2025. április 22., kedd - Csilla

Versenypiaci hírek

Apple - a szabadalmak gyűlnek, autó sehol

2022-08-03 803

Tavaly augusztusban nyilvánvalóvá vált, hogy az Apple a dél-koreai gyártókra és beszállítókra támaszkodhat az iCar programban, míg 2021 októberében az derült ki, hogy nagyon komolyak az autó akkumulátor-követelményei. A társaság lítium-vas-foszfát energiatárolókat részesítene előnyben és a lehetséges jövőbeli együttműködés feltételeként határozta meg, hogy a kiválasztott partner építsen fel az Amerikai Egyesült Államokban egy akkumulátorgyártó üzemet. A legfontosabb követelménye pedig az volt, hogy a kiválasztott vállalat kizárólag az ő elektromos gépkocsijaihoz szállítson energiatárolókat, más gyártók modelljeihez ne. Azonban nem sok beszállító akar az Apple exkluzív partnere lenni.

Most a Nikkei Asia és az Intellectual Property Landscape nevű elemzőcég a közös elemzésében kiderítette, hogy az Apple az elmúlt 22 esztendő során összesen 248 szabadalmi dokumentumot és találmányt nyújtott be, illetve szerzett meg a területen. A szabadalmi beadványok száma különösen az elmúlt években nőtt meg. A bejegyzett találmányok a járműtechnológia meglepően széles területeiről származnak. Nemcsak a "jármű és jármű közötti" vagy "jármű és minden" kommunikáció (V2V, V2X) informatikai és hálózati vonatkozású szabadalmakról van szó, hanem a kerékfelfüggesztésekről, az ülésekről, az akkumulátor-kezelésről, a jármű navigációjáról és még sok másról. Természetesen a kaliforniai konszern különösen érdekelt az elektromos autók funkcióiban és az autonóm vezetésben - e terület iránt hivatalosan is elismerte az érdeklődését.

Általában másfél évbe telik, amíg egy szabadalmi bejelentést nyilvánosságra hoznak. Ennek megfelelően jelenleg csak nyolc, a 2021-es évből származó, járművekkel kapcsolatos Apple-szabadalom ismert. 2020-ban az Apple 27 autószabadalmat jegyeztetett be; a 2010-től kezdődő esztendőkben pedig évente csak 10-et. 2016-ban 44 szabadalommal jelentősen felgyorsult a fejlődés, amit 2017-ben már 66 követett - ez a társaság eddigi rekordéve. Ennyi idő alatt egyetlen terméket sem mutattak be, csak a CarPlay fejlesztése folytatódott a külvilág számára láthatóan.

A Nikkei elemzése most megmutatta, hogy az új platform a jelek szerint mennyire fontos az Apple számára. A szabadalmak 36 százaléka kommunikációra és navigációra vonatkozik, ezt követik az önvezető technológiák és érzékelők (18 százalék). A harmadik helyen az ajtók, az ülések, az ablakok és a világítás állnak (16 százalék), majd az iPhone-csatlakoztathatóság és a kiterjesztett valóság (13 százalék) következik. A szabadalmak 4 százaléka az akkumulátor és a hőkezelés körül forog.

"A Google-lal ellentétben, ahol az autonóm vezetési technológiára összpontosítanak, az Apple a saját járművének fejlesztésére összpontosítva nyújt be szabadalmi kérelmeket" - mondta Akira Yamauchi, az Intellecutal Property Landscape vezetője. A szabadalmak és szabadalmi kérelmek azonban nem jelentik azt, hogy az Apple-nek ténylegesen termékké kell formálnia azokat.

I  Forrás: sg.hu

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Április 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Tartalom galéria

A BRF közzétette a 2025 első negyedévére vonatkozó irodapiaci összegzését

A BRF közzétette a 2025 első negyedévére vonatkozó irodapiaci összegzését

More details
Akkor & Most Jármű Expó, 2025.április 26-27.

Akkor & Most Jármű Expó, 2025.április 26-27.

More details
BusinessFest, 2025. június 12.

BusinessFest, 2025. június 12.

More details
Digital Compliance, 2025. május 6.

Digital Compliance, 2025. május 6.

More details
ITexec konferencia, 2025. június 5-6.

ITexec konferencia, 2025. június 5-6.

More details
Automotive Summit, 2025. május 21.

Automotive Summit, 2025. május 21.

More details
Portfolio Investment Day, 2025. május 8.

Portfolio Investment Day, 2025. május 8.

More details
Nagyvállalati logisztikai konferencia, 2025. május 21-23.

Nagyvállalati logisztikai konferencia, 2025. május 21-23.

More details
Budapest100 építészeti-kulturális fesztivál, 2025. május 22-25.

Budapest100 építészeti-kulturális fesztivál, 2025. május 22-25.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője