2025. június 23., hétfő - Zoltán

Versenypiaci hírek

Okospad, okoszebra, okosjátszótér az Atomvárosban

2024-06-06 720

Paks városa kapcsán mindenkinek az atomerőmű jut eszébe. Pedig ha a településen jobban körbenézünk, lépten-nyomon okos megoldásokba botlunk. Persze ezek a fejlesztések korántsem öncélúak, hanem a helyiek biztonságát, kényelmét szolgálják vagy éppen arra hivatottak, hogy összehozzák a családtagokat.

Ha van olyan hely, ahol az okosmegoldások nem csak látványosságként funkcionálnak, hanem valóban szerepet játszanak a környezetvédelemben vagy éppen a biztonságos közlekedésben, az bizony Paks – derült ki a TV2 Innovátor című műsorából.

Számos okosmegoldást alkalmazunk városszerte. Ott van például az okoszebra, amely esetén szenzorok érzékelik, ha gyalogos közeledik az átkelőhelyhez és az aszfaltba beépített LED-ek elkezdenek villogni. Nincs az az autós, aki ennek hatására ne kezdene lassítani. Ez pedig különösen hasznos a téli időszakban, amikor sötétedés után járnak haza a lakosok” – mondta Szabó Péter, Paks polgármestere.

De a közlekedés biztonságát segíti elő az is, hogy például az Atom téren a lejtős járdák alulról fűtöttek, így télen biztosított a csúszásmentes közlekedés.De az okosmegoldásoknál maradva, számos okospad is található a városban, amely a WIFI szolgáltatás és telefontöltési lehetőség mellett méri a hőmérsékletet, UV-szintet, de még a levegő minőségét is. Okosjátszóteret is alakítottak ki a városban több helyen, amely összehozza a szülőket és a gyermekeket.

Egy mobilra letölthető alkalmazás mutatja meg a szülőknek a játszótéri eszközökhöz kapcsolt küldetéseket, amit aztán a gyermekek végrehajtanak. Így a szülő és gyermeke együtt játszhat, emellett a „küldetés” mindkettejüket mozgásra ösztönzi.” – számolt be a város polgármestere.Joggal viseli tehát a város a Családbarát Önkormányzat címet 2018 óta.

Ahogy a Klímabarát Díjat is megérdemelten birtokolja a település. Tudniillik a város összes autóbuszvonalán elektromos buszok közlekednek. Ráadásul újabb vonalak létrehozása is tervben van, ahol már okosbuszmegállókat fognak telepíteni, zöld felülettel a tetején. A város vezetése tehát nem áll le a fejlesztésekkel. Például minden idők egyik legmodernebb kulturális központját fogják felépíteni az Atom tér mellett, a zöld felületek kezelésére pedig újabb robotfűnyírókat terveznek munkába állítani – derült ki a TV2 Innovátor című műsorából.

Forrás: Üzleti Hírszerzés / TV2 Innovátor

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Június 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Tartalom galéria

Market 30: megjelent az imázsfilm

Market 30: megjelent az imázsfilm

More details
Nyit Magyarország legbiztonságosabb széfszolgáltatása

Nyit Magyarország legbiztonságosabb széfszolgáltatása

More details
A mesterséges intelligencia az új résztvevő a vállalati meetingeken

A mesterséges intelligencia az új résztvevő a vállalati meetingeken

More details
Sikeresen zárult a „Passzold vissza, Tesó!” 2025-ös tavaszi kampánya

Sikeresen zárult a „Passzold vissza, Tesó!” 2025-ös tavaszi kampánya

More details
Bruce Willis után magyar arc került be egy globális kampányba

Bruce Willis után magyar arc került be egy globális kampányba

More details
Kiosztották az Év Célgépe 2025 díjakat

Kiosztották az Év Célgépe 2025 díjakat

More details
Teniszpályányi fagyasztó, 5 szupermarketnyi hűtőraktár

Teniszpályányi fagyasztó, 5 szupermarketnyi hűtőraktár

More details
Hogyan kezelik az ingatlanbefektetők a volatilitást

Hogyan kezelik az ingatlanbefektetők a volatilitást

More details
REA SUMMIT, 2025. szeptember 17.

REA SUMMIT, 2025. szeptember 17.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője