2026. március 26., csütörtök - Emánuel

Célkeresztbe vette Európát az al-Kaida

2006-11-17 912

A magyar nemzetbiztonsági szervek kapcsolatban vannak a külföldi partnerszervezetekkel és minden releváns információhoz hozzájutnak – nyilatkozta a magyar polgári nemzetbiztonsági szolgálatok szóvivője annak kapcsán, hogy az al-Kaida feltehetően vasúti és légi járatok ellen tervez merényleteket Európában a karácsonyi ...

... ünnepek idején. A nemzetbiztonsági szervek közötti kapcsolat élő, állandóan mûködő kapcsolat – mondta Vajda Péter szóvivő, aki ennél többet nem kívánt reagálni a támadásokról szóló hírekre.

A CBS amerikai televízió pénteken arról számolt be, hogy arab és más hírszerzési forrásokra hivatkozó jelentés szerint Afganisztánból és Pakisztánból nemrégiben távozó al-Kaida-tagok kihallgatása nyomán merült fel a támadások gyanúja.

Londonban újra próbálkoznának

A televízió egy arab illetékesre hivatkozva azt közölte: az egyik gyanúsított elmondta, hogy a terroristák a londoni Heathrow repülőtér elleni augusztusi meghiúsított merényletkísérlet megismétlésére készülnek. Az al-Kaida most Európára kíván nyomást gyakorolni – mondta a nevének elhallgatását kérő illetékes a CBS-nek.

Előző nap a brit belső elhárítás (MI5) vezetője „súlyos, sőt növekvő" nagy-britanniai terrorveszélyt és tömegpusztító fegyverek felé forduló terrortevékenységet jósolt. Vasárnap a német szövetségi főügyész figyelmeztetett újabb terrortámadások veszélyére. A Bild am Sonntag címû vasárnapi lapnak adott nyilatkozatában Monika Harms az ország lakosságát nagyobb éberségre szólította fel. Szavai szerint az emberek nincsenek tudatában az állandó fenyegetésnek.

Merkel is éberségre int

A terrorizmus elleni harc volt az egyik fő témája Angela Merkel kancellár immár szokásos, hétvégi videóüzenetének is. A kancellár asszony ugyancsak nagyobb éberségre intett. Hangoztatta azt is, hogy a biztonság megszilárdítása, a terrorizmus elleni harc a jövő év első felében esedékes német uniós elnökség egyik fő célkitûzése lesz.

A kormány nem képes arra, hogy „százszázalékos biztonságot" garantáljon – hangozatta Merkel, hozzátéve, hogy a terrorizmus elleni küzdelemben gyökeresen új utakat kell keresni. Ezzel összefüggésben részleteket nem említett, csupán a terror elleni szövetségi adatbank felállítására utalt.

(Forrás:  www.fn.hu

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Március 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Tartalom galéria

Több mint 15 millió forint értékű képzési pályázat nyílt meg a végzős diákok számára

Több mint 15 millió forint értékű képzési pályázat nyílt meg a végzős diákok számára

More details
Erdélyi napok, erdélyi ízek fesztivál a Skanzenben, 2026. március 27-29.

Erdélyi napok, erdélyi ízek fesztivál a Skanzenben, 2026. március 27-29.

More details
Sakura Ünnep az ELTE Füvészkertben – 2026

Sakura Ünnep az ELTE Füvészkertben – 2026

More details
KávéBár Bazár, 2026. március 28-29.

KávéBár Bazár, 2026. március 28-29.

More details
Sonkafesztivál Bábolna, 2026. március 29.

Sonkafesztivál Bábolna, 2026. március 29.

More details
Green Future Conference, 2026. április 23.

Green Future Conference, 2026. április 23.

More details
Bécsi klasszikus dallamok az Unicum Házában, 2026. március 31.

Bécsi klasszikus dallamok az Unicum Házában, 2026. március 31.

More details
Mit tehetünk a szemünket veszélyeztető környezeti hatások ellen?

Mit tehetünk a szemünket veszélyeztető környezeti hatások ellen?

More details
Rekordévet zárt a Cordia

Rekordévet zárt a Cordia

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője