2025. december 18., csütörtök - Auguszta

Turizmus

Szállodamonstrum építése ellen tiltakoznak Makón

2020-10-16 502

Tiltakozik a makói Hagymatikum Gyógyfürdő szomszédságába tervezett új szálloda megépítése ellen a Demokratikus Koalíció (DK) - közölte a párt alelnöke csütörtökön a Maros-parti városban. A párt politikusai az új szálloda helyszínét, magasságát és a város képét meghatározó Makovecz-stílustól eltérő látványtervét kritizálják.

Varju László a beruházás helyszínén tartott sajtótájékoztatón hangsúlyozta, a DK elkötelezett amellett, hogy a fejlesztésekről hozott döntések során figyelembe vegyék a helyi lakosok véleményét és érdekeit. Makó szempontjából rendkívül fontos a tíz éve elindult fürdőfejlesztés, az idegenforgalom bővítése. A fejlesztésekről azonban felelősen kell dönteni, az uniós forrásokat pedig hatékonyan és átláthatóan felhasználni - közölte az országgyűlés költségvetési bizottságának elnöki posztját is betöltő politikus. A képviselő úgy véli, a város számára kedvezőbb lenne, ha új hotel kivitelezésére csak a húsz éve üresen álló régi városháza épületének felújítása és szállodává alakítása, valamint a fürdő tervezett bővítése után kerülne sor. Hozzátette: ezért is fogadta örömmel Farkas Éva Erzsébet (Fidesz-KDNP) polgármester tájékoztatását arról, hogy az önkormányzat talált befektetőt az egykori városháza épületének rekonstrukciójára.

Mucsi Tamás, a párt helyi elnöke, önkormányzati képviselő kifejtette, a makóiak többsége elkötelezett a város fejlesztése az idegenforgalom bővítése mellett, de nem engedhető meg, hogy a Szent János téren, a parkolók helyén egy monumentális, húsz méter magas szálloda épüljön. Úgy fogalmazott, mindenki a fejlesztés pártján van, de az új szálloda helyszíne, magassága és a város képét meghatározó Makovecz-stílustól eltérő látványterve tiltakozást vált ki. A DK ezért október 24-re demonstrációt hirdetett meg, és aláírásgyűjtésbe kezdenek - mondta a politikus.

A tervezett hotel négycsillagos lesz 90 szobával, többek között mélygarázzsal, konferenciatermekkel, étteremmel. A makói képviselő-testület szeptember 30-i ülésén döntött arról, hogy a fürdővel szomszédos Szent János tér jelenleg parkolóként használt területén építési telket alakítanak ki. Határoztak arról is, hogy a szabályozást módosítva lehetővé teszik a terület 80 százalékos beépítését, a homlokzatmagasság pedig legfeljebb 20 méter lehet. A mélygarázs kialakítása érdekében a felszín alatti beépíthetőség pedig 90 százalékban szabták meg.
 
Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tartalom galéria

A cseh kereskedelmi ingatlanpiac a rekordot hozó 2025 után is stabil növekedést tarthat fenn

A cseh kereskedelmi ingatlanpiac a rekordot hozó 2025 után is stabil növekedést tarthat fenn

More details
Cégek a büntetőpadon – változnak a szabályok

Cégek a büntetőpadon – változnak a szabályok

More details
Property Warm Up, 2026. február 19.

Property Warm Up, 2026. február 19.

More details
Portfolio Investment Day, 2026. február 24.

Portfolio Investment Day, 2026. február 24.

More details
Digital Compliance konferencia, 2026. március 3.

Digital Compliance konferencia, 2026. március 3.

More details
Retail Day, 2026. március 4.

Retail Day, 2026. március 4.

More details
„AGI‑bejelentés” Tokióból – Integral AI

„AGI‑bejelentés” Tokióból – Integral AI

More details
Otthonstart ár-cunami idején is lehet olcsón vásárolni

Otthonstart ár-cunami idején is lehet olcsón vásárolni

More details
Karácsonyi élményajándékozás pörgeti fel az utazási piacot

Karácsonyi élményajándékozás pörgeti fel az utazási piacot

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője