2025. július 15., kedd - Henrik

Irodapiac

Meguntuk az ingázást: átalakulhatnak a nagyvárosaink irodaközpontjai

2021-01-11 673
Manapság a munkavégzés helye egyre kevésbé fix, sokkal inkább egyéni választás kérdése. A technológia lehetővé teszi a flexibilitást, így a helyhez kötött munkavégzés már nem vonzó a munkavállalók számára. Milyen hatással lesz ez a jövő irodaházaira nézve? Hogy változhatnak meg a nagyvárosok irodaközpontjai? Többek között ezekről a kérdésekről beszéltek az Unissu és a Property Forum közös konferenciáján a szakértők.

A korábbi munka-magánélet közti határ fokozatosan elmosódik. Míg néhány évtizeddel ezelőtt reggel felkeltünk, bementünk a munkahelyre, délután hazaértünk a családhoz, ami mellett a hobbira is jutott idő, ma sok esetben bárhonnan dolgozhatunk, bárhol válaszolhatunk az e-mailekre, és a munkaidő sem fix. Ha kedvünk tartja két prezentáció között lehetőség van egyet sportolni, így a work-life balance teljesen átalakult. Mindenre van időnk, ugyanakkor semmire sincs időnk – világított rá Michael Smithing, Chief Development Officer, New Work Offices.

Hogyan alkalmazkodnak ehhez az irodák?

Az időalapú munkát felváltja a tevékenységalapú munka, miközben az irodáknak egyre inkább vegyes igényeket kell kiszolgálniuk.

Bár az iroda egy statikus hely, a változó igényekre nekik is reagálniuk kell. A tevékenységalapú munkavégzés tevékenységalapú irodát kíván, ami a dizájntól kezdve a helyiségek jellegén át az épület technológiai színvonaláig mindenre kiterjed. A kulcsszó a felxibilitás, ami az irodaterekben is a választás lehetőségét kínálja a bérlőknek és a munkavállalóknak.

10-ből 9 Z generációs munkavállaló azt mondja, hogy a munkahelyválasztásában szerepet játszik az, hogy az adott cégnek milyen a technológiai felkészültége

– fogalmazott előadásában Vincent Vallois, Co-Founder, Online Real Assets, vagyis az irodaházaknak - már csak a HR szempontok miatt is - érdemes a flexibilis megoldások mellett a technológiai fejlesztésekre is figyelniük.

Egy az Egyesült Királyságban végzett felmérés szerint ugyanakkor a munkavállalók 91 százaléka hetente legalább egy-két napot otthonról szeretne dolgozni, ami ugyancsak a tevékenységalapú munka irányába mutat. Az irány nem új, már 20 éve is voltak cégek, akik ezt lehetővé tették, de a folyamatot a járvány gyorsította fel igazán. Több globális technológiai vállalat is teljesen a munkavállalóra bízza tavaly óta, hogy honnan szeretne dolgozni, vagyis engedélyezte a teljes home office-t. Látni kell azonban, hogy heti 2 nap home office 40 százalékkal kevesebb munkaállomást jelent és hasonlóan kevesebb területigényt az irodapiacon – mondta el Maciej Markowski, Co-Founder, spaceOS.

A szakértő hozzátette, hogy míg Hongkongban 3, az Egyesült Királyságban 5, az Egyesült Államokban 7 év volt az átlagos irodabérleti szerződés hossza 2019-ben, addig a tavalyi évben február és június között az átlagos szerzdődéshossz az Egyesült Királyságban 27 százalékkal rövidült, ami a finanszírozásra és a működésre is hatással lehet.

A teljes cikk: Meguntuk az ingázást: átalakulhatnak a nagyvárosaink irodaközpontjai

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Tipp

Időrendben

« Július 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Tartalom galéria

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Átalakulóban a tartalomfogyasztás és – terjesztés világa

Átalakulóban a tartalomfogyasztás és – terjesztés világa

More details
Több millió állásra pályázó személyes adatait kotyogta el a McDonalds HR-chatbotja

Több millió állásra pályázó személyes adatait kotyogta el a McDonalds HR-chatbotja

More details
Az Egri Bor Ünnepe, 2025. július 10-12.

Az Egri Bor Ünnepe, 2025. július 10-12.

More details
Palacsintafesztivál, 2025. július 10-13.

Palacsintafesztivál, 2025. július 10-13.

More details
Bajai Halfőző Fesztivál, 2025. július 9-12.

Bajai Halfőző Fesztivál, 2025. július 9-12.

More details
Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok 2025. július 11-13.

Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok 2025. július 11-13.

More details
Országos Audi találkozó, 2025. július 11-12.

Országos Audi találkozó, 2025. július 11-12.

More details
Kékszalag Balatonfüred, 2025. július 10-12.

Kékszalag Balatonfüred, 2025. július 10-12.

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője