2026. március 29., vasárnap - Auguszta

Ipar, logisztika

A Faedra Group sikeresen lezárta a Faedra Park első ütemének értékesítését

2022-06-23 1684

A tranzakció során a Faedra Group által, zöldmezős beruházás keretében fejlesztett, modern logisztikai park első ütemének értékesítésében a Colliers Magyarország képviselte az eladót - értesült az OGH hírügynökség.

A Budapest logisztikai piacának déli régiójában található, 7 500 m2-es raktárépület a következő két új ütemmel teljesen kiépítetté teszi a Szigetszentmiklós - Lakihegy városrészében elhelyezkedő fejlesztési területet, mely elsősorban nemzetközi logisztikai bérlők és könnyűipari vállalatok preferált lokációja.

A tranzakció hónapokkal ezelőtt került aláírásra, azonban a lezárása a közelmúltban megszerzett használatbavételi engedéllyel véglegesült. A következő két ütem további 20 000 m2-rel fogja növelni az alpiac bérbeadható raktárcsarnok méretét.

A Faedra Park sikeres értékesítése újabb bizonyíték, hogy a logisztikai ingatlanok tekinthetők jelenleg a leginkább defenzív eszközkategóriának globálisan, így Magyarországon is. Nagyon örülünk, hogy a Faedra Group a Colliers-t bízta meg ezen prémium fejlesztésének az értékesítésére. Továbbra is arra számítunk, hogy a hasonló tulajdonságokkal rendelkező, kiváló minőségű raktártermékek iránti erős befektetői túlkereslet megmarad”

– tette hozzá Vécsey Bence, a Colliers Magyarország befektetési üzletágának igazgatója.

Az eredeti üzleti tervünknek megfelelően tudtuk a fejlesztésünket lezárni, melyben segítségünkre voltak a logisztikai eszközosztály továbbra is erős fundamentumai, a cégcsoportban összegyűlt fejlesztési tapasztalataink, a finanszírozó partnereink bizalma, illetve a Colliers professzionizmusa. Tekintettel a felsoroltakra, raktárfejlesztéseinket tovább folytatjuk jelen projekt következő ütemeiben, valamint a Faedra22, Budapest XXII. kerületében megvalósuló projektünk révén más lokációban is”

– nyilatkozta Boronkay Bence, a Faedra Group ügyvezető-tulajdonosa.

A 2022-es évben ez az ügylet már a negyedik logisztikai tranzakciónak bizonyul. Ezen ügyletek összterülete eléri a 75 000 m2-t, melyből a Colliers által lezárt tranzakciók 80%-ot tesznek ki. A logisztikai eszközosztály az idei évben 40%-os részedést mutat a kereskedelmi ingatlanpiac befektetési méretéből, mely jelentősen meghaladja a hosszútávú múltbeli 10%-os értéket. Várhatóan a tranzakciók száma ebben az eszközosztályban csökkeni fog az év vége felé, mivel a befektetési piac logisztikai ága kínálat tekintetében, befektetők számára erősen szűkös.

Faedra Group

A Faedra Group egy teljes egészében magyar tulajdonú ingatlanfejlesztő cégcsoport, mely lakó és ipari beruházások fejlesztését végzi magyarországi lokációkban. Az ingatlanalapokon keresztül megvalósuló projektekben, a banki projektfinanszírozáson túl, intézményi és magánbefektetők számára is biztosít vonzó hozamok melletti befektetési lehetőséget.

| Forrás: Colliers

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Március 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Tartalom galéria

A gyűjtőszállítmányozás jelenthet megoldást

A gyűjtőszállítmányozás jelenthet megoldást

More details
Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Élmény, történelem és repülés egy helyen – vár a 10 éves szolnoki RepTár

Élmény, történelem és repülés egy helyen – vár a 10 éves szolnoki RepTár

More details
Bezár a balatoni élményfürdő – bizonytalan a jövő

Bezár a balatoni élményfürdő – bizonytalan a jövő

More details
Több mint 15 millió forint értékű képzési pályázat nyílt meg a végzős diákok számára

Több mint 15 millió forint értékű képzési pályázat nyílt meg a végzős diákok számára

More details
Erdélyi napok, erdélyi ízek fesztivál a Skanzenben, 2026. március 27-29.

Erdélyi napok, erdélyi ízek fesztivál a Skanzenben, 2026. március 27-29.

More details
Sakura Ünnep az ELTE Füvészkertben – 2026

Sakura Ünnep az ELTE Füvészkertben – 2026

More details
KávéBár Bazár, 2026. március 28-29.

KávéBár Bazár, 2026. március 28-29.

More details
Sonkafesztivál Bábolna, 2026. március 29.

Sonkafesztivál Bábolna, 2026. március 29.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője