2026. május 27., szerda - Hella

Irodapiac

Éles váltás a munkahelyeken - kocsmákba, bárokba is költöztek irodák

2020-10-28 762

Teljesen átalakította a munkavégzést is a koronavírus-járvány számos dolgozó számára: az irodai munkát végzők egy része hosszabb időre ált át otthoni munkavégzésre. Az Egyesült Királyságban a nehéz helyzetben lévő vendéglátóipari egységek és hotelek siettek azok segítségére, akik nem tudnak vagy nem akarnak a konyhaasztal mellől dolgozni.

Egyre több vállalkozás ajánl munkaállomásokat az otthonról való dolgozásban megfáradt irodai dolgozóknak az Egyesült Királyságban. A hotelek, bárok, pubok és hotelek így ráadásul a koronavírus-járvány miatti bizonytalan gazdasági helyzetben jövedelemhez is jutnak - írja a brit Guardian.

Így lesz a bárból iroda

A Guardian által megkérdezett Edmund Weil például egy felkapott londoni koktélbárba jött dolgozni: a férfinek három gyereke van ezért közel fél évnyi otthoni munka után nyugodtabb környezetet keresett. Angliában a bároknak és éttermeknek este 10 órakor be kell zárniuk a vírus miatt, Coral Anderson a Swift Shoreditch vezetője szerint pont a késő esti órákból származik a forgalmuk legnagyobb része. A bár éppen ezért csatlakozott egy "dolgozz bárokból" kezdeményezéshez, aminek a lényege, hogy a kimaradó vendégek helyett a munkaállomást keresőknek adjon helyett a bárokban, pubokban.

Az ötletgazda Fraser Campbell szerint ezekben a bárokban erős a wifi, van elegendő hely a távolságtartáshoz az asztalok között és egyre több egységben várják már étellel is a betérőket. A dolgozókat váró bárokat egy térképen gyűjtik össze a szervezők, eddig 150 hely szerepel rajta és a program indulása óta eltelt négy hétben majdnem 20 ezerszer keresték fel a helyeket.

A hivatalos statisztikák szerint október eleje óta egyre kevesebb brit munkavállaló utazik a munkahelyére és a dolgozók negyede még mindig kizárólag otthonról végzi a munkáját. Szeptemberben, amikor Boris Johnson ismét azt tanácsolta az irodai munkát végzőknek, hogy aki teheti, dolgozzon otthonról, az ország legnagyobb hotelláncai kezdtek átállni a turisták helyett az otthonról dolgozók fogadására. A Hilton 160 egyesült királyságbeli egységének a nagy részében egy napra is ki lehet venni szobákat, hasonlóan járt el az Accor-csoport is, amelyhez olyan láncok tartoznak mint az Ibis vagy a Novotel.

Kávézóban is lehet

A hotelek és bárok mellett a nagy kávézóláncok közül a Starbucks is felismerte a munkavállalók igényét: a cég új egysége Japánban például augusztusban már külön részleget szentelt a távolról dolgozóknak, a reggeli kávé mellé íróasztalt is lehet kérni. A több emeletes kávézóban érintésmentesen lehet a rendeléseket leadni egy applikáció segítségével és külön munkaállomások is vannak az üzletben, amelyeket előre is le tudják foglalni a vendégek. Ezek egy része egyéni munkára alkalmas, félig zárt és úgy tervezték, hogy meg lehessen tartani a kellő távolságot egymástól.

Vannak azonban csoportos megbeszélésekre alkalmas részek és olyan asztalok is, amelyekhez például projektor is tartozik. A Starbucks szerint a munkaállomásokat minden egyes használat után fertőtlenítik.

Magyarországon is újat hozott a járvány, például a Telenor mobilszolgáltató alakította át júniusban a budapesti belvárosban lévő üzletét, amely közösségi irodaként is használható.

(A cikket  napi.hu oldalán szemléztük)

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tartalom galéria

Ismét magyar díjazott a nemzetközi médiaversenyen

Ismét magyar díjazott a nemzetközi médiaversenyen

More details
Összefogás a fenntarthatóságért a Prologis logisztikai parkjában

Összefogás a fenntarthatóságért a Prologis logisztikai parkjában

More details
Kevesebb munkát vállalnak ma a diákok

Kevesebb munkát vállalnak ma a diákok

More details
Budapest alatt rendezik meg az év legkülönlegesebb sörfesztiválját

Budapest alatt rendezik meg az év legkülönlegesebb sörfesztiválját

More details
Shadow IT, zsarolóvírus, megfelelési kockázat

Shadow IT, zsarolóvírus, megfelelési kockázat

More details
AI in Energy, 2026. május 27.

AI in Energy, 2026. május 27.

More details
GreenTech Zalaegerszeg, 2026. május 28–29.

GreenTech Zalaegerszeg, 2026. május 28–29.

More details
Marketing&Media TOP50 Leaders Forum, 2026. június 1.

Marketing&Media TOP50 Leaders Forum, 2026. június 1.

More details
Portfolio X-Cycling Day, 2026. június 2.

Portfolio X-Cycling Day, 2026. június 2.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője