2025. február 5., szerda - Ágota

Versenypiaci hírek

Megérkezett a rendelet: így változik a könyvelő-képzés

2023-12-18 894

A kormány új rendeletet közölt a mérlegképes könyvelők, okleveles adószakértők és adótanácsadók képzéséről. Januártól ezek a tanfolyamok hatósági képzéssé alakulnak, azaz csak akkreditált intézmények bonyolíthatják majd le a szakirányú oktatást. A rendeletnek köszönhetően, 2024-től sokkal nehezebb lesz mérlegképes könyvelővé válni.

A szakma előzetes várakozásaival ellentétben a képzés előfeltétele nem változott: továbbra is elég lesz az érettségi bizonyítvány. Azok, akik rendelkeznek valamilyen szakmai előképesítéssel, felmentést kaphatnak majd az egyes modulok alól. Továbbra is megmarad az online tanfolyam lehetősége, a rendelet 700 kontaktórában határozza meg a kötelező minimum online konzultációt. A képzés időtartamát azonban radikálisan növelik: 510 óráról 1150-re ugrik a kötelező óraszám. Hétvégi képzések esetén ez várhatóan a duplájára emeli majd a képzési időt is: az eddigi másfél év helyett 2-3 éves képzéssel számolhatnak a tanulók.

„Nagyjából számításaink szerint az óraszám ennyire intenzív növekedésével, és a kötelező személyes modulzáró vizsgákkal háromszoros áron, azaz a legtöbb képzési központban 1 millió forint feletti áron juthatnak hozzá majd a tanulók a képzéshez” – árulta el Scherzer Marcell, a Stabil Tudás Zrt. vezérigazgatója. Hozzátette, valószínű, hogy az új rendszer mélyebb szakmai ismereteket kínál majd, noha a jelenlegi képzés is kiszolgálja a szakmai igényeit, azaz az elmúlt évek során is jó szakemberek születnek.

„Az is jelentős változás, hogy csak közgazdász-tanár diplomával jelentkező oktathat, emiatt sajnos nagyon sok profi tanártól esnek majd el a jövőben a tanulók, akik ilyen papírral ugyan nem rendelkeznek, de kiválóak a szakmában” – mondta Scherzer Marcell.

A rendelet 2024 január 1-jén lép hatályba, az első képzések július 1-jén indulnak majd. Idén azonban még lehetőség van a 1,5 éves, jóval egyszerűbb és olcsóbb tanfolyam megkezdésére. Épp ezért, ha már kacérkodtál a gondolattal, hogy könyvelő legyél, a tanfolyamot még idén érdemes elkezdeni! 

„A könyvelő képzésünk népszerűsége abban rejlik, hogy nagyon keresett szakmáról van szó. Amióta a KATA-törvény megváltozott, még nagyobb hiány tapasztalható a piacon jó szakemberekből. Így ez a kurzus nemcsak tanulói, de munkáltatói oldalról is keresett és népszerű. Jellemzően 25 és 50 év között jelentkeznek rá a legtöbben” – mondta el Scherzer Marcell, a Stabil Tudás Zrt. vezérigazgatója.

A 18 hónapos képzés után egy olyan stabil és jól fizető szakma vár rád, amelyre hosszú távon is nagy a kereslet. A mérlegképes könyvelő képzés a Stabil Tudás felnőttképzőnél jelenleg még 295 ezer forintért elérhető.

I Forrás: Üzleti Hírszerzés

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Február 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    

Tartalom galéria

Csokifesztivál, Árkád Szeged, 2025. februrá 9-11.

Csokifesztivál, Árkád Szeged, 2025. februrá 9-11.

More details
Miskolci kocsonyafesztivál, 2025. február 14-16.

Miskolci kocsonyafesztivál, 2025. február 14-16.

More details
MaReSz: indul a rendezvényszervezők Flash Award pályázata

MaReSz: indul a rendezvényszervezők Flash Award pályázata

More details
Debreceni Egyetem Állásbörze és Karriernap, 2025. április 16.

Debreceni Egyetem Állásbörze és Karriernap, 2025. április 16.

More details
HVG Állásbörze, 2025. április 9-11.

HVG Állásbörze, 2025. április 9-11.

More details
XI. Arrabona Állásbörze, 2025. március 21.

XI. Arrabona Állásbörze, 2025. március 21.

More details
JOBVERSE Állásbörze,  2025. március 5-6.

JOBVERSE Állásbörze, 2025. március 5-6.

More details
Így látják a Colliers szakértői a kereskedelmi ingatlanpiac trendjeit

Így látják a Colliers szakértői a kereskedelmi ingatlanpiac trendjeit

More details
Különleges folyami hajójáratok indulnak Európában

Különleges folyami hajójáratok indulnak Európában

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője