2026. március 16., hétfő - Henrietta

Ipar, logisztika

Az Euronics raktárközpontja a CTPark Budapest Eastben épül

2021-07-15 731

Az Euronics műszaki áruházlánc közel 28 000 négyzetméteres raktárterületre írt alá szerződést a CTP üllői CTPark Budapest East ipari parkjában. Az Euronics közvetlenül a Lenovo most épülő első európai gyára melletti területen alakít ki egy teljesen automatizált raktárat, amely a tervek szerint 2022 elején kezdi meg működését.

Az Euronics áruházlánc a hazai e-kereskedelemben betöltött meghatározó szerepe és az elmúlt 2 év folyamatosan növekvő forgalma miatt tűzte ki célul egy teljesen automatizált, modern raktárterület kialakítását, amely a CTPark Budapest East ipari parkban közel 28 000 négyzetméteren valósul meg.

„Az elmúlt időszakban komoly növekedés tapasztalható az e-kereskedelem területén, ezzel párhuzamosan pedig az automatizálás szerepe is növekszik. Ez a trend bérlőink esetében is érezhető, így nem meglepő, hogy a műszaki árucikkekre szakosodott Euronics egy teljesen automatizált raktárral bővíti portfólióját az üllői parkunkban, amely központi elhelyezkedése révén tovább segíti a beérkező igények hatékony kiszolgálását” – mondta Huszlicska Dávid, a CTP magyarországi country managere.

„A GKI legfrissebb kutatása alapján a legnagyobb forgalmú magyarországi webshopok listáján a 6. helyet foglalja el jelenleg az euronics.hu. A vásárlási szokások változására mindig a lehető leggyorsabban reagáltunk, amely azt eredményezte, hogy 2 év alatt 6 helyet léptünk előre a rangsorban. A növekedési stratégiánk következő fontos lépése a CTPark Budapest East ipari parkban található új raktárunk fejlesztése, amelyhez minden feltétel adott, és a CTP minden fejlesztési igényünket ki tudja elégíteni. A megnövekedett volumenű értékesítés — közel háromszor annyi online rendelés érkezett az Euronics műszaki áruházlánc webáruházába a tavaszi boltzár alatt, mint a tavalyi év azonos időszakában — megkívánja az automatizált rendszerek használatát, amelyek kiépítése még az idén elkezdődik, és terveink szerint 2022 elején a teljes működés is beindul” – nyilatkozta Fazekas Bálint, az Euronics kereskedelmi ügyvezetője.

A CTPark Budapest East Üllőn, Budapesttől 8 km-re délkeletre, az M0-ás körgyűrű és az M4 autópálya találkozásánál található, nem messze a budapesti nemzetközi repülőtértől, amely ideális környezet az e-kereskedelmi igények gyors és hatékony kiszolgálására.

I Forrás: realista.ingatlan.com

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Üzleti hírszerzés, biztonság


 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Március 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Tartalom galéria

Március 15. a  Bálna Honvédelmi Központban

Március 15. a Bálna Honvédelmi Központban

More details
Március 15. – Ünnepi programsorozat a PIM-ben

Március 15. – Ünnepi programsorozat a PIM-ben

More details
2026. március 15-ei programok a Budavári Palotanegyedben

2026. március 15-ei programok a Budavári Palotanegyedben

More details
Magyarok a világűrben - Lépj be a HUNIVERZUMBA!

Magyarok a világűrben - Lépj be a HUNIVERZUMBA!

More details
Szakma Sztár Fesztivál, 2026. március 26–27.

Szakma Sztár Fesztivál, 2026. március 26–27.

More details
Dubai Ingatlan Expo, 2026. március 14.

Dubai Ingatlan Expo, 2026. március 14.

More details
Több mint 250 fenntarthatósági és egészségközpontú ingatlantanúsítványt adtak ki tavaly Romániában

Több mint 250 fenntarthatósági és egészségközpontú ingatlantanúsítványt adtak ki tavaly Romániában

More details
Hamarosan az összes magyar Pizza Hut étterem átalakul

Hamarosan az összes magyar Pizza Hut étterem átalakul

More details
52 milliárd euró felé tart az európai ingatlanbefektetési piac 2026 első negyedévében

52 milliárd euró felé tart az európai ingatlanbefektetési piac 2026 első negyedévében

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője