2026. március 4., szerda - Kázmér

Irodapiac

Ilyen irodákba térünk vissza 2022-ben! - Elindult Az Év Irodája közönségszavazás

2022-01-07 2400

Újra elérkezett az év eleje, amikor az ünnepi feltöltődés után visszatérünk a munka világába. Persze akadnak olyan cégek, akiknél továbbra is működik a home office, de a tavaszra tervezett visszatéréskor mégis milyen irodák várnak ránk?

Most megtudhatod Az Év Irodája verseny közönségszavazásán, ahol az év legmenőbb munkatereibe pillanthatsz be és voksolhatsz is a kedvenceidre azevirodaja.hu oldalon

Idén rekord számú, 218 pályázó várja majd izgatottan a tavaszi eredményhirdetést. A növekvő érdeklődés egyrészt azt mutatja, hogy az irodák továbbra is fontos szerepet töltenek be a vállalati kultúrában, valamint továbbra is igazolja az office branding helyét a munkáltatók eszköztárában. Egy szép és jól működő iroda ugyanis jelentős vonzerővel bír a munkavállalók számára.

A budapesti mezőny mellett számos vidéki pályázat érkezett, és a versenyzők ezúttal is magasra tették a mércét. Az ergonómia és a funkciók mellett elképesztő design megoldásokkal találkozhatunk és számos esetben tapasztalható, hogy a cégek tevékenysége izgalmas és kreatív formában kerül kifejezésre a belsőépítészeti kialakításban. Az irodákban gyakorlatilag testet ölt a vállalatok stílusa és kifejezésre kerül az, ahogyan a munkavállalókat és az ügyfeleket értékelik.

“Megfigyelhető, hogy a koncentrációt igénylő munkavégzés támogatásának érdekében egyre gyakrabban szeparált helyiségeket alakítanak ki, ugyanakkor nagy figyelmet kapnak a kötetlen beszélgetések és a közösség építés számára kialakított kollaborációs területek is. Az irodák mellett szintén figyelemre méltó a közösségi terek fejlődése, ami érthető, hiszen kiváló alternatívát jelentenek a home office okozta szeparáció ellensúlyozására. A munkavégzést támogató funkciók mellett ugyanis egyre több lehetőséget kínálnak közösségi sport- és kulturális rendezvények - mint például színház - vagy gyerekprogramok számára is, akár a Balaton partján vagy egy belvárosi tetőteraszon” - emelte ki Az Év Irodája ügyvezetője, Fodor Dániel.

A verseny idén Cs. Kovács Nikolett személyében új zsűri elnököt köszönthet, aki korábban nevezőként a dobogó minden fokát bejárta az általa vezényelt iroda kialakításoknak köszönhetően, tehát pontosan tudja, hogy gyakorlatban mi vonzza majd a dolgozókat.

Az irodapiac eddig sem tudta függetleníteni magát a gazdaságtól, melyet a járványhelyzet meglehetősen átrendezett. Az idei évben átadott terek tervezőinek viszont a járványhelyzet okozta kényszerű paradigmaváltást is implementálni kellett. Hatalmas izgalommal várom, hogy milyen megoldások születtek a design és a praktikum vékony mezsgyéjén úgy, hogy a dolgozók elégedettsége mellett a biztonságukra is legalább akkora figyelmet fordítottak” - hangsúlyozta az új elnök.

A nevezési időszak lezárult, a zsűri hamarosan megkezdi az értékelési folyamatot, ami azt jelenti, hogy január 3. és február 3. között a nagyközönség számára is megnyílik a szavazási lehetőség, hiszen a szervezők évről évre kikérik a verseny követőinek véleményét is.

Ha még nem szavaztál, ITT megteheted!

| Forrás: realista.hu

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Március 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Tartalom galéria

Egymilliárd forintot spóroltak a kkv-k a Kamara auditfelkészítésével

Egymilliárd forintot spóroltak a kkv-k a Kamara auditfelkészítésével

More details
Fő a kávé - kávékiállítás

a kávé - kávékiállítás

More details
Az AI kilépett a chatablakból: 2026-ban már helyettünk foglal, vásárol és dönt

Az AI kilépett a chatablakból: 2026-ban már helyettünk foglal, vásárol és dönt

More details
InnoSummit, 2026. március 19.

InnoSummit, 2026. március 19.

More details
RIEL Expo és Konferencia, 2026. április 23.

RIEL Expo és Konferencia, 2026. április 23.

More details
UNIX-AMTS Autó, Motor ésTuning Show, 2026. március 13-15.

UNIX-AMTS Autó, Motor ésTuning Show, 2026. március 13-15.

More details
Vállalati Energiamenedzsment, 2026. május 6.

Vállalati Energiamenedzsment, 2026. május 6.

More details
Hitelezés konferencia, 2026. május 5.

Hitelezés konferencia, 2026. május 5.

More details
Járműipar konferencia, 2026. március 26–27.

Járműipar konferencia, 2026. március 26–27.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője