2025. április 23., szerda - Béla

Versenypiaci hírek

Új funkcióval bővült a Kerékpárosbarát app

2022-09-14 554

Mostantól bárki ajánlhat kerékpárosbarát vendéglátóhelyeket és szálláshelyeket, valamint bejelölhet a térképen hazai bringaparkokat, vízvételi helyeket, bringás pihenőket a Kerékpárosbarát applikációban. A Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetség (MAKETUSZ) által fejlesztett, ingyenes alkalmazás ezáltal újra szintet lép, hiszen már a felhasználói közösség is alakíthatja a térképet. Igény van rá, az app már az induláskor óriási közönségsiker lett: alig több mint 1 hónap alatt több mint 15 ezren töltötték le azt telefonjaikra.

Magyarországon is egyre nagyobb népszerűségnek örvend a kerékpáros turizmus, folyamatosan nő azoknak a száma, akik két keréken tekernék be hazánk legcsodálatosabb és olykor legeldugottabb részeit. Ebben az utazásban segít mindenkit a 2022 júliusában indult Kerékpárosbarát applikáció, ami átláthatóan gyűjti egy helyre az összes hasznos információt a bringások számára.

Coates Ádám, Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetség (MAKETUSZ) alkalmazásának fejlesztési vezetője és a kerékpárosbarát hálózat projektvezetője arról beszélt, hogy az app eddig is megjelenítette a különböző szálláshelyek, vendéglátóhelyek, strandok, múzeumok mellett a bringás pihenőhelyeket, az ingyenes vízvételi lehetőségeket, kutakat, forrásokat, szervizpontokat és a MAKETUSZ közreműködésével létrejött bringaparkokat, de mostantól a felhasználók is szerkeszthetik a térképet.

„Élesítettük az alkalmazás hiánypótló funkcióját, amelynek lényege, hogy már bárki be tud jelenteni különböző pontokat. Ehhez a térkép bal felső sarkában lévő plusz ikonra kell rákattintani, majd a kategóriát kiválasztva a bringások be is jelenthetik az általuk addig is ismert vagy épp felfedezett kerékpárosbarát szolgáltatókat vagy az útjukba akadó bringás pihenőhelyeket, szervízoszlopokat, vízvételi helyeket és e-bike töltőket. Ez azért is nagyon fontos, mert így kel igazán életre az alkalmazás. Mindig is azt szerettük volna, ha a közösség aktív szerepet töltene be a térkép alakításában, és ennek mostantól már a lehetősége is adott” – mutatott rá.

Hozzátette, a bejelentett pontokat az elfogadás előtt ellenőrzik, sőt, a szolgáltatókat a helyszínen minősítik is, így esetükben több időbe telhet, mire a gyakorlatban is rákerülnek az app térképére.

Coates Ádám beszélt arról is, a felhasználói visszajelzések alapján hatalmas siker az ingyenesen hozzáférhető alkalmazás, amit alátámasztanak a számok is. Az indulás óta eltelt bő 1 hónapban több mint 15 ezren töltötték le, és a megnyitások száma is arra utal, hogy akinek ott van a telefonján az app, az tényleg hasznát is veszi a kirándulásai során. De nem állnak meg itt, további funkciók fejlesztésén dolgoznak a háttérben.

„Tervezzük, hogy megjegyzéseket lehessen fűzni a meglévő pontokhoz. Praktikusan ennek az lesz az előnye, hogy ha egy közkút már nem működik, egy e-bike töltőt elbontottak, egy kerékpárosbarát szolgáltató nem felel meg bizonyos kritériumoknak vagy egy közmosdót idő közben bezártak, akkor be lehet azt jelenteni és ez alapján frissítjük a térképet. Így a bringások egymást tudják figyelmeztetni a változásokra az esetleges kellemetlenségek elkerülése érdekében” – közölte, megjegyezve, hosszabb távú céljuk, hogy az útvonaltervezést is lehetővé tegyék az applikáción belül.

I Forrás: Üzleti Hírszerzés

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Április 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Tartalom galéria

A BRF közzétette a 2025 első negyedévére vonatkozó irodapiaci összegzését

A BRF közzétette a 2025 első negyedévére vonatkozó irodapiaci összegzését

More details
Akkor & Most Jármű Expó, 2025.április 26-27.

Akkor & Most Jármű Expó, 2025.április 26-27.

More details
BusinessFest, 2025. június 12.

BusinessFest, 2025. június 12.

More details
Digital Compliance, 2025. május 6.

Digital Compliance, 2025. május 6.

More details
ITexec konferencia, 2025. június 5-6.

ITexec konferencia, 2025. június 5-6.

More details
Automotive Summit, 2025. május 21.

Automotive Summit, 2025. május 21.

More details
Portfolio Investment Day, 2025. május 8.

Portfolio Investment Day, 2025. május 8.

More details
Nagyvállalati logisztikai konferencia, 2025. május 21-23.

Nagyvállalati logisztikai konferencia, 2025. május 21-23.

More details
Budapest100 építészeti-kulturális fesztivál, 2025. május 22-25.

Budapest100 építészeti-kulturális fesztivál, 2025. május 22-25.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője