2026. március 13., péntek - Krisztián, Ajtony

Kereskedelem

Az összes plázában fizetős lehet a mosdóhasználat

2022-06-27 1145
Az elmúlt évek sebeket ejtettek a bevásárlóközpontokon, de ennek ellenére köszönik, jól vannak, legalábbis ezt mutatja, hogy az elkövetkező időszakban semmilyen áramkorlátozást nem akarnak bevezetni – nyilatkozta a Magyar Bevásárlóközpontok Szövetségének tőtitkára. Balatoni Judit tájékoztatása szerint arra viszont fel kell készülni, hogy egyre több komplexumban kell majd fizetni a mosdó használatáért.

A koronavírus miatti korlátozások, majd az azt követő gazdasági válság visszavett a kereskedelmi szektor boltjainak forgalmából, sőt bizonyos bevásárlóutcákban és bevásárlóközpontokban megemelkedtek a bérleti díjak – erről számolt be a Magyar Nemzeti Bank (MNB) legutoljára publikált kereskedelmiingatlan-piaci jelentése.

Ebben nem csak az említett bérletidíj-emelkedésről számolnak be, hanem arról is, hogy idén várhatóan még több pénzt kell majd a kereskedőknek kifizetniük az üzleteik bérlésért: az emelkedő energiaárak és a forint gyengülése valamennyi ingatlanszegmensben növelik a bérlők költségeit, míg az árfolyamhatás – az euróban megállapított díjakon keresztül – az exportbevétellel kevésbé rendelkező kiskereskedelmi szegmensben okozhat leginkább nehézségeket a bérlőknek – áll a jelentésben.  

Balatoni Judit, a Magyar Bevásárlóközpontok Szövetségének főtitkára elmondta: a plázákban a bérlők által fizetendő költségek a legtöbb esetben bérleti  és közösköltség-díjakból tevődik össze, ezek viszont fix, szerződésekben rögzített árak. Ezeken az üzemeltetők csak akkor változtatnak, ha az épületek fenntartási költségi olyan mértékben nőnek meg, amelyet már kénytelenek a közös költségbe beépíteni. A főtitkár azt viszont nem tudta megmondani, hogy az elszabadult energiaárak miatt mennyivel emelkedett meg az üzletközpontok rezsiszámlája, így azt sem tudható, hogy egy-egy bérlőnek mennyivel kell a közös költségbe többet fizetnie. 

Azt viszont Balatoni Judit hangsúlyozta, hogy mivel a boltok energiaszámláit a bérlők külön mérőórák alapján fizetik ki, így ezeknek alakulására az üzemeltetőknek nincs ráhatásuk, majd hozzátette: mivel az üzletközpontok eddig sem részesültek a kedvezményes árú energiából, így őket nem érinti a kormány nemrégiben bejelentett intézkedése, amely szerint már csak egy szűk vállalkozói kör kap engedményes áron energiát. 

A teljes cikk: Az összes plázában fizetős lehet a mosdóhasználat

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Üzleti hírszerzés, biztonság


 

 


 

Tipp

Időrendben

« Március 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Tartalom galéria

Március 15. a  Bálna Honvédelmi Központban

Március 15. a Bálna Honvédelmi Központban

More details
Március 15. – Ünnepi programsorozat a PIM-ben

Március 15. – Ünnepi programsorozat a PIM-ben

More details
2026. március 15-ei programok a Budavári Palotanegyedben

2026. március 15-ei programok a Budavári Palotanegyedben

More details
Magyarok a világűrben - Lépj be a HUNIVERZUMBA!

Magyarok a világűrben - Lépj be a HUNIVERZUMBA!

More details
Szakma Sztár Fesztivál, 2026. március 26–27.

Szakma Sztár Fesztivál, 2026. március 26–27.

More details
Dubai Ingatlan Expo, 2026. március 14.

Dubai Ingatlan Expo, 2026. március 14.

More details
Több mint 250 fenntarthatósági és egészségközpontú ingatlantanúsítványt adtak ki tavaly Romániában

Több mint 250 fenntarthatósági és egészségközpontú ingatlantanúsítványt adtak ki tavaly Romániában

More details
Hamarosan az összes magyar Pizza Hut étterem átalakul

Hamarosan az összes magyar Pizza Hut étterem átalakul

More details
52 milliárd euró felé tart az európai ingatlanbefektetési piac 2026 első negyedévében

52 milliárd euró felé tart az európai ingatlanbefektetési piac 2026 első negyedévében

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője