2026. január 9., péntek - Marcell

Lakóingatlan

Újabb rekordot döntött a fővárosi bérletidíj-emelkedés, egészen elképesztő, mennyi most az átlagár

2022-06-14 1256

Már az erősödő turizmus is felfele hajtja a budapesti albérletárakat, nem tudjuk, hova tud még emelkedni? Újabb rekordot döntött a budapesti bérleti díjak emelkedése májusban – derül ki a Rentingo.com legfrissebb albérletpiaci elemzéséből.

Az immár menetrendszerű bérletidíj-növekedés eredményeként egy kiadó lakásért átlagosan 172 ezer forintot kértek a múlt hónapban, ami már meghaladja a koronavírus-járvány előtti szintet.

 

Míg tavasszal az ukrajnai menekültválság generálta a kereslet növekedését, addig tavasz végén már az Airbnb-piacra visszatérő lakások miatt csökkent tovább a kiadó lakások száma, és ez további áremelkedést vont maga után. Az albérletpiacon még elérhető lakásokért a bérlők a korábbi keresleti árnál is többet, akár 163 ezer forintot is hajlandók voltak fizetni, ami szintén rekordnak számít. Budapest legnépszerűbb részei a XI. és a XIII. kerületek, itt van a legnagyobb kereslet a kiadó ingatlanok iránt.

Tovább folytatódott májusban a bérleti díjak emelkedése, de míg tavasz elején az árak emelkedő trendjét elsősorban az Ukrajnából érkező menekültek generálták, a múlt hónapban a turizmus erősödése miatt a kínálati oldal folyamatos szűkülése hajtotta felfelé az árakat.

A közösségi albérletkereső platform tapasztalatai szerint a Budapestre érkező turisták egyre nagyobb száma miatt a belvárosi ingatlanok egy része folyamatosan tér vissza az Airbnb-piacra, és így gyakorlatilag eltűntek a hosszú távú bérleti kínálatból a felújított, jól felszerelt belvárosi lakások.

prilishoz képest 3,8 százalékkal, tavaly májushoz képest pedig 19,3 százalékkal nőttek a kínálati bérleti díjak a fővárosban, így tavasz végére az átlagos albérletárak elérték a 172 ezer forintot. A még szabad bérlakásokért ugyanakkor egyre nagyobb a verseny a bérlők között, akiknek átlagos jövedelme jelentősen nőtt az elmúlt két évben, és ezzel párhuzamosan soha nem látott mértékben nőtt fizetési hajlandóságuk, áprilishoz képest 7,1 százalékkal. Májusban ennek megfelelően akár 163 ezer forintot is hajlandók voltak fizetni egy bérleményért.

Az immár kétszámjegyű infláció elől menekülő befektetők egy része az ingatlanpiacot veszi célba, számukra fontos lehet, hogy a kereslet a XI. és a XIII. kerületi albérletek iránt a legnagyobb: a Rentingo.com közösségi albérletkereső platformra regisztrált bérlők 25 százaléka elsősorban ezekben a kerületekben keres magának lakhatást.

Az interaktív albérlettérkép, az alberletkalkulator.hu szerint ezeken a részeken általánosnak mondható a 3.400 – 3.500 Ft/m2 bérleti díj. Az említett városrészek mellett szintén népszerű célpontnak számítanak a VII., a IX. és a XIV. kerületek is, a budapesti albérletkereslet fele gyakorlatilag erre az öt kerületre koncentrálódik.

(Fotók: Unsplash)

I  Forrás: roadster.hu

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Január 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Tartalom galéria

Így alakulnak a munkaszüneti napok 2026-ban

Így alakulnak a munkaszüneti napok 2026-ban

More details
Tíz éve még magányos mesterek, ma már tízezren alakítják együtt a szakma jövőjét

Tíz éve még magányos mesterek, ma már tízezren alakítják együtt a szakma jövőjét

More details
10 éves koncepcióval köszöntik az új évet a logisztikai szakmai szervezetek

10 éves koncepcióval köszöntik az új évet a logisztikai szakmai szervezetek

More details
Walter Katalin általános vezérigazgató-helyettesként erősíti tovább a Winget

Walter Katalin általános vezérigazgató-helyettesként erősíti tovább a Winget

More details
A DHL 3000 négyzetméteres új központja a Libertyben lesz

A DHL 3000 négyzetméteres új központja a Libertyben lesz

More details
Otthon Start Expo, 2026. január 17.

Otthon Start Expo, 2026. január 17.

More details
Gyász Németországban: meghalt az egyik leggazdagabb üzletember

Gyász Németországban: meghalt az egyik leggazdagabb üzletember

More details
Válogatás a 2025-ös év magyar márkasztorijaiból

Válogatás a 2025-ös év magyar márkasztorijaiból

More details
Magyarországra jön a Lululemon

Magyarországra jön a Lululemon

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője