2026. május 26., kedd - Fülöp

Versenypiaci hírek

Vége a pénzosztásnak: így érhet véget a 7 bő esztendő a hazai bankokban

2021-12-03 662

Az idei nyár után az ősz elején is rekordszámú magyar kezdett felújításba, korszerűsítésbe, vagy lakásvásárlásba. Ezt az is mutatta, hogy a korábbi években kiutalt összegek többszörösét vették fel hitel formájában ezekre a célokra. Októberben viszont úgy látszik megtorpant a hitelfelvételi kedv. Talán csak szezonális hatás ez, vagy a slágerhitelek tündöklésének vége? Egyre inkább úgy tűnik, hogy vége lehet a jó világnak.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) által publikált novemberi számok szerint összesen 108,24 milliárd forint lakáshitelt fizettek ki a bankok októberben a lakossági ügyfeleknek. Ez az előző hónap számaihoz képest 13,26 százalékos csökkenést jelent. A tavaly októberben kifizetett 81,77 milliárdhoz képest viszont a mostani 33%-os emelkedést jelent. tehát éves összevetésben a folyósított mennyiség még mindig kiemelkedően magasnak számít. 

A mostani számok ennek ellenére még mindig igen pozitívak, éves összehasonlításban ugyanis a magyarok ismét rekordnak számító összegű lakáshitelt vettek fel. A lakáskölcsönök soha nem látott népszerűségének hátterében feltehetően az év elején bevezetett otthonfelújítási támogatás és hitel áll, amiknek hála rengeteg háztartás kezdett renoválásba, korszerűsítésbe. És valószínűleg ennek köszönhető az is, hogy a szezonális hatások ellenére is viszonylag magasan maradt a kifizetett lakossági jelzáloghitelek összege.

Grafikonunkon az is látható, hogy a hitelek összetétele is rengeteg változott az elmúlt két évben. Ha megnézzük a 2019-es év rekordhónapjait, akkor a hitelfelvétel nagy részét a babaváró tette ki. 2020-ban attól kezdve, hogy a koronavírus járvány Magyarországon is megjelent, és korlátozások kerültek bevezetésre, a hitelfelvételi kedv jelentősen megcsappant, és bár nyárra erősödött az érdeklődés a lakáshitelek iránt, még nem voltak kiugró eredmények. 2021-ben viszont februártól kezdve rohamosan nőtt a kifizetett lakáskölcsön összegek nagysága. Az októbertől elérhető új Zöld CSOK hitel is, ami tovább élénkíthetni a lakossági hitelek iránti érdeklődést.

A teljes cikk: Vége a pénzosztásnak: így érhet véget a 7 bő esztendő a hazai bankokban

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Május 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tartalom galéria

Ismét magyar díjazott a nemzetközi médiaversenyen

Ismét magyar díjazott a nemzetközi médiaversenyen

More details
Összefogás a fenntarthatóságért a Prologis logisztikai parkjában

Összefogás a fenntarthatóságért a Prologis logisztikai parkjában

More details
Kevesebb munkát vállalnak ma a diákok

Kevesebb munkát vállalnak ma a diákok

More details
Budapest alatt rendezik meg az év legkülönlegesebb sörfesztiválját

Budapest alatt rendezik meg az év legkülönlegesebb sörfesztiválját

More details
Shadow IT, zsarolóvírus, megfelelési kockázat

Shadow IT, zsarolóvírus, megfelelési kockázat

More details
AI in Energy, 2026. május 27.

AI in Energy, 2026. május 27.

More details
GreenTech Zalaegerszeg, 2026. május 28–29.

GreenTech Zalaegerszeg, 2026. május 28–29.

More details
Marketing&Media TOP50 Leaders Forum, 2026. június 1.

Marketing&Media TOP50 Leaders Forum, 2026. június 1.

More details
Portfolio X-Cycling Day, 2026. június 2.

Portfolio X-Cycling Day, 2026. június 2.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője