2025. augusztus 21., csütörtök - Sámuel

Versenypiaci hírek

A Jófogás felületén 1600 csalási kísérletet azonosítottak egyetlen év alatt

2022-11-15 716

koronavírus-járvány kirobbanása és az online kereskedelem egyre nagyobb térnyerése is közrejátszik abban, hogy 2021 óta exponenciálisan növekszik az online térben elkövetett csalások és az adathalász kísérletek száma Magyarországon, és ezzel párhuzamosan a tényleges, a felhasználók számára anyagi veszteségben mérhető káresetek száma is. Ennek egyik oka az, hogy nagyon sok új felhasználó kezdte el használni az internetet, köztük idősebbek, a csalások - azon belül is az online vásárlás, hirdetés, ügyintézés, számlafizetés és egyéb fizetési tranzakciók - ellen kevésbé felvértezett ügyfelek is. A másik pedig az, hogy maguk a bűnözők is egyre rafináltabb trükköket vetnek be, kifinomultabb módszereket használnak a kliensek átverése, pénzének megszerzése érdekében.

Különösen kedvelt helyek a csalók számára az apróhirdetési oldalak, csupán a Jófogás felületén körülbelül 1600 adathalász kísérletről érkezett bejelentés az elmúlt 12 hónapban. Próbálkoznak persze emellett a közszolgáltatók oldalain és a bankok nevében is sokan, emellett egyre gyakoribbak az ingatlanos és autós átverések.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai is azt támasztják alá, hogy egyre több a csalási kísérlet és az így okozott kár is. A jegybank szerint a karácsonyi vásárlási időszak, vagyis az év utolsó negyede a leginkább érintett ebből a szempontból. 2021 negyedik negyedévében a magyar felületeken megvalósuló adathalászat következményeként elkönyvelhető fogyasztói kár lokálisan meghaladta a 120 millió forintot, határokon túlnyúlóan, de szintén Magyarországra visszavezethető kár pedig több mint 500 millió forint volt.

Ez az érték az idén biztosan tovább nő az utolsó negyedévben, hiszen már az év eddigi részében is hatalmas növekedés volt: a tavalyi év megelőző időszakához viszonyítva megsokszorozódott az adathalász kísérletek száma. Ráadásul ez csak a jéghegy csúcsa, a hatóságoknak ugyanis csak a bejelentett esetekről van tudomásuk, ezen a területen pedig hatalmas a látencia.

A teljes cikk: A Jófogás felületén 1600 csalási kísérletet azonosítottak egyetlen év alatt

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Augusztus 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tartalom galéria

Kínálati hiány a prágai irodapiacon

Kínálati hiány a prágai irodapiacon

More details
Miért buknak meg tömegesen az AI-projektek?

Miért buknak meg tömegesen az AI-projektek?

More details
Képes felismerni az AI, hogy mi AI? – Kína új kutatása válaszol

Képes felismerni az AI, hogy mi AI? – Kína új kutatása válaszol

More details
A lengyel logisztikai piac a stabilizáció jeleit mutatja

A lengyel logisztikai piac a stabilizáció jeleit mutatja

More details
A cseh ipari ingatlanpiac újrakalibrálási szakaszba lépett

A cseh ipari ingatlanpiac újrakalibrálási szakaszba lépett

More details
Botanica Expo, 2025. augusztus 15-20.

Botanica Expo, 2025. augusztus 15-20.

More details
Debreceni Virágkarnevál, 2025. augusztus 15-20.

Debreceni Virágkarnevál, 2025. augusztus 15-20.

More details
Szent István-terem: látogasd meg a Budavári Palota újjászületett csodáját!

Szent István-terem: látogasd meg a Budavári Palota újjászületett csodáját!

More details
A CPI Europe üzleti stratégiáját a cégcsoporthoz igazítja

A CPI Europe üzleti stratégiáját a cégcsoporthoz igazítja

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője