2025. június 7., szombat - Róbert

Archívum

Technológiai gigaüzletet akadályozott meg a Fehér Ház

2018-03-19 277

dealA Fehér Ház nemzetbiztonsági okokra hivatkozva megakadályozta, hogy a Broadcom szingapúri chipgyártó felvásárolja a kaliforniai Qualcomm telekommunikációs vállalatot. Donald Trump elnök hétfőn aláírt rendeletével akadályozta meg a felvásárlást, arra hivatkozva: “hitelt érdemlő bizonyítékok” vannak rá, hogy a mintegy 140 milliárd dolláros üzlet “kárt okozna az Egyesült Államok nemzetbiztonságának”. 

Amennyiben létrejött volna, az ügylet a technológiai ipar egyik legnagyobb felvásárlásával lehetőséget teremtett volna Kínának arra, hogy döntő befolyást szerezzen az amerikai mobilkommunikációban. 

Az amerikai pénzügyminisztériumon belül működő, az Egyesült Államokban tervezett külföldi beruházásokat vizsgáló bizottság (CFIUS) március elején felhívta a figyelmet arra, hogy az esetleges felvásárlás után a szingapúri cég “forráshiányossá” teheti a kaliforniai vállalatot, és így megnyílna a lehetőség “harmadik külföldi partnerekkel” kialakítandó üzleti kapcsolatokra. A szakemberek nem nevezték meg konkrétan, hogy mely külföldi vállalatokra gondolnak, de általában szólva leszögezték: ha Kína venné át a vezető szerepet az 5G mobiltelefonok piacán, annak “alapvetően negatív következményei lennének az Egyesült Államok nemzetbiztonságára nézve”.

A félvezető-gyártás élvonalában álló, San Diegó-i székhelyű Qualcomm félvezetőket, processzorokat és telekommunikációs eszközöket gyárt. A Broadcomot novemberben kikosarazta a Qualcomm igazgatótanácsa azzal, hogy a megajánlott 103 milliárd dollár túl alacsony összeg. A Broadcom februárban már 121,39 milliárd dollárt ajánlott fel, ami részvényenként 82 dollárt jelentett a korábbi 70 dollár után. Ha létrejött volna az akvizíció, az a valaha végrehajtott legnagyobb ügylet lett volna a csúcstechnológiai ágazatban.

A Broadcom rövid közleményében jelezte, hogy egyáltalán nem ért egyet azzal a megállapítással, miszerint a Qualcomm tervezett felvásárlása amerikai nemzetbiztonsági érdekeket sért. A vállalat “tanulmányozza az elnöki rendeletet”. A cég éppen hétfőn jelentette be, hogy április 3-i hatállyal visszaköltözteti szingapúri központját az Egyesült Államokba az amerikai hatóságok aggodalmainak csillapítása érdekében.

A Qualcomm annyit közölt, hogy részvényesi közgyűlésének időpontját április 5-ről március 23-ra hozta előre.

(Forrás: kitekinto.hu)

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Június 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Tartalom galéria

Miért nem működik a főutca-koncepció Pozsonyban?

Miért nem működik a főutca-koncepció Pozsonyban?

More details
Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Az IGD eladta bevásárlóközpontját Dél-Romániában

Az IGD eladta bevásárlóközpontját Dél-Romániában

More details
A szállodai takarítók munkáját is elvégzi ez a humanoid robot

A szállodai takarítók munkáját is elvégzi ez a humanoid robot

More details
Tényleg vége a Temu–Shein korszaknak?

Tényleg vége a Temu–Shein korszaknak?

More details
A minőség lassan nem számít, az olcsó termékeket keresik a vásárlók

A minőség lassan nem számít, az olcsó termékeket keresik a vásárlók

More details
Magyar fejlesztés védheti az új iPhone-modelleket

Magyar fejlesztés védheti az új iPhone-modelleket

More details
Új fejlesztés javítja az inkontinenciával élők életminőségét

Új fejlesztés javítja az inkontinenciával élők életminőségét

More details
A Cushman & Wakefield támogatja az inkluzív munkahelyek kialakítását

A Cushman & Wakefield támogatja az inkluzív munkahelyek kialakítását

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője