tevékenységét. Az attól független államtitoksértési ügyben viszont felmentette, és felfüggesztett szabadságvesztéssel és lefokozással sújtotta.

Fellebbezések folytán került harmadfokon a LB-re az ügy, ahol a gondatlan államtitoksértés miatt is kimondták Bácskai bûnösségét, de a korábban kiszabott büntetéseken nem változtattak.

A köztársasági elnök áprilisban hozta meg határozatát Bácskai János nyugállományú dandártábornok ez év január 22-ei hatállyal történő lefokozásáról.

A Kulcsár Attila és társai ellen milliárdos sikkasztás és más bûncselekmények vádjával indult per jelenleg első fokon zajlik a Fővárosi Bíróságon. Kulcsárt leszámítva a vádlottak javarészt tagadják bûnösségüket, csakúgy mint a másik, a Fővárosi Bíróság előtt folyamatban lévő elsőfokú büntetőperben - szintén Kulcsár Attilához - köthetően megvádolt Kodela László, aki 2003-ig a Miniszterelnöki Hivatal helyettes államtitkára, majd a közlönykiadó elnök-vezérigazgatója volt. Kodela a befolyással üzérkedés vádja szerint ötmillió forintot vett át Kulcsár Attilától, cserébe pedig azt ígérte, hogy elintézi, ne induljon nyomozás a brókerügyben.

(Forrás: www.hetek.hu)

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Április 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Tartalom galéria

Lakásárak 2026-ban: mi áll valójában a drágulás mögött?

Lakásárak 2026-ban: mi áll valójában a drágulás mögött?

More details
Új exportplatform indul a Kamara stratégiai támogatásával

Új exportplatform indul a Kamara stratégiai támogatásával

More details
Lakásvásárlás: így válasszunk megfelelő méretet és elrendezést!

Lakásvásárlás: így válasszunk megfelelő méretet és elrendezést!

More details
Ha menni kell – magyar vállalkozók hazaköltözése Dubajból az adótanácsadó szemével

Ha menni kell – magyar vállalkozók hazaköltözése Dubajból az adótanácsadó szemével

More details
Grúzia az év legbiztonságosabb slágerúticélja!

Grúzia az év legbiztonságosabb slágerúticélja!

More details
A Hormuzi-szoros lezárása még az online rendeléseket is drágíthatja

A Hormuzi-szoros lezárása még az online rendeléseket is drágíthatja

More details
Kevesebb szövegből ad pontosabb választ az AI?

Kevesebb szövegből ad pontosabb választ az AI?

More details
AI BUSINESS konferencia, 2026. április 22.

AI BUSINESS konferencia, 2026. április 22.

More details
Green Future Conference, 2026. április 23.

Green Future Conference, 2026. április 23.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője