2026. június 9., kedd - Félix

Versenypiaci hírek

Magyar innovációt visz a KÜRT Üzbegisztánba

2022-02-16 533

Üzbegisztánban terjeszkedhet a KÜRT Információbiztonsági és Adatmentő Zrt. saját fejlesztésű szoftverével. A termék a közép-ázsiai országban egyetemi képzés része lesz, és helyi vállalatok számára is elérhetővé válik.

A Külgazdasági- és Külügyminisztérium támogatásával megvalósuló Magyar-Üzbég Startup és Kutatás-Fejlesztési Program keretében nyerte el a támogatást a hazai informatikai vállalat. A partnerkeresést a minisztérium és az üzbég forrásgazda bonyolították, így került képbe egy üzbég szoftverterjesztő cég és az üzbég egyetem, ahol a kiberbiztonsági képzés részévé válhat a szoftver alkalmazása. A támogatás értelmében a KÜRT úgy terjeszkedhet új országban, hogy befektetett önerejét legfeljebb 70 százalékban visszakapja, itt a felső határ 30 millió forint.

Valami régit és valami újat

A terjeszkedés helyszíne új, és eddig ismeretlen volt a KÜRT számára, de magabiztos lehet a belépésük, hiszen egy itthon már jól kipróbált és sokat fejlesztett szoftverről, a SeCube GRC-ről van szó. A hazai oktatásban is ismert, hiszen a Nemzeti Közszolgálati Egyetem kiberbiztonsági mesterképzésén a KÜRT szakértői a SeCube segítségével tanítanak kockázatelemzést.

A védelmi szoftver egységes keretrendszerben biztosítja az irányítás-, kockázat- és megfelelés-menedzsment feladatok ellátását vállalati szinten. Lehetővé teszi, hogy egy cég minden adatvédelmi folyamata egy helyen legyen hozzáférhető és átlátható, egyetlen biztonság-irányítási rendszerben.

Manapság, ha egy vállalat védelméről van szó, az 80 százalékban az IT-biztonságot fedi le – mondta a KÜRT termékfejlesztési vezetője, Tóthmajor Máté. Hozzátette: minél nagyobb egy vállalat, annál átláthatatlanabbak a védelmi rendszerei, és nincs olyan ember, aki mindet átlátná.

A vírusírtókkal ellentétben a SeCube nem automatikusan működik egy hálózaton, hanem egy vállalatirányítási (CRM) szoftverhez hasonló támogató rendszerről van szó. Felhasználói szinten modellezhető vele a vállalat működése, és segíti a kockázatarányos védelem fenntartását.

Az üzbég projekt

A támogatás célja, hogy a hazai startupok külpiacokon úgy terjeszkedhessenek, hogy az csökkentse az európai piaci koncentrációt. A hazai kkv-k jelentős része ugyanis, ha teheti, a környező országokban keres partnereket, terjeszkedési lehetőségeket. A közép-ázsiai régió egy új és kiaknázatlan terep lehet a hazai startupok külkereskedelmi lehetőségei között.

A konstrukció hosszú távon várt hatása, hogy hozzájárul az induló innovatív, nagy növekedési potenciállal rendelkező vállalkozások üzbég piacon való térnyeréséhez, üzbég partnerkapcsolatok kialakításához, hogy ezáltal nemzetközi szinten is versenyképes vállalkozásokká váljanak.

I  Forrás: trendfm.hu

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Június 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Tartalom galéria

Az AI nem tesz különbséget zseni és szélhámos között

Az AI nem tesz különbséget zseni és szélhámos között

More details
Ilyen lesz 2035-re minden második modern raktár!

Ilyen lesz 2035-re minden második modern raktár!

More details
Több mint egymillió turista egy ezerfős városban: Alaszka lett a világ új luxus-álomúticélja

Több mint egymillió turista egy ezerfős városban: Alaszka lett a világ új luxus-álomúticélja

More details
A chiphiány után felértékelődtek a magyar célgépek

A chiphiány után felértékelődtek a magyar célgépek

More details
Egyre több magyar váltana szakmát, összeállt két nagy tanfolyamos oldal

Egyre több magyar váltana szakmát, összeállt két nagy tanfolyamos oldal

More details
China Brand Fair, 2026. június 18-20.

China Brand Fair, 2026. június 18-20.

More details
Ujjé a Ligetben! – Rosalia Borpiknik, 2026. június 7-ig

Ujjé a Ligetben! – Rosalia Borpiknik, 2026. június 7-ig

More details
VárkertFeszt, 2026. június 7-ig

VárkertFeszt, 2026. június 7-ig

More details

"Vágtass ki" a Hortobágyi Lovasnapokra 2026. június 7-ig

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője