2026. június 23., kedd - Zoltán

Archívum

Kiberbiztonsági nagyhatalommá válhat Magyarország

2020-06-17 425

A Dell magyarországi kirendeltsége a koronavírus-járvány miatt egy virtuális konferencián ismertette legújabb kutatásának eredményeit. Kiderült, hogy az új technológiák előretörése miatt a vállalatok többsége digitális alapokra helyezi a működését, azaz hihetetlen ütemben felgyorsult a digitális transzformáció.

Egyre tisztábban kirajzolódik, hogy a digitális eszközöknek és alkalmazásoknak köszönhetően megvalósult távoli munkavégzés számos munkakörben működik eredményesen. 2005 óta 140 százalékkal nőtt azoknak a száma a világban, akik folyamatosan távmunkát végeznek, és mára a munkavállalók 52 százaléka hetente legalább egyszer otthonról dolgozik. Globálisan, a nagyvállalatok vezetőinek 83 százaléka gondolja úgy, hogy a közös munka az új technológiáknak köszönhetően a jövőben átalakul, 54 százalékuk pedig számít arra, hogy a munkaerő új generációja jelentősen megváltoztatja a munkahelyi folyamatokat kifejlett digitális készségeikkel és gondolkodásmódjukkal. 

A Dell Technologies kutatása alapján az új technológiák és megváltozott folyamatok következtében a vállalatok az évek során folyamatosan sokszorozzák az adataikat: 2019-ben átlagosan 13,53 petabájt adatot kezelt egy vállalat, ami 831 százalékos növekedést jelent 2016-hoz képest. Ezekben az adatokban rendkívüli érték rejlik, amelyet már a vezetők 80 százaléka felismer.

Tehát sokszorosára nőtt az adatok mennyisége és az ezzel járó kockázatok is, melyet most tovább erősít a robbanásszerűen felgyorsult digitalizáció és távoli munkavégzés kapcsán felmerülő biztonsági problémák.

Mindezen problémák pedig a hazai munkáltatókat és munkavállalókat is komolyan érintik.

Hazánk is célkeresztben

Az eseményen Krasznay Csaba kiberbiztonsági szakértő elmondta, hogy a támadások Magyarországot sem kímélik, sőt az itthoni vállalatok az európai átlagnál valamivel gyakrabban válnak célponttá. A leggyakrabban illegális adatszerzéssel, zsarolóvírus aktiválásával vagy a rendszerek leállításával próbálkoznak a netes bűnözők. Egy felmérésben a hazai cégvezetők 82 százaléka nyilatkozott úgy, hogy a vállalatát érték már támadások, ami elképesztően magas érték.

Teljes cikk: Kiberbiztonsági nagyhatalommá válhat Magyarország

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Június 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Tartalom galéria

Elstartolt a Cinema City Családi TIZES Mozibérlete a nyári szünetre, és még tovább

Elstartolt a Cinema City Családi TIZES Mozibérlete a nyári szünetre, és még tovább

More details
Adatvédelmi szakjogász tanácsai utazóknak

Adatvédelmi szakjogász tanácsai utazóknak

More details
Robotok a munkahelyen - Készen állunk rá, hogy közösen dolgozzunk velük?

Robotok a munkahelyen - Készen állunk rá, hogy közösen dolgozzunk velük?

More details
Már nem elég a kikötő: többnapos szárazföldi kalandokat indít az Azamara Cruises

Már nem elég a kikötő: többnapos szárazföldi kalandokat indít az Azamara Cruises

More details
PontyShow, 2026. november 6–8.

PontyShow, 2026. november 6–8.

More details
AGROmashEXPO, 2027. január 27-30.

AGROmashEXPO, 2027. január 27-30.

More details
CONSTRUMA, 2027. április 8-11.

CONSTRUMA, 2027. április 8-11.

More details
HUNGAROTHERM, 2027. április 8-11.

HUNGAROTHERM, 2027. április 8-11.

More details
OTTHONDesign, 2027. április 8-11.

OTTHONDesign, 2027. április 8-11.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője