2025. november 5., szerda - Imre

Archívum

A fogyasztóvédelem aktuális kérdései - szakmai konferencia, 2022. március 30.

2022-03-22 243

Várhatóan 2022. áprilisában megnyílik a lehetőség a vidéki mikro-, kis- és középvállalkozások számára, hogy vállalkozások épületet fejleszthessék, energiahatékonnyá varázsolhassák!

Pontosan milyen tevékenységeket is támogat a pályázat, milyen feltételekkel? Vegyen részt ingyenes online konferenciánkon, hogy megismerhesse a lehetőségeit!

  1. január 1-től jelentős változások léptek életbe a szavatossági és jótállási szabályok területén. A termék vásárlásától számított 2 éves szavatossági határidőn belül már nem 6 hónapig, hanem 1 évig köteles a kereskedő bizonyítani, hogy a hiba a nem rendeltetésszerű használatból és nem gyártási hibából ered.

Mit takar a digitális tartalomszolgáltatásra irányuló fogyasztói adásvétel és milyen új szabályok léptek életbe 2022. január 1-től?

2022 májusától az árfeltüntetés, az akciós árak megtévesztő megjelenítését szigorúbban szabályozzák és fokozott hatósági ellenőrzésre lehet számítani, mind a fogyasztóvédelmi hatóság, mind a Gazdasági Versenyhivatal részéről a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok területén.
A korábbi ár feltüntetése kötelező lesz, és nem lehet magasabb, mint az előző 30 nap legalacsonyabb ára.

A rendezvény során a belföldi és határon átnyúló vitarendezési lehetőségek részleteit is megismerhetik a résztvevők.

Időpont: 2022. március 30. 10.00 óra

Helyszín: BKIK Székház, Széchenyi terem (VII. emelet), 1016 Budapest, Krisztina krt. 99.

RÉSZVÉTELI DÍJ: 

Részvételi díj: bruttó 14 000 Ft

A BKIK önkéntes kamarai tagjai 50% kedvezményben részesülnek, így a részvételi díj számukra bruttó 7 000,- Ft! Ez a kedvezmény újonnan belépő önkéntes tagjaink részére is igénybe vehető!

Békéltető testületi tagoknak, elnököknek, valamint a fogyasztóvédelmi hatóság munkatársainak a részvétel ingyenes. 

A részvételi díjat átutalással az alábbi számlaszámra lehet befizetni: Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara 10102086-02614502-00000004

Az utalásnál a hivatkozási részben kérjük feltüntetni, hogy „Fogyasztóvédelem 2022”, továbbá a résztvevő nevét.
Az utalás beérkezését követően e-mailben küldünk egy megerősítést a részvételhez, amelynek feltétele a rendezett kötelező kamarai hozzájárulás, vagy rendezett önkéntes tagsági jogviszony.

A konferencia részletes tematikája: PROGRAM

REGISZTRÁCIÓ

I  Forrás: bkik.hu

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Események


 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« November 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Tartalom galéria

A Google már válaszol helyetted – de vajon hivatkozik rád?

A Google már válaszol helyetted – de vajon hivatkozik rád?

More details
Hatalmas új okosraktárat nyitott a Kifli.hu

Hatalmas új okosraktárat nyitott a Kifli.hu

More details
30. Budapest Fashion Week, 2025. november 7-8.

30. Budapest Fashion Week, 2025. november 7-8.

More details
A Konecta és a CrewAI együttműködése új korszakot nyit

A Konecta és a CrewAI együttműködése új korszakot nyit

More details
Szent Márton Újborfesztivál és Libator a Szentendrén, 2025. november 8-9.

Szent Márton Újborfesztivál és Libator a Szentendrén, 2025. november 8-9.

More details
XI. Országos Rajzfilmünnep, 2025. november 14-16.

XI. Országos Rajzfilmünnep, 2025. november 14-16.

More details
A NAV is tudni fogja, ha valaki külföldön kriptózik

A NAV is tudni fogja, ha valaki külföldön kriptózik

More details
Márton-napi liba napok a Lázár Lovasparkban, 2025. november 8-9.

Márton-napi liba napok a Lázár Lovasparkban, 2025. november 8-9.

More details
A legendás csokoládégyár helyén hotel nyílt Budapesten

A legendás csokoládégyár helyén hotel nyílt Budapesten

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője