2025. november 16., vasárnap - Ödön

Versenypiaci hírek

Változott a szemlélet: már nem csak a gyárakba keresik a kölcsönzött munkaerőt

2020-12-04 438

A munkaerő-kölcsönzés mellett egyre többször klasszikus munkaerőközvetítőként lépnek fel a kölcsönzésre szakosodott cégek, és nőtt a fehérgalléros pozíciókat érintő megbízások száma is. A piaci szereplők bizalmának növekedését jelzi, hogy az elmúlt időszakban még tovább bővülhetett a munkaerő-kölcsönző vállalatok által nyújtott szolgáltatások köre.

Mára a munkaerőközvetítés terén is egyre több megbízást kapnak a kölcsönzésre szakosodott vállalatok, hiszen több tíz-, százezres, naprakész és számos üzleti-, ipari szegmensben alkalmazható munkaerőadatbázissal rendelkeznek, ez pedig a munkaerőközvetítés során is rugalmasan alkalmazható.

Tény, hogy éveken át küzdött a munkaerő-kölcsönzés egy fajta negatív imázzsal, amelynek sajnos volt alapja is. Korábban sok olyan cég is dolgozott ezen a piacon, amelyek tisztességtelenül, esetenként törvénysértő módon jártak el, de az utóbbi években sokat tisztult a piac és mára ezek a cégek többségében kikoptak az üzletből. Ma a feddhetetlenség és a tisztességes, átlátható üzletpolitika olyan alapvető üzleti elvárás, amelyekre a partnereink - többségében multinacionális nagyvállalatok - alapfeltételnek tekintenek az együttműködések során

- mondta el Juhász Csongor, a Prohuman ügyvezető igazgatója, aki szerint ezt a fajta bizalom-erősödést jelzi, hogy az utóbbi években már nem csupán munkaerő-kölcsönzés területén segítik a partnereiket, hanem HR szolgáltatásokat - adminisztrációs feladatokat, toborzást, utaztatást, szállás ügyintézést, betanítást vagy éppen vízum ügyintézést - is bíznak rájuk a vállalatok. Emellett pedig egyre több munkaerőközvetítői megbízást is kapnak.

Már nemcsak a gyári munkásokat keresik

"Az alapvető különbség a munkaerő-kölcsönzés és a munkaerőközvetítés között, hogy utóbbi esetében a kiközvetített szakember az adott vállalat alkalmazásában kezdheti meg a munkát. Ahogyan egyre inkább szélesedik azon szolgáltatások száma, ahol a munkaerőkölcsönzéssel foglalkozó vállalatokat bíznak meg a partnerek egyre színesednek azon munkakörök és pozíciók is, amelyekre a mi segítségünkkel keresnek kollégákat a megbízóink. Míg korábban főleg kékgalléros munkakörök esetén volt jellemző munkaerőkölcsönző vállalatok bevonása, addig ma már fehérgalléros területekre - adminisztratív, irodai, pénzügyi, informatikai pozíciókba - is segítünk szakembereket találni.

Az sem ritka, hogy egy-egy speciális szaktudás esetén vonnak be minket a keresési, kiválasztási folyamatokba és sokszor már munkaerőközvetítő szolgáltatás keretében

- összegezte a szakember.

A munkaerőkölcsönző cégek adatbázisaiban akár több százezer szakember is megtalálható a lehető legszínesebb szakmai háttérrel, országos területi lefedettséget biztosítva. Ez az adatbázis jelentős hozzáadott értékkel bír a megrendelő vállalatok számára, de nem minden esetbe jelenti azt, hogy azonnal sikerül a megfelelő szakembert megtalálni, különösen a különleges szaktudást igénylő pozíciók esetén.

A munkaerőkölcsönzők speciális helyzetben vannak a HR szektorban. A legtöbb nagyobb kölcsönzőcég regionális irodákkal is rendelkezik az egész országban, ez pedig megkönnyíti, hogy az adott régióban még hatékonyabban tudjunk toborozni, hirdetni, akár speciális szaktudással rendelkező szakembereket is elérni. A legtöbb esetben ráadásul ezt gyorsabban és költséghatékonyabban tudjuk megtenni, mintha azt egy nagyvállalati HR osztály vállalná magára ugyanezt a feladatot

- emelte ki Juhász Csongor.


(Forrás: www.penzcentrum.hu)

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« November 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Tartalom galéria

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
64%-os keresletnövekedést ért el kilenc hónap alatt Románia logisztikai piaca

64%-os keresletnövekedést ért el kilenc hónap alatt Románia logisztikai piaca

More details
Több mint 250 millió euró értékű irodafejlesztés zajlik Bukarestben

Több mint 250 millió euró értékű irodafejlesztés zajlik Bukarestben

More details
Akár 50 százalékkal is többet keresnek az AI-kompetensek

Akár 50 százalékkal is többet keresnek az AI-kompetensek

More details
Ingatlanbefektetés külföldön, 2025. november 29.

Ingatlanbefektetés külföldön, 2025. november 29.

More details
Vegyes funkciójú fejlesztések: az ingatlanok értékét ma már az határozza meg, hogyan élnek az emberek – nem pedig az, hogyan néznek ki az épületek

Vegyes funkciójú fejlesztések: az ingatlanok értékét ma már az határozza meg, hogyan élnek az emberek – nem pedig az, hogyan néznek ki az épületek

More details
A specializáció átalakítja az irodapiaci keresletet Lengyelország BPO/SSC szektorában

A specializáció átalakítja az irodapiaci keresletet Lengyelország BPO/SSC szektorában

More details
Az ESG integrálása az ingatlanértékelésbe

Az ESG integrálása az ingatlanértékelésbe

More details
Szállodaüzemeltetés: felveszik a versenyt a hazai társaságok a világ legnagyobbjaival

Szállodaüzemeltetés: felveszik a versenyt a hazai társaságok a világ legnagyobbjaival

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője