2026. június 9., kedd - Félix

Ipar, logisztika

Extra szolgáltatások, extrém kérések: a raktárpiac is küzd az új igényekkel, de nincs lehetetlen

2021-10-21 1091

Az ingatlanpiac egyik legdinamikusabban növekvő szegmense most a raktár-, és ipariingatlan-fejlesztés területe. A gyártó, a logisztikai, valamint a szállítmányozással foglalkozó cégek bővülési igényével alig lehet lépést tartani, miközben - ahogy az élet más területein szintén - itt is egyre fontosabbá válnak a partner specifikus szolgáltatások és a fenntartható megoldások. Az átalakult raktárpiac legújabb vonásairól, a fejlesztőkkel szemben állított elvárásokról, illetve a jövőbeli tervekről kérdeztük Szoboszlay Mátét, a Prologis tőkeallokációs igazgatóját.

Kezdjük kicsit távolabbról. Egy ideig a legaktívabb fejlesztők között volt a Prologis a hazai piacon, majd volt egy rövid fejlesztési stop a cég életében. Most pedig a nagy „logisztikaláz” idején újra színre léptetek. Mik voltak az okok és most mire koncentráltok?

A Prologis nem felejtett el fejleszteni, de az elmúlt évek során inkább a meglévő portfólió optimalizálására helyeztük a hangsúlyt. Az volt a célunk, hogy egy olyan egészséges és jól performáló portfóliót rakjunk össze, ami időtálló, és amivel hosszú távú lehetőséget tudunk kínálni mind a lokális, mind a globális partnereknek. Törekszünk arra, hogy fenntartható épületeket építsünk, és műszaki tartalomban vagy esztétikában se legyen eltérés például a szigetszentmiklósi csarnokunk és egy Egyesült Királyságban lévő raktárunk között. Nagyon hiszünk a szigetszentmiklósi lokációban, itt helyezkedik el a legnagyobb hazai, összesen 203 ezer négyzetméteres parkunk is. Az ennél szerzett tapasztalatokat, szinergiákat visszük át az M0-s átellenes oldalán lévő új fejlesztésünkbe. Ezt a 13 hektáros területet tavaly vásároltuk meg, és idén tavasszal már elindítottuk rajta a spekulatív fejlesztésünket. Ebben a fázisban majdnem 12 ezer négyzetmétert építünk, de az egész park 60 ezer négyzetméternyi lehetőséget rejt magában.

A teljes cikk: Extra szolgáltatások, extrém kérések: a raktárpiac is küzd az új igényekkel, de nincs lehetetlen

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 


 

Olvasta?

Tipp

Időrendben

« Június 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Tartalom galéria

Az AI nem tesz különbséget zseni és szélhámos között

Az AI nem tesz különbséget zseni és szélhámos között

More details
Ilyen lesz 2035-re minden második modern raktár!

Ilyen lesz 2035-re minden második modern raktár!

More details
Több mint egymillió turista egy ezerfős városban: Alaszka lett a világ új luxus-álomúticélja

Több mint egymillió turista egy ezerfős városban: Alaszka lett a világ új luxus-álomúticélja

More details
A chiphiány után felértékelődtek a magyar célgépek

A chiphiány után felértékelődtek a magyar célgépek

More details
Egyre több magyar váltana szakmát, összeállt két nagy tanfolyamos oldal

Egyre több magyar váltana szakmát, összeállt két nagy tanfolyamos oldal

More details
China Brand Fair, 2026. június 18-20.

China Brand Fair, 2026. június 18-20.

More details
Ujjé a Ligetben! – Rosalia Borpiknik, 2026. június 7-ig

Ujjé a Ligetben! – Rosalia Borpiknik, 2026. június 7-ig

More details
VárkertFeszt, 2026. június 7-ig

VárkertFeszt, 2026. június 7-ig

More details

"Vágtass ki" a Hortobágyi Lovasnapokra 2026. június 7-ig

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője