2026. június 25., csütörtök - Vilmos

Kereskedelem

Önkiszolgáló kasszák: a kis üzleteknek is „kijön a matek”

2021-10-18 1109

A telefon feltalálásának idején Sir William Henry Preece, a Brit Posta főmérnöke ezt mondta az újdonságról: „az amerikaiaknak talán szükségük van ilyesmire, de nekünk nem. Van elég üzenetvivő küldöncünk helyette.” Azért kezdjük ezzel az anekdotával, mert jól mutatja, hogy gyakran még a tűzközelben lévő szakemberek sem ismerik fel elsőre, ha egy korszakváltás szemtanúi.

Márpedig most minden jel arra utal, hogy a bolti kereskedelem világa egy olyan fordulóponthoz ért, amikor a hatékony, gazdaságos működés már elképzelhetetlen magas fokon automatizált rendszerek nélkül. Ezek zászlóshajói pedig az egyre nagyobb teret hódító önkiszolgáló kasszák, melyekből a Laurel mostanra bizonyítottan megalkotta a kisebb üzletek számára is megfizethető és megtérülő megoldást!

Utóbbi tulajdonságok azért is lényegesek, mert pontosan tudjuk, hogy rengeteg hazai bolttulajdonos akad, aki reálisabban méri fel a helyzetet, mint az említett brit úriember annak idején, azaz tisztában van vele, hogy az önkiszolgáló kassza jelöli ki a fejlődés útját, csak épp ilyen-olyan okokból úgy véli: „ezeket nem nekünk találták ki.”  Nos, mostanra a Laurel önkiszolgáló kasszáin lezajlott több millió vásárlás tapasztalata igazolja, hogy a kereskedelmi informatika vezető hazai vállalata olyat „talált ki”, ami a 2-3 kasszás üzleteknek is eredményre vezető beruházást jelent!

Az önkiszolgáló kasszák mielőbbi bevezetését ma nemcsak technológiai, hanem gazdasági trendek is sürgetik. A munkaerőhiány – különösen a szakképzett alkalmazottak toborzásának nehézségei – és az állandóan növekvő bérek komolyan veszélyeztetik az üzletek gazdaságos működtetését, ami fokozottan igaz a kis boltokat üzemeltető, hazai tulajdonú láncokra. A legjobb kiutat ebből az emberi erőforrást helyettesítő technológiák jelentik – márpedig 1 önkiszolgáló kassza bizonyítottan képes 1 pénztáros munkáját kiváltani. Ha ehhez hozzátesszük, hogy pandémiás helyzetben különösen jó szolgálatot tehetnek ezek az eszközök, végképp úgy tűnik, hogy minél előbb lép valaki, annál hamarabb kezdi meg a bérköltségek lefaragását, és helyezi biztosabb alapokra üzletmenetét.

A tetemes bértömegen való spórolás persze mit sem ér, ha „amit a réven nyerünk, azt elvesztjük a vámon”, azaz a kasszákra fordított kiadáson. A Laurel, felhasználva a kereskedelemben eltöltött csaknem 3 évtized tapasztalatát, a fejlesztés kezdetétől arra törekedett, hogy önkiszolgáló pénztárai ne „csak” csúcsminőségűek, hanem gazdaságosak is legyenek, akár a kisebb boltok számára is. „Minden egyes érdeklődő számára alapos megtérülési számításokat végzünk, kifejezetten az adott üzletre vetítve. A becslésünk lényegében annyira pontos tud lenni, mint a napelemes rendszerek kalkulátorai, csak mi a napsütéses órák száma vagy a tájolás helyett a boltok forgalmából, alkalmazotti létszámából és egyéb sajátosságaiból indulunk ki” – hoz találó hasonlatot Bessenyei István, a Laurel Cégcsoport tulajdonos-ügyvezetője. Mint hozzáteszi, a méréseik átlagosan másfél éves megtérülést vetítenek elő, amit az eddigi bevezetések igazolnak is. 

A teljes cikk: Önkiszolgáló kasszák: a kis üzleteknek is „kijön a matek”

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Június 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Tartalom galéria

Munkahelyi szűrőprogrammal segít a Prologis

Munkahelyi szűrőprogrammal segít a Prologis

More details
Most érdemes ingatlant venni Dubajban, de nem azért, mint gondolná

Most érdemes ingatlant venni Dubajban, de nem azért, mint gondolná

More details
Négy tonna üveggel készült el Budapest új panorámahajója

Négy tonna üveggel készült el Budapest új panorámahajója

More details
Ládapakoló humanoidok és gázszivárgást szimatoló robotkutyák

Ládapakoló humanoidok és gázszivárgást szimatoló robotkutyák

More details
A Lurdy Moziban nyílik meg Magyarország első Samsung Onyx LED moziterme

A Lurdy Moziban nyílik meg Magyarország első Samsung Onyx LED moziterme

More details
A Millennium Gardens 2026-tól 100%-ban zöldenergiával működik

A Millennium Gardens 2026-tól 100%-ban zöldenergiával működik

More details
A belső információjiány miatti pletyka nagyon sokba kerülhet cégeknek

A belső információjiány miatti pletyka nagyon sokba kerülhet cégeknek

More details
Te örülnél, ha az AI képviselne a bíróságon?

Te örülnél, ha az AI képviselne a bíróságon?

More details
A felelős gazdik nyári túlélőkalauza

A felelős gazdik nyári túlélőkalauza

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője