2025. december 13., szombat - Luca

Lakóingatlan

Érik a forradalom a lakáspiacon? Már így is ki lehet fizetni egy ingatlan vételárát

2022-02-01 511

A kriptovaluták már hazánkban is egyre népszerűbbek, sőt bizonyos területeken már ezzel fizetnek termékekért, szolgáltatásokért is. De vajon lesz-e, lehet-e hatással mindez a budapesti belvárosi ingatlanpiacra? Miként hathat ez a tendencia a befektetési kedvre ezen a területen?

Az elmúlt években a gazdasági hírekből már sokan megismerhették a kriptovaluták és a hozzájuk kapcsolódó pénzpiacok fogalmát. Egyre több helyen olvashatjuk, hallhatjuk és láthatjuk ezt a kifejezést, és azt, hogy bizonyos területeken kriptopénzekkel fizetnek termékekért, szolgáltatásokért.

A belvárosi ingatlanok specialistájaként nálunk már elengedhetetlen volt, hogy foglalkozzunk a témával, mondta Ben-Ezra Orran, a Central Home szakértője, aki hozzátette, hogy az elmúlt 1-2 évben valóban előfordult már, hogy a vevő kifejezetten azzal a szándékkal érkezett, hogy kriptovalutával vásároljon ingatlant. Viszont egyelőre még egyetlen hasonló ingatlanvételi tranzakció sem tudott megvalósulni, mivel a vevő nem tudta „forintosítani” a kriptopénzt, így nem tudtak szándékai az eladó érdekeivel találkozni.

Ebből a jelenségből viszont abszolút levonható a következtetés, hogy hosszútávon egészen biztosan lesz olyan vevőcsoport, aki jelenleg még nincs jelen a budapesti, belvárosi ingatlanpiacon, akik már sikeresen fektettek be kriptovalutába, a realizált profitból, nyereségből pedig szívesen invesztálnának ingatlanokba, hogy a befektetési portfoliójuk több lábon állhasson.

A magyar bankrendszer illetve az adóhivatal viszont jelenleg még nem áll erre készen, hiszen még nem alkották meg azt a keretrendszert, amelyben ezek a tranzakciók megvalósításra kerülhetnének. A Central Home latolgatásai szerint pedig hozhatna egy új vevőcsoportot a budapesti ingatlanpiacra, ha ez a lehetőség megnyílna. Az egyértelműnek tűnik, hogy ez a vevőcsoport kifejezetten magas értékű, exkluzív ingatlanok iránt érdeklődik, ilyen típusú lakásokat szeretne vásárolni. Felmerül ugyanakkor a kérdés, hogy vajon a kriptovalutákba való befektetés alternatíva lehet-e hosszú távon a belvárosi ingatlanok vásárlásával szemben. Vajon negatív vagy pozitív hatásokra kell számítani?

A teljes cikk: Érik a forradalom a lakáspiacon? Már így is ki lehet fizetni egy ingatlan vételárát

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« December 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Tartalom galéria

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
SIRHA Budapest - élelmiszeripari és HoReCa szakkiállítás, 2026. március 3-5.

SIRHA Budapest - élelmiszeripari és HoReCa szakkiállítás, 2026. március 3-5.

More details
Lakópark Expó & Év Lakóparkja verseny díjátadó, 2026 március 20-21.

Lakópark Expó & Év Lakóparkja verseny díjátadó, 2026 március 20-21.

More details
MACH-TECH és IPAR NAPJAI, 2026. május 18-21.

MACH-TECH és IPAR NAPJAI, 2026. május 18-21.

More details
AUTOMOTIVE HUNGARY, 2026. május 18-21.

AUTOMOTIVE HUNGARY, 2026. május 18-21.

More details
Environtec powered by ÖKOINDUSTRIA, 2026. október 7-9.

Environtec powered by ÖKOINDUSTRIA, 2026. október 7-9.

More details
Hogyan kerüld el az online vásárlás bosszúságait?

Hogyan kerüld el az online vásárlás bosszúságait?

More details
recruiTECH x HRTECH – 2026. március 26.

recruiTECH x HRTECH – 2026. március 26.

More details
Vége a „zsákbamacskának” a vendéglátásban

Vége a „zsákbamacskának” a vendéglátásban

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője