2025. augusztus 24., vasárnap - Bertalan

Versenypiaci hírek

Visszacsúszott a Tesco nyeresége

2022-10-10 671

A brit kiskereskedelmi hálózat, a Tesco adózás előtti eredménye a cég jelenlegi pénzügyi évének augusztussal véget ért első felében, és az áruházlánc jelezte, hogy egész éves nyeresége is a korábban valószínűsített sáv alsó szélének közelében várható.

A Londoni Értéktőzsdén közzétett 54 oldalas előzetes beszámoló szerint a csoportszintű étékesítés az augusztus 27-én véget ért 26 hétben 28,18 milliárd font (13 670 milliárd forint) volt, 3,1 százalékkal több az egy évvel korábbinál. A kiigazított működési szintű eredmény ugyanakkor 9,8 százalékkal 1,315 milliárd fontra csökkent. Ken Murphy, a Tesco vezérigazgatója az eredményjelentéshez fűzött nyilatkozatában kiemelte, hogy az üzlethálózat fogyasztói “kemény időszaknak néznek elébe, és minden egyes pennyt megnéznek, hogy kijöhessenek jövedelmükből”. A szerdai beszámoló szerint a Tesco arra számít, hogy a pénzügyi év egészében a piacnak tavasszal adott útmutatás sávján belül tud maradni, de várhatóan a sáv alsó szélének közelében lesznek a számok. Ez azt jelenti, hogy a kiigazított egész éves működési szintű eredmény 2,4-2,5 milliárd font között lehet – áll a cég jelentésében.

A beszámoló hangsúlyozza ugyanakkor, hogy a külső környezetet továbbra is jelentős bizonytalanságok jellemzik. A szerdai eredményjelentés szerint a Tesco közép-európai hálózatának külön mért csoportszintű működési nyeresége folyó árfolyamon kalkulálva 16,2 százalékkal, változatlan árfolyamon 19,1 százalékkal 79 millió fontra nőtt a pénzügyi év első felében. A beszámoló szerint ugyanakkor a Magyarországon bevezetett “válságadó” emelése a pénzügyi év első felében 14 millió fonttal növelte a cég költségeit. A Tesco szerint ez az adó a pénzügyi év egészében várhatóan 27 millió fontnak megfelelő költségnövekedéssel terheli a Tesco elszámolt térségi eredményét. Magyarországon a Tesco a szerdai londoni beszámoló szerint 324,083 milliárd forint – 460,3 forint/font átlagos árfolyammal számolva 704 millió fontnak megfelelő – bevételt ért el az augusztussal zárult 26 hétben. A Tesco a térség országai közül a tavalyi pénzügyi évtől Magyarországon, Csehországban és Szlovákiában van jelen, miután 301 lengyelországi boltját a kapcsolódó elosztó központokkal és a helyi igazgatósági irodával együtt eladta a dániai központú, Lengyelországban már jelenlévő Salling kiskereskedelmi hálózatnak – ismertette a távirati iroda.

A teljes cikk: Visszacsúszott a Tesco nyeresége

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Versenyben

Error: No articles to display


 

 


 

Tipp

Időrendben

« Augusztus 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tartalom galéria

Miért buknak meg tömegesen az AI-projektek?

Miért buknak meg tömegesen az AI-projektek?

More details
CA Immo teljesen kiadta a felújított varsói irodaházát

CA Immo teljesen kiadta a felújított varsói irodaházát

More details
Kínálati hiány a prágai irodapiacon

Kínálati hiány a prágai irodapiacon

More details
Képes felismerni az AI, hogy mi AI? – Kína új kutatása válaszol

Képes felismerni az AI, hogy mi AI? – Kína új kutatása válaszol

More details
A lengyel logisztikai piac a stabilizáció jeleit mutatja

A lengyel logisztikai piac a stabilizáció jeleit mutatja

More details
A cseh ipari ingatlanpiac újrakalibrálási szakaszba lépett

A cseh ipari ingatlanpiac újrakalibrálási szakaszba lépett

More details
Botanica Expo, 2025. augusztus 15-20.

Botanica Expo, 2025. augusztus 15-20.

More details
Debreceni Virágkarnevál, 2025. augusztus 15-20.

Debreceni Virágkarnevál, 2025. augusztus 15-20.

More details
Szent István-terem: látogasd meg a Budavári Palota újjászületett csodáját!

Szent István-terem: látogasd meg a Budavári Palota újjászületett csodáját!

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője