2025. szeptember 8., hétfő - Mária

Versenypiaci hírek

Miért válik egyre jelentősebbé az Év Mentes Séfje verseny?

2024-02-20 539

A címben feltett kérdésre a mai világ új generációjának egészséges életmódszemlélete a magyarázat. Ugyanis az X-, Z- és Alfa-generáció számára a tudatos táplálkozás nem egy felvett attitűd, hanem természetes elvárás a mindennapok során. Az is döntő szempont, hogy a szakértők számításai szerint 2030-ra a Föld teljes lakosságának 75 százaléka valamilyen intoleranciával rendelkezik, és ezt az élelmiszeriparnak és a vendéglátásnak ki kell szolgálnia, hallhattuk az Év Mentes Séfje idei versenyének alkalmával, amelynek idén is a METRO Gasztroakadémia adott otthont - nem véletlenül.

Február 13-án a METRO Gasztroakadémián idén 6. alkalommal rendezték meg a Magyarországon, és a környező országokban is egyedülálló az Év Mentes Séfje versenyt. 

A döntőt élő selejtezők előzték meg, és a múlt évi tapasztalatok alapján amatőr és profi kategóriában is összemérhették a versenyzők tudásukat.

A versenyen készített ételek és desszertek mindegyike glutén-, cukor-, tejmentes és vegán.

A résztvevők alternatív alapanyagok felhasználásával készítették el mentes fogásaikat. Az idei versenyen

a szervezők kiemelten figyeltek a zero waste irány betartására, azaz minimális szinten történt alapanyag pazarlás a főzés során.

A verseny célja, hogy felhívja a figyelmet az allergénmentes, egészséges táplálkozás fontosságára, valamint bemutassa, hogy így is lehet finoman és sokszínűen étkezni. 

A zsűri tagjai

Az ételeket profi szakemberekből álló zsűri pontozta és értékelte: Dr. Árvai Anita, a Veganeeta Home vegán étterem alapítója és tulajdonosa, Tanács Attila, a Mindenmentes Főzősuli alapítója, szakmai vezetője, mesterszakács, fejlesztő-séf, többszörös Európa-, világ- és olimpiai bajnok, Stőhr Gréta egészséges életmód-szakértő, Magyarország első és egyetlen növényi főzőműsorának háziasszonya, első vegán séf- és főzőiskolájának tulajdonosa, író, Zsolnay Gergely séf, kertészmérnök, táplálkozástudományi szakértő, a 2023-as Az Év Mentes Séfje verseny profi kategóriájának nyertese,  Steiner Kristóf író, újságíró, színész és vegán séf, Molnár György, a Dobos C. József Iskola tanára, Ádám Csaba az egykori Olimpia étterem tulajdonos-séfje és Blendea Károly a Violife Professional Kulináris Tanácsadója.

A teljes cikk: Miért válik egyre jelentősebbé az Év Mentes Séfje verseny?

 
Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Szeptember 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Tartalom galéria

DOGZ - Őszköszöntő Falkaséta, 2025. szeptember 13.

DOGZ - Őszköszöntő Falkaséta, 2025. szeptember 13.

More details
Börgöndi Repülőnap, 2025. szeptember 14.

Börgöndi Repülőnap, 2025. szeptember 14.

More details
Börgöndi Repülőnap, 2025. szeptember 14.

Börgöndi Repülőnap, 2025. szeptember 14.

More details
CineFest Nemzetközi Filmfesztivál, 2025. szeptember 5-13.

CineFest Nemzetközi Filmfesztivál, 2025. szeptember 5-13.

More details
Nagyot nyerhetnek azok, akik jelenleg albérletben élnek

Nagyot nyerhetnek azok, akik jelenleg albérletben élnek

More details
AmfiFeszt, 2025. szeptember 13-14.

AmfiFeszt, 2025. szeptember 13-14.

More details
Giorgio Armani öröksége

Giorgio Armani öröksége

More details
Hamarosan vadiúj plázája lesz egy vidéki kisvárosnak

Hamarosan vadiúj plázája lesz egy vidéki kisvárosnak

More details
A Kifli.hu történetének második legerősebb hetét hozta az iskolakezdés

A Kifli.hu történetének második legerősebb hetét hozta az iskolakezdés

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője