2026. január 17., szombat - Antal

Versenypiaci hírek

Ilyen mesekönyv még nem volt Magyarországon

2025-04-07 734

Egyszer volt, hol nem volt egy szakácskönyv, ami a főzést és a gluténmentes ételeket is megszeretteti a gyerekekkel - egy hiánypótló kötet jelenik meg az idei Egészségügyi világnapon, április 7-én!

A legújabb gluténmentes recepteket tartalmazó mesereceptkönyv megtanítja a családot arra, hogy egy gyerekkel is lehet úgy főzni, hogy közben ne váljon csatatérré a konyha. Ez a könyv óriási segítséget jelenthet a sok esetben gluténérzékeny ADHD-s gyermekeket nevelő szülőknek, de óvodástól a kisiskolás korig mindenkit közelebb hoz a főzés öröméhez! Már a legkisebbek is felfedezhetik, hogy a pizzán és a hamburgeren túl is van élet.

A magyar főzőiskola szerint csaknem minden recept úgy kezdődik, hogy az adott ételhez mennyi lisztet kell hozzáadni, ezért a gluténmentes étkezésre való átállás minden család számára kifejezetten nagy kihívást jelent. Ezt a saját bőrén is tapasztalta Virágh Hajnalka életmód-tanácsadó, terapeuta, akinek mentorprogramja ma már sok családnak segít átlátni, hogy mit tehetnek nap mint nap, hogy könnyebb legyen együtt élni az ADHD-val. Lánya is érintett a figyelemzavarban, és ezt a mesekönyvet közösen írták. Segít abban, hogy a főzés ne rémálmot, hanem pozitív élményt adjon! Nyolc reggeli, nyolc leves, nyolc főétel és nyolc desszert gluténmentes receptjét tartalmazza Virágh Hajnalka most hétfőn megjelenő mesekönyve, a Mesés receptek gluténmentesen.

A szerző elmondása szerint a lányának is sokat segített a gluténmentes étkezés, innen jött az ötlet, hogy összegyűjtenek nyolc reggelit, nyolc levest, nyolc főételt és nyolc desszertet, a recepteket pedig különböző mesékkel vezetik fel. Így született meg a most megjelent Mesés receptek gluténmentesen című mesekönyv, ami műfaját tekintve is példátlan a magyar piacon.

„A kötetet próbáltuk úgy megírni, hogy a szülők számára minden kiderüljön belőle a gluténmentes étkezésről, megismerjék a gluténmentes alapanyagokat, miközben a gyerekek számára is érdekessé válik, hogy miért olyan fontos a sok zöldség és gyümölcs fogyasztása, és a megfelelő mennyiségű vízfogyasztás” – fogalmazott Virágh Hajnalka, hozzátéve, hogy a könyv olvasásával így lényegében az egész család játékos tanulási folyamaton megy keresztül.

Kolbászmentes rakott krumplitól a padlizsános süteményig

Ami a recepteket illeti, klasszikus magyar ételként bekerült a listára a paprikás krumpli, de találkozhatunk a kolbászmentes, brokkolival, padlizsánnal és cukkinivel készült rakott krumpli elkészítési módjával is. Az újszerű ételeket sem hagyták ki a sorból, idevehető például a padlizsános sütemény, ami első hangzásra furcsának tűnhet, de az ízvilága különleges és finom. Ezeket a recepteket mesebeli kisállatok vagy tündérek vezetik be, szórakoztató módon, egy tanmesével. Így a gyerekek fantáziáját is megmozgatják, és a mindennapi helyzeteket is megjelenítik számukra.

„A mai gyerekek többsége imádja a pizzát és a hamburgert. Megpróbáltam a meséken keresztül hatni rájuk, hogy ez változzon. A bélflóránk alkalmazkodik az általunk leggyakrabban fogyasztott ételekhez, így ha valamiből sokat eszünk, akkor a szervezetünk azt fogja követelni. Ha ez nem csoki, hanem zöldség vagy gyümölcs, akkor fokozatosan állhat át ilyen irányba az étkezésünk is” – mondta.

Virágh Hajnalka hangsúlyozta, vannak kompromisszumoktól mentesen jó ételek a gluténmentességben, ami nem jelent szűkösséget! A gondolkodást is formálni kell. Sokszor indokolatlanul használjuk a konyhában a gluténtartalmú hozzávalókat, mert bár egy gluténmentes piskóta sosem lesz olyan, mint egy klasszikus, de egy krémleves vagy egy főzelék esetében el tudjuk érni ugyanazt a hatást gluténmentesen is. A gyerekekkel egyébként hamar meg is szerethető ez az új étrend, mert maguk is érzik, hogy jobb lesz a közérzetük tőle. Ráadásul a készítés okozta büszkeség, amit a kicsik tapasztalnak, még közelebb viszik őket az új ízekhez.

A könyvet egy szakértő tanácsadó is lektorálta, hogy még inkább biztos segítséget nyújtson. Az életmód-tanácsadó célja, hogy a kötet a családok számára megteremtse az együtt főzés örömét. Egy fontos alapszabály az, hogy hagyjunk erre időt! Akkor érdemes fellapozni a könyvet, ha egy emlékezetes hétvégi programnak szánjuk a közös konyhai pillanatokat!

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Január 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Tartalom galéria

Vidéki csapatépítés a Balaton partján

Vidéki csapatépítés a Balaton partján

More details
Mangalica Fesztivál a Time Out Market Budapestben, 2026. január 26. – február 1.

Mangalica Fesztivál a Time Out Market Budapestben, 2026. január 26. – február 1.

More details
Varázslatos Magyarország –

Varázslatos Magyarország – "Az év természetfotósa" kiállítás

More details
Nemzetközi céggé válik a magyar onkológiai úttörő

Nemzetközi céggé válik a magyar onkológiai úttörő

More details
Januárban érdemes könyvelőt váltani a pénzügyi stabilitásért

Januárban érdemes könyvelőt váltani a pénzügyi stabilitásért

More details
Hitel helyett részvény? Változik a cégvezetők hozzáállása

Hitel helyett részvény? Változik a cégvezetők hozzáállása

More details
Az Atenor kivonul Romániából

Az Atenor kivonul Romániából

More details
A regionális tőke kerül előtérbe, miközben a CEE befektetési piacai visszanyerik lendületüket

A regionális tőke kerül előtérbe, miközben a CEE befektetési piacai visszanyerik lendületüket

More details
Sokan bukhatják az új energiatárolós támogatást, de vannak, akik duplán nyernek!

Sokan bukhatják az új energiatárolós támogatást, de vannak, akik duplán nyernek!

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője