2026. március 5., csütörtök - Adorján

Kereskedelem

Elindultak a nyári leértékelések – de még nem látszik

2024-06-21 1227

Minden nyáron június közepével indulnak – előbb a ruházati és lábbeli, majd a műszaki cikkek területén – a kiskereskedelemben a nyári leértékelések. Most azonban hiába a labdarúgó Eb, hiába az olimpia, nem látszik a piacon az akciós szezon kezdete. A titok a tanévzáró csúszása lehet.

Az olyan páros években, amikor egyszerre van olimpia és labdarúgó Eb a gyártók és kiskereskedők az eseményekkel komoly promóciós kampányokat indítanak a nyári leértékelések indításához. Most azonban korántsem kapja a fogyasztó olyan töményen a boltban az „ívet”, mint korábban. A boltosok arról számoltak be lapunknak, hogy a korábbi évekhez képest most kevesebb a beszállítás, lassabb az áru forgása és a korábban megszokotthoz képest a tulajdonosok kisebb akciókat indítottak a nyári szezonra – annak ellenére, hogy a szektorban lassul élénkülés tapasztalható.

Ami külön meglepő, hogy a sportboltok sem olyan aktívak, mint korábban, pedig az olimpia és a Eb ideje alatt sok újdonságot szoktak bevezetni, így a kifutó modelleket, kifutó sportszereket leértékelik, teret engedve az újaknak. Az is meglepő, hogy a ruházati piacon egyetlen említésre méltó dolog történt, ez pedig a Primark megjelenése volt. Ám az újdonság varázsa lassan elül, a bolt belezökken a hétköznapokba.

Az online webáruházak sem erőltetik meg magukat, kizárólag az áruházak márkájának karbantartását segítő akciók és promóciók futnak. Ez persze nem véletlen, ezen a területen az új, vagy viszonylag új szereplők között erős verseny alakult ki. A sors fura fintora, hogy mindeközben a teljes kiskereskedelmi forgalomban a webes értékesítés aránya csökkenő trendet mutat, magyarán a boltok kampányai nem a piac tágítását idézték elő.

A teljes cikk: Elindultak a nyári leértékelések – de még nem látszik

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Március 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Tartalom galéria

Egymilliárd forintot spóroltak a kkv-k a Kamara auditfelkészítésével

Egymilliárd forintot spóroltak a kkv-k a Kamara auditfelkészítésével

More details
Fő a kávé - kávékiállítás

a kávé - kávékiállítás

More details
Az AI kilépett a chatablakból: 2026-ban már helyettünk foglal, vásárol és dönt

Az AI kilépett a chatablakból: 2026-ban már helyettünk foglal, vásárol és dönt

More details
InnoSummit, 2026. március 19.

InnoSummit, 2026. március 19.

More details
RIEL Expo és Konferencia, 2026. április 23.

RIEL Expo és Konferencia, 2026. április 23.

More details
UNIX-AMTS Autó, Motor ésTuning Show, 2026. március 13-15.

UNIX-AMTS Autó, Motor ésTuning Show, 2026. március 13-15.

More details
Vállalati Energiamenedzsment, 2026. május 6.

Vállalati Energiamenedzsment, 2026. május 6.

More details
Hitelezés konferencia, 2026. május 5.

Hitelezés konferencia, 2026. május 5.

More details
Járműipar konferencia, 2026. március 26–27.

Járműipar konferencia, 2026. március 26–27.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője