2025. december 16., kedd - Etelka

Versenypiaci hírek

Aki kimarad, az lemarad: Már most érdemes lefoglalni az osztálykirándulást!

2024-01-30 555

Noha az osztálykirándulások ideje leginkább a tavasz vagy az ősz, érdemes már most lefoglalni a helyszínt, a legjobbak ugyanis hamar betelnek. Márciustól ráadásul ingyen utazhatnak a 14 év alatti diákok a vonaton, ezért érdemes időben elgondolkodni a vasúton jól megközelíthető célpontokon.

Egyre inkább változnak az osztálykirándulások körüli igények, ami nem csak a költségekkel van összefüggésben, de a diákok igényeinek változásával is. Ma már egyre inkább azokat a helyeket keresik, amelyek egy csomópontban kínálnak sok érdekes és izgalmas programot, ráadásul az étkezés, esetleg a szállás is megoldható a közelben.

„A covid óta lerövidült az osztálykirándulások időtartama, és sokszor a többnapos kirándulások helyett inkább kétszer egy napra mennek a csoportok. Ilyenkor általában két úti cél is van. De azt is megfigyeltük, hogy egyre körültekintőbben igyekeznek választani a pedagógusok, akiknek számos szempontot kell figyelembe venni annak érdekében, hogy a lehető legjobb úti célokat megtalálják” – kezdte Horváthné Pákozdi Emese, a mosonmagyaróvári Futura Élményközpont igazgatója.

A pedagógusok egyik legfőbb aggodalma az időjárás, ezért mindenképpen olyan programot ajánlott keresni, ami beltéri lehetőséget is kínál, hiszen egy hirtelen jött zápor könnyen elmoshatja a már akár fél éve előre tervezett kirándulást. A másik kulcsfontosságú pont az étkezés: a legideálisabb, ha a közelben vagy a helyszínen meg lehet oldani a gyereksereg ebédjét. Az igazgató azonban a gyerekek igényeinek változásaira is felhívta a figyelmet.„A diákoknak ma már nagyon fontos, hogy aktív részesei legyenek a programoknak.

Testileg és szellemileg is érdekes programokra vágynak, ebben pedig a technika is fontos szerepet játszik. Az interaktivitás ma már elengedhetetlen, ezért az ideális program olyan, ami felkelti a gyerekek érdeklődését, ezáltal tanulhatnak is, ráadásul aktívan kivehetik a részüket a feladatokból. Azt is szem előtt kell tartani, hogy az osztálykirándulás programja nem lehet a két véglet valamelyike, azaz ne legyen csupán szórakozás, de ne legyen kizárólag száraz tanulás sem. Az ideális az, amikor a gyerekek szórakozva tanulhatnak, miközben remekül érzik magukat” – fejtette ki Horváthné Pákozdi Emese.

Tudomány és játék egy helyen

Az ilyen minden szempontból megfelelő helyszín felkutatása persze hatalmas fejtörést jelent a pedagógusoknak. Nekik kínál nagyszerű lehetőséget a mosonmagyaróvári Futura Élményközpont, amely négy szinten kínál nagyszerű programokat minden korosztály számára.„A négy szintet a négy elem – a víz, a föld, a levegő és a tűz – határozza meg. A különböző korosztályoknak több csomagot is kínálunk, ennek köszönhetően az óvódásoktól a középiskolásokig minden gyerek talál érdekes és tartalmas szórakozást.

A mai gyerekek számára a technikai újdonságok nagyon fontosak és érdekesek, ezekhez is több program fűződik. A kicsik nagyon szeretik az okos homokozót, a nagyobbak pedig az 5D vetítést, a Tesla transzformátort, a csillagászati előadást a planetáriumban vagy a szabadulószobát. A Szigetköz növény- és állatvilágát is felfedezhetik nálunk a diákok, akik egy egész napot tölthetnek el a legérdekesebb programokkal, de ha megéheznek, az épületben található büfé gyerekmenüiből is válogathatnak” – sorolta a programokat az igazgató.A mosonmagyaróvári vasútállomástól mindössze tizenöt percnyi sétára található Futura ráadásul márciustól vonattal ingyen megközelíthető, hiszen a 14 év alatti gyerekek ingyen utazhatnak majd.

A környék több napos kirándulás esetén is izgalmas úti cél lehet, hisz számos lehetőség várja a csoportokat a tudományos játszóházon kívül is. Több múzeum is kínál foglalkozásokat a városban, de remek vízi programok is várják az osztálykirándulókat, akik kipróbálhatják a kenuzást vagy épp a sárkányhajózást, de kalandozhatnak az íjászat, a lézerharc vagy a paintball világában is, pihenésképpen pedig a felújított fürdőben is csobbanhatnak egyet.

I Forrás: Üzleti Hírszerzés

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« December 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Tartalom galéria

Új név, új fókusz: Digitális megoldások üzletág a WTS Klientnél

Új név, új fókusz: Digitális megoldások üzletág a WTS Klientnél

More details
A home office csendes mellékhatása

A home office csendes mellékhatása

More details
Újra árverésre kerül Salgótarján üresen álló híres szállodatornya

Újra árverésre kerül Salgótarján üresen álló híres szállodatornya

More details
Eljött a hazai professzionális vagyonkezelés ideje

Eljött a hazai professzionális vagyonkezelés ideje

More details
Megjelent a Logisztikai Évkönyv

Megjelent a Logisztikai Évkönyv

More details
Kinek éri meg energiatárolót telepíteni meglévő vagy új rendszer mellé?

Kinek éri meg energiatárolót telepíteni meglévő vagy új rendszer mellé?

More details
Nagyszabású zöld logisztikai beruházást indít Szegeden a METRANS

Nagyszabású zöld logisztikai beruházást indít Szegeden a METRANS

More details
Friss kutatás: Karácsonykor túlköltenek a magyarok, januárban jön a megbánás

Friss kutatás: Karácsonykor túlköltenek a magyarok, januárban jön a megbánás

More details
Egyetlen perc is elég a lakástűzhöz: advent veszélyeire figyelmeztet a szakértő

Egyetlen perc is elég a lakástűzhöz: advent veszélyeire figyelmeztet a szakértő

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője