2025. április 20., vasárnap - Konrád, Tivadar

Archívum

Modern gyárak éjszakája, 2024. november 8.

2024-11-03 674

Szükség van egy olyan általános tudásátadást és ismeretszerzést támogató programra, amelynek keretében gyárak nyitják meg kapuikat az érdeklődők előtt.  A Modern gyárak éjszakája országos online és élő rendezvénysorozat egyre sikeresebb, az idén az ország különböző régióiból már 98 vállalkozás csatlakozott hozzá - mondta Hunyadi László, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kis- és középvállalkozások (kkv-k) fejlesztéséért felelős helyettes államtitkára.

A kkv-k adják Magyarországon a gazdaság gerincét, a cégek 99 százaléka tartozik a mikro-, kis-, és közepes vállalkozások közé, ezért fejlesztésük és versenyképességük kiemelt fontosságú a kormányzat számára - hangsúlyozta Hunyadi László a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség november 8-án nyolcadik alkalommal megrendezett országos eseményt ismertető sajtótájékoztatón.

A Modern gyárak éjszakája fontos szerepet tölt be a gazdaság- és vállalkozásfejlesztés, valamint az iparpolitika területén, hiszen bemutatja a magyarországi jó gyakorlatokat, inspirálva ezzel a vállalkozásokat a fejlődésre, megújulásra és innovációra - tette hozzá.

Fehérváry Tamás, a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a 2017-ben útjára indult programsorozat növekvő látogatottsága mellett a résztvevő gyárak listája is egyre bővül: az indulás évében 10 megyéből 24, míg tavaly 17 megyéből 92 gyár csatlakozott hozzá.

Az ügynökség összegzése szerint a Nemzetgazdasági Minisztérium megbízásából megrendezett eseményen a szerszámgyártáson át az építőiparig a lakosság által jól ismert élelmiszeripari cégek mutatkoznak be, mint a Márka Üdítőgyártó Kft., a Coca-Cola HBC Magyarország Kft. vagy az Intersnack Magyarország Kft.

A programon gyógyszeripari cégek is részt vesznek, egyebek között a Richter Gedeon Nyrt., az Egis Gyógyszergyár Zrt. és a CF Pharma Kft.

Idén először mutatkozik be a Minerva Team Kft., amely minősített védőruházati termékeket gyárt, és Magyarországon elsőként kapta meg a karbonsemleges működés minősítését a textilipar területén, valamint az újszentiváni Faktum Bútor Kft., amely magyar családi vállalkozásból nőtte ki magát, 30 éve működik és ma már 18 országba szállít babaágyakat.

Több magyar tulajdonú vállalkozás is bemutatkozik a rendezvényen, mint például az egri Sanatmetal Kft., amely traumatológiai, ortopédiai, gerincsebészeti, fogászati implantátumokat, nagyízületi protéziseket gyárt és forgalmaz, vagy a szegedi Florin Zrt., amely kozmetikai termékeket és háztartási tisztítószereket gyárt immár 65 éve.

Idén először csatlakozik a rendezvényhez a Magyar Suzuki Zrt., amely Esztergomban fogadja a látogatókat.

Az eseményen részt vevő gyárak és üzemek listája az alábbi linken érhető el, és 2024. november 8-án kerül megrendezésre.

www.moderngyarakejszakaja.hu

| Forrás: computertrends.hu + moderngyarakejszakaja.hu

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Április 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Tartalom galéria

Magyar IT-cég a Financial Times leggyorsabban növekvő vállalatai közt

Magyar IT-cég a Financial Times leggyorsabban növekvő vállalatai közt

More details
Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Nemzetközi árajánlati rendszer bevezetését javasolja a MaReSz

Nemzetközi árajánlati rendszer bevezetését javasolja a MaReSz

More details
Hogyan befolyásolják a művészetek a magán- és a szakmai életünket?

Hogyan befolyásolják a művészetek a magán- és a szakmai életünket?

More details
Portfolio X-Cycling Day, 2025. május 27.

Portfolio X-Cycling Day, 2025. május 27.

More details
Így áll az autómentes Duna-parti városnegyed építése

Így áll az autómentes Duna-parti városnegyed építése

More details
Új trendek felé nyit a Gin Market Budapest, 2025. június 13-14.

Új trendek felé nyit a Gin Market Budapest, 2025. június 13-14.

More details
AI-influenszerek forradalmasítják az oktatást

AI-influenszerek forradalmasítják az oktatást

More details
A Z generáció nem igazítja az életét a munkához

A Z generáció nem igazítja az életét a munkához

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője