2026. február 27., péntek - Ákos, Bátor

Versenypiaci hírek

Szigorodhat a piac: Két nyomtatóóriás fogott össze a cégekért és a környezetvédelemért

2024-07-18 551

Hamarosan kötelezővé tehetik a részecskeszűrőket a nyomtatókban. A legtöbb vállalkozás még ma is a papír alapú iratkezelést preferálja, ami egyrészt hatalmas terhet ró a környezetre, másrészt pedig olyan fejlesztést igényel a közeljövőben, ami fenntarthatóvá és hatékonnyá is teszi egyben az irodai működést. Ennek érdekében fogott össze két nyomtatóóriás, hogy a vállalkozások átállását megkönnyítsék.

Noha a legtöbb cég immár nagyrészt digitális alapon működik, a kis- és középvállalkozások 79 százaléka még ma is a papír alapú iratkezelést preferálja, derül ki a kornyezetbaratnyomtato.hu által összegyűjtött tapasztalatokból. A felmérés szerint a cégek négyötöde rendszeresen kinyomtatja az elektronikusan kitöltött önéletrajzokat, szerződéseket, számlákat és a legfontosabb üzeneteket, ezt a szokást pedig nehezen hagyják el megszokásból vagy biztonságérzetből. A vállalkozások nagy része nem is gondol bele, hogy az elavult nyomtatók használatával mekkora terhet ró a környezetre, nem beszélve arról, hogy sokan a kommunális hulladékba dobják a kártékony kellékanyagokat.

Hamarosan azonban szigorodhat a nyomtatók piaca és kötelezővé tehetik a részecskeszűrőket ezekben az eszközökben, ami rengeteg magyar vállalatot is érint. A lépésre azért van szükség, hogy a régebbi, ózont termelő típusok használatát csökkentsék és a jelenleg kevésbé környezettudatos nyomtatási szokásokat átalakítsák. A cégek nagy része azonban nincs tisztában azzal, hogy milyen eszközökre cserélhetik le a régi készülékeket, ráadásul az anyagi vonzatától is tartanak. Ezt az átállást szeretné megkönnyíteni együttműködésükkel a már több mint 4000 készülékkel működő, környezetbarát és leállásmentes irodát biztosító TechOffice és az EPSON.

Nem drágább, de gazdaságosabb

„Fontos hangsúlyozni, hogy nem feltétlenül drágább a környezetbarát nyomtató, mint egy hagyományos technikával működő új készülék. Ráadásul gazdaságosabbak az előbbiek hosszú távon, hiszen kevesebb a cserélendő kopó alkatrész, az áramfelhasználás pedig akár 90 százalékkal kevesebb is lehet ezeknek a készülékeknek a használatával” - magyarázta Tál Dávid, a kornyezetbaratnyomtato.hu alapító-ügyvezetője.

A szakértő arra is felhívta a figyelmet, hogy sok vállalkozás nem is foglalkozik a fent említett problémával, így mi is igyekszünk felhívni a cégek figyelmét arra, hogy érdemes időben elkezdeni lecserélni az elavult berendezéseket, hogy a szigorítás életbe lépése ne érje őket derült égből villámcsapásként.

„A kezdetektől kezdve olyan partnert kerestünk, akik olyan nyomtatókat gyártanak, amelyek nem csak leállásmentes irodát biztosítanak, de a környezet fenntarthatóságát is garantálják. Az együttműködésünkkel szeretnénk segíteni a vállalkozásokat abban, hogy a nekik megfelelő kapacitású és tudású környezetbarát eszközökre cserélhessék le a nyomtatóikat. Éppen ezért kezdtük el a beszámítási akciónkat is, amely biztosítja, hogy a beszámítási értékhatárig leadhatják a régi nyomtatókat az újakért cserébe” - tette hozzá Tál Dávid. 

I Forrás: Üzleti Hírszerzés

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Február 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  

Tartalom galéria

Elbutulunk, ha nem pihenünk eleget?

Elbutulunk, ha nem pihenünk eleget?

More details
Most éri meg igazán egy használt lakásból új építésűre váltani

Most éri meg igazán egy használt lakásból új építésűre váltani

More details
KávéBár Bazár, 2026. március 28-29.

KávéBár Bazár, 2026. március 28-29.

More details
Pentagon: bármi áron megszerzik az egyik legnagyobb AI-cég szolgáltatását

Pentagon: bármi áron megszerzik az egyik legnagyobb AI-cég szolgáltatását

More details
Ausztrália csatlakozott az India AI Impact Summit nyilatkozatához

Ausztrália csatlakozott az India AI Impact Summit nyilatkozatához

More details
Bárány Napok – Gasztronómiai kaland 2026. március 28–29-én!

Bárány Napok – Gasztronómiai kaland 2026. március 28–29-én!

More details
Szavatolt biztonság – raktárak és lejárati idők

Szavatolt biztonság – raktárak és lejárati idők

More details
Magyarország egyik legnagyobb szélerőmű-beruházása indul

Magyarország egyik legnagyobb szélerőmű-beruházása indul

More details
Már inkább görgetnek, mint lapoznak az akcióvadászok: digitális fordulat az akciós újság fogyasztásban!

Már inkább görgetnek, mint lapoznak az akcióvadászok: digitális fordulat az akciós újság fogyasztásban!

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője