2025. október 31., péntek - Farkas

Archívum

Fellendül a használtlakás piac a kedvezményes lakásáfa megszűnésével

2020-01-30 384

2016 januárjától öt százalékra csökkent az új lakások értékesítésének áfája a korábbi 27 százalékról. A kedvezményes áfakulcs egy eredetileg meghatározott időintervallumra, 2019. december 31-ig került bevezetésre, így 2020-tól újra visszaállt a korábbi rendszer. Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa szerint ez némi áremelkedéssel jár majd. A szakértő arra számít, hogy nagyobb lesz a kereslet a használt lakások iránt ebben az évben.

2019 év végén lejárt az új lakások építésének felfutásában főszerepet játszó, kedvezményes áfára vonatkozó határidő, ezzel új időszámítás kezdődött az ingatlanpiacon. Hiszen a változás jelentősen befolyásolja az új építésű ingatlanok árát.

Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa ezzel kapcsolatban arról beszélt, az építési engedéllyel rendelkező vállalkozók nagyon igyekeztek 2020-ig befejezni az ingatlanok értékesítését, kihasználva a kedvezményes áfa adta lehetőséget. Az idei évtől életbe lépő áfa emelkedésnek egy jó része a vevőkre lesz átterhelve, ami áremelkedéssel jár majd.

„A valós értékesítések során nyilvánvalóan lesznek engedmények a beruházók részéről annak érdekében, hogy ne maradjanak a nyakukon az ingatlanok, amiket fejlesztettek. Az árak emelkednek az áfa értékével, de rugalmasabbak lesznek a beruházók, mint korábban” – fogalmazott a szakember.

Példaként említette, hogy a vevők kaphatnak akár egyedi kialakítást, akár más extrákat vagy árengedményt is, hogy nagyobb kedvvel vásároljanak. Ez persze attól is függ, hogy mennyire szerencsés a beruházás földrajzilag vagy milyen minőségében készültek az épületek.

Gadanecz Zoltán arra számít 2020-ban, hogy a használt lakás piacon is érzékelhető lesz az áremelkedés.

„Lesz egy megnövekedett árkülönbség a használt- és az új lakások között, ami az előbbin elő fogja segíteni az értékesítést. Az emberek többsége szereti látni azt, amit vásárol, és bár ez az újépítésűeknél is lehetséges valamennyire, mégis csak biztonságosabb, amikor egy meglévőt tud megvásárolni valaki” – zárta szavait a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa.

(Üzleti Hírszerzés)

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Október 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Tartalom galéria

A Duna House belépett a dubaji ingatlanpiacra

A Duna House belépett a dubaji ingatlanpiacra

More details
Románia vezeti Európát az építőiparban – a szektor már a GDP közel 8%-át adja

Románia vezeti Európát az építőiparban – a szektor már a GDP közel 8%-át adja

More details
Új szegmensek formálása a közép-kelet-európai ingatlanpiacon

Új szegmensek formálása a közép-kelet-európai ingatlanpiacon

More details
Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Anyukától nyugdíjasig: sokaknak lehet rémálom a netezés

Anyukától nyugdíjasig: sokaknak lehet rémálom a netezés

More details
A zsúfolt plázákban a higiénia is közös felelősség

A zsúfolt plázákban a higiénia is közös felelősség

More details
Nem csak a férfiak küzdenek kopaszodással!

Nem csak a férfiak küzdenek kopaszodással!

More details
AI-chatbotok a banki ügyfélszolgálatban

AI-chatbotok a banki ügyfélszolgálatban

More details
Dübörög a retail szektor a szomszédban

Dübörög a retail szektor a szomszédban

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője