2026. január 26., hétfő - Vanda

Versenypiaci hírek

Cyber Monday: a magyar szülők 60%-a szabályozza, hogy gyermeke milyen videójátékot vásárolhat

2021-11-30 416

Tízből kilenc szülő használ valamilyen szoftveres megoldást a videójátékozás korlátozására. A magyar szülők fele semlegesen áll a videójátékozáshoz, lát benne jót és rosszat is, kétharmaduk szerint pedig a videójátékozásban gondtalanul el lehet merülni.

A gyermekük játékfüggőségétől ugyan valamelyest tartanak, ugyanakkor jó lehetőséget látnak benne a stressz levezetésére, és a reflexek fejlesztésére. Több mint 60 százalékuk egyáltalán nem gondolja úgy, hogy veszélyes tevékenység lenne, de azért több mint felük szabályozza, hogy gyermeke milyen videójátékot vásárolhat, mire költhet játékon belül, és hogy mennyit játszhat – derült ki a szülők attitűdjét vizsgáló Good Gamer kutatás folytatásából, amit a Generali a Biztonságért Alapítvány (GABA) megbízásából korábban az eNet készített.

Az év egyik legforgalmasabb ünnepi bevásárló-időszakában, a Black Friday és Cyber Monday keretezte napokban hatalmas akciókkal készülnek a videójáték-gyártók-, forgalmazók és online kereskedők, hiszen a szórakoztató elektronikai termékek, és ezen belül a videójátékok még mindig a slágertermékek közé tartoznak1. A kereslet és a forgalom is ugrásszerűen nő2 ezekben a hetekben, és gyermekek ezrei kezdik el szüleiket nyaggatni jellemzően valamilyen újabb versenyzős, stratégiai vagy „lövöldözős” játékért.
A Good Gamer kutatás korábban már felmérte a magyar gyerekek videójátékozási szokásait, melyből kiderült többek között, hogy a 6-18 éves magyar gyerekek háromnegyede játszik videójátékkal, közülük minden negyedik naponta egyszer, minden nyolcadik viszont naponta többször is ezzel tölti az idejét. A videójátékozó gyerekek átlagosan hetente 8 órát, azaz egy teljes munkanapot fordítanak erre a hobbira.
A kutatás ugyanakkor kitért a szüleik videójátékozással kapcsolatos attitűdjeire és félelmeire is. Az online kérdőívet több mint 800 szülő töltötte ki.

A szülők többsége szerint nem veszélyes

A kutatás eredményei azt mutatják, hogy általában – nem csak a gyerekekre fókuszálva – a szülők fele semlegesen áll a videójátékozáshoz, lát benne jót és rosszat is, de nem billen egyik oldal felé sem. A saját gyerekére vonatkozóan pedig a szülők 61 százaléka egyáltalán nem gondolja úgy, hogy a videójátékozás veszélyes tevékenység lenne gyermeke számára, és mindössze minden ötödik (21%) szülő ért egyet teljes mértékben azzal, hogy ez a típusú hobbi pusztán időpocskolás. A legtöbb szülő (65%) egyetért abban, hogy a játékban gondtalanul el lehet merülni, és a válaszadók több mint fele jó lehetőséget is lát benne a stressz levezetésére és a reflexek fejlesztésére. Azok a szülők, akik maguk is játszanak, pozitívabban állnak gyermekük hobbijához, 60 százalékuk viszont úgy gondolja, hogy a videójátékozás függőséget okoz.

A teljes cikk: Cyber Monday: a magyar szülők 60%-a szabályozza, hogy gyermeke milyen videójátékot vásárolhat

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Üzleti hírszerzés, biztonság


 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Január 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Tartalom galéria

Google „Personal Intelligence” – hivatalos összefoglaló

Google „Personal Intelligence” – hivatalos összefoglaló

More details
Komplex egészségügyi infrastruktúra egy korábbi irodaépületben

Komplex egészségügyi infrastruktúra egy korábbi irodaépületben

More details
Új lakóingatlan fejlesztést indít Bukarestben a Cordia

Új lakóingatlan fejlesztést indít Bukarestben a Cordia

More details
EVENT LAB Budapest 1.0 – 2026. február 12.

EVENT LAB Budapest 1.0 – 2026. február 12.

More details
Tévhit, hogy a tőzsdére lépés automatikusan kontrollvesztéssel jár

Tévhit, hogy a tőzsdére lépés automatikusan kontrollvesztéssel jár

More details
Kiemelt beruházás, kiemelt bírság: szankcionálhatók az Otthon Start beruházók

Kiemelt beruházás, kiemelt bírság: szankcionálhatók az Otthon Start beruházók

More details
Idén újra elrajtol a GreenESGage

Idén újra elrajtol a GreenESGage

More details
Kiemelkedő kihasználtság és innovatív portfóliófejlesztés

Kiemelkedő kihasználtság és innovatív portfóliófejlesztés

More details
FeHoVa, 2026. február 5-8.

FeHoVa, 2026. február 5-8.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője