2025. július 26., szombat - Anna, Anikó

Versenypiaci hírek

Újra Budapestre jön a millió dolláros startup verseny!

2023-09-27 720

Budapest újra a startupok versengésének középpontjába kerül, amikor az idei évben is megrendezik a világ egyik legnagyobb startup eseményét, a Startup Világbajnokságot. Ez a megmérettetés olyan fiatal tehetségeknek kínál lehetőséget, akik nem csupán innovatív ötleteiket és technológiai fejlesztéseiket akarják bemutatni, de nemzetközi kapcsolataikat fejleszteni szeretnék.

 

A Startup Világbajnokságot a San Franciscó-i székhelyű Pegasus Tech Ventures alapította, és mára 80 országban vált a startup vállalkozások legnagyobb megmérettetésévé. A verseny évről évre vonzza a startupokat, és a fődíj – egy 1 millió dolláros befektetés – igazi ösztönzést jelent az indulóknak.

Az előző évben, 2022-ben, a magyarországi fordulót a Pozi.io csapata rendezte meg, és ez a megmérettetés hatalmas sikerrel járt. A rendezvényen hagyományos módon helyi startupok versenyeznek, hogy elnyerjék a lehetőséget a San Franciscó-i versenyre való kijutásra. A versenyzők lelkesedése és kitartása lenyűgözte az Innovációs Minisztériumot, amely főtámogatója volt a rangos eseménynek.

A Startup Világbajnokság azzal segíti a hazai startup ökoszisztéma fejlődését, hogy lehetőséget teremt az új generáció innovatív vállalkozói számára, kreativitásukat és technológiai hozzáértésük bemutatásra a nemzetközi porondon.

A magyarországi forduló idén október végén kerül ismét megrendezésre, és már most izgatottan várják a vállalkozók és befektetők, hogy láthassák, milyen új ötletekkel és projektekkel állnak elő a résztvevők. A rendezvény helyszínéül a szervezők a startupok által gyakran látogatott Create26-ot (1061 Budapest, Király utca 26.) választották. Jelentkezni idén is a Pozi.io oldalán keresztül lehet.

A versenyre jelentkező startupok számára a budapesti forduló az ajtó egy új világba. A döntőbe jutó csapatok nem csupán a dicsőségért és a fődíjért versengenek, hanem a nemzetközi hírnévért és a befektetők figyelméért is. A verseny nemcsak az indulók számára, hanem az egész ország számára is jelentős, hiszen a fiatal vállalkozások sikerével együtt jár az ország innovációs potenciáljának növekedése.

A győztes számára a verseny izgalma az idén is többnapos rendezvényben csúcsosodik ki. A regionális döntőben győztes csapatok a San Franciscó-i nagy döntőre utazhatnak, ahol az egész világ figyelme a legjobbakon lesz. Tavaly az Orca Aerospace szerezte meg a kiutazás lehetőségét, de a Babypurp vitte el a különdíjak és felajánlások többségét.

Az idei évben remélhetőleg számos izgalmas és sokszínű ötlettel találkozhatunk majd, hiszen a startupok világa folyamatosan változik és fejlődik. A Pozi alapítói szerint a Startup Világbajnokság Budapesten való megrendezése óriási lehetőség a hazai startupok és a fiatal vállalkozók számára, hogy a nemzetközi szinten is megmérettessék magukat. Az esemény hatalmas vonzerővel bír a befektetők és a nagyvállalatok számára is, akiknek ez a rendezvény remek alkalmat nyújt az új tehetségek felfedezésére és a potenciális együttműködések kialakítására.

A Startup Világbajnokság Budapesti fordulója nem csupán egy startup verseny, hanem egy olyan esemény, amely erősíti a hazai kreativitás nemzetközi hírnevét, lehetőséget teremt a legjobbaknak a bemutatkozásra, akik partnereket, befektetőket találhatnak hazai és nemzetközi szinten egyaránt.

I Forrás: startuponline.hu

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Események

Error: No articles to display


 

 


 

Tartalom galéria

Mit tehet egy cég, ha a felsővezetői botrányba keverednek?

Mit tehet egy cég, ha a felsővezetői botrányba keverednek?

More details
Bővült a raktárkínálat, növekedett az üresedési ráta is

Bővült a raktárkínálat, növekedett az üresedési ráta is

More details
Románia kiskereskedelmi piaca megerősítette stratégiai központi szerepét

Románia kiskereskedelmi piaca megerősítette stratégiai központi szerepét

More details
Amit a 3%-os hitelről tudni kell, de nem beszélnek róla

Amit a 3%-os hitelről tudni kell, de nem beszélnek róla

More details
Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
A nyári szabadságolások után nő a felmondásosok száma

A nyári szabadságolások után nő a felmondásosok száma

More details
Lehetőség a múltban

Lehetőség a múltban

More details
Újabb lakóparkkal bővült a LIVING kínálata

Újabb lakóparkkal bővült a LIVING kínálata

More details
Stratégiai bővítés Nyíregyházán

Stratégiai bővítés Nyíregyházán

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője