2026. január 16., péntek - Gusztáv

Hírek

Magánadatok kontra vírusbiztos iroda: mi lesz az érzékeny infókkal?

2020-06-16 1134

A járvány terjedésének megakadályozását a privát szféránk rovására segíthetik az új megoldások. Felülírhatja a járvány elleni védekezés az adataink megszerzésére, megőrzésére vonatkozó normákat: a kézmosás hosszára figyelmeztető, zsúfoltságot, testhőmérsékletet mérő járványbiztos iroda nem álom, ez a dolgozó minden lépését, mondhatni szinte minden gondolatát képes lenne nyomon követni.

Az adatokat pedig a szoftverek jellemzően továbbítják a hatóságoknak és a fejlesztő cégeknek. A jövő kérdése, hogy megteremthető-e az egészséges egyensúly az adatvédelem és az egészségvédelem között – hívja fel a figyelmet a Magyar Nemzet.

A több hónapos karantén után a mindennapi élet, így az irodai munka visszaállítása mellett kell védekeznie a világnak a járvány ellen. Ezt a célt segíthetik az úgynevezett okosirodák, amelyekben érzékelőkkel, digitális eszközökkel már ma is kiküszöbölhető a nyitva felejtett ablak vagy a nem megfelelő világítás.

Járvány kontra intim szféra?

A munkavállalók nyomon követése érzékelőkkel, kamerákkal ugyanakkor még akkor is aggályos, ha ezek célja, hogy a koronavírus terjedését a járvány előtt megszokott környezetben is képesek legyünk meggátolni. A Lakatos, Köves és Társai Ügyvédi Iroda naprakész összefoglalójában arra figyelmeztet:

az adatvédelmi szabályok és az egészségvédelem olyan két védendő érdek, amely között egyensúlyt kell találni a mai világban.

Sok helyen ugyanakkor az egészség védelméért tett intézkedések felülírhatják a személyes adatok védelmének szempontjait, pedig erre nincs szükség. Azt javasolják, csak a szükséges adatokat gyűjtsék be a munkavállalókról, s amit lehet, anonim módon.

Kézmosáskor is ránk szólhat az iroda

A gyakorlatban már számos ötlet létezik, amellyel a járványbiztos irodák kialakíthatók. Az ügyvédi iroda közleménye példaként említi, hogy a repülőterekhez hasonlóan hőkamerák mérhetnék az irodai dolgozók hőmérsékletét az épületbe lépéskor, kiszűrve az esetlegesen fertőzött személyeket.

Az egyes helyiségekben érzékelők követhetnék nyomon, hogy a dolgozók megfelelően és megfelelő ideig mossák-e a kezüket. Továbbá egyre nagyobb szerepet kaphatnak a hang- és okostelefon-vezérelt megoldások, amelyek minimálisra csökkentik a kockázatát annak, hogy a fertőzések a felvonógombok, ajtófogantyúk és villanykapcsolók érintésén keresztül terjedjenek.

 

A teljes cikk: Magánadatok kontra vírusbiztos iroda: mi lesz az érzékeny infókkal?

 
Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Január 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Tartalom galéria

Vidéki csapatépítés a Balaton partján

Vidéki csapatépítés a Balaton partján

More details
Mangalica Fesztivál a Time Out Market Budapestben, 2026. január 26. – február 1.

Mangalica Fesztivál a Time Out Market Budapestben, 2026. január 26. – február 1.

More details
Varázslatos Magyarország –

Varázslatos Magyarország – "Az év természetfotósa" kiállítás

More details
Nemzetközi céggé válik a magyar onkológiai úttörő

Nemzetközi céggé válik a magyar onkológiai úttörő

More details
Januárban érdemes könyvelőt váltani a pénzügyi stabilitásért

Januárban érdemes könyvelőt váltani a pénzügyi stabilitásért

More details
Hitel helyett részvény? Változik a cégvezetők hozzáállása

Hitel helyett részvény? Változik a cégvezetők hozzáállása

More details
Az Atenor kivonul Romániából

Az Atenor kivonul Romániából

More details
A regionális tőke kerül előtérbe, miközben a CEE befektetési piacai visszanyerik lendületüket

A regionális tőke kerül előtérbe, miközben a CEE befektetési piacai visszanyerik lendületüket

More details
Sokan bukhatják az új energiatárolós támogatást, de vannak, akik duplán nyernek!

Sokan bukhatják az új energiatárolós támogatást, de vannak, akik duplán nyernek!

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője