2026. április 13., hétfő - Ida

Üzleti hírszerzés és biztonság

Veszélyben a kisvállalkozások adatai is! Duplázódott az informatikai támadások száma

2021-10-18 1022

Duplájára nőtt az egyéni felhasználókra jutó átlagos napi informatikai támadások száma január óta - közölte az ESET felmérése alapján: míg 2021 első harmadában 1392 volt gépenként a napi támadási kísérletek száma, ez a második harmadra megduplázódott, napi 2756 támadási próbálkozással.

Az üzleti és otthoni biztonságtechnikai szoftvermegoldások nemzetközi szállítójának közleménye szerint az elmúlt hónapokban több jelentős zsarolóvírus-támadás is történt, köztük minden idők eddigi legnagyobb összegű váltságdíjkövetelésével. Az Egyesült Államok legnagyobb kőolajvezetékét üzemeltető vállalata, a Colonial Pipeline működését leállító támadás és a Kaseya VSA felhős IT-menedzsment szoftver sebezhetőségét kihasználó, ellátási láncot érintő támadás sokkhatása a kiberbiztonsági iparágon túl is érezhető volt.

Az elemzésből kiderül, a kiberkémkedés helyett mindkét esetben az anyagi haszonszerzés volt az elsődleges cél: a Kaseya-támadás elkövetői például 70 millió dolláros váltságdíjat szabtak meg, ami az eddig ismert legmagasabb ilyen követelés.

A közlemény szerint az év második harmadában tovább nőtt a jelszófeltörő támadások száma, amelyek gyakran szolgálnak a zsarolóprogramos támadások kezdeti lépésenként. A május-augusztusban az ESET 55 milliárd támadást észlelt a nyilvános távoli asztali protokoll (RDP) szolgáltatások ellen, ami 104 százalékos növekedés az év első harmadához képest.

A közlemény idézi Csizmazia-Darab Istvánt, az ESET termékeket forgalmazó Sicontact Kft. biztonsági szakértőjét, aki elmondta: "a zsarolóvírusos támadási forma korunk egyik legveszélyesebb kockázata. Adataink zárolása, elkódolása és emellett a bizalmas adatok nyilvánosságra hozatala egy roppant ijesztő fenyegetés. Úgy látjuk, hogy a nagyvállalati célpontok mellett sajnos a hazai magánemberek és kisvállalkozások is gyakran esnek ennek áldozatául".

I Forrás: adozona.hu

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Április 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Tartalom galéria

52 adófajta van a

52 adófajta van a "polcon", köztük megmosolyogtató érdekességek is

More details
A magyarországi politikai földrengés mit jelent  a befektetők számára?

A magyarországi politikai földrengés mit jelent a befektetők számára?

More details
A CHS a Logicor budaörsi logisztikai parkját választotta

A CHS a Logicor budaörsi logisztikai parkját választotta

More details
Kétharmaddal nyert a Tisza, így mozog a tőzsde

Kétharmaddal nyert a Tisza, így mozog a tőzsde

More details
Újabb kényszer home office időszak jöhet?

Újabb kényszer home office időszak jöhet?

More details
InnoElectro, 2026. április 21–23.

InnoElectro, 2026. április 21–23.

More details
RIEL Expo és Konferencia, 2026. április 23.

RIEL Expo és Konferencia, 2026. április 23.

More details
Hitelezés konferencia, 2026. május 5.

Hitelezés konferencia, 2026. május 5.

More details
Green Future Conference, 2026. április 23.

Green Future Conference, 2026. április 23.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője