2026. március 17., kedd - Gertrúd

Ipar, logisztika

Mintegy 430 millió forintból valósult meg a fejlesztés

2021-06-14 636

Befejezéséhez közeledik a kerekegyházi ipari park fejlesztése. A projekt keretében ez idáig megvalósult a közvilágítás, és a villamoshálózat bővítése, a napokban pedig befejeződött az ipari csarnok építése, melyet termelő és szolgáltató cégek számára kíván bérbe adni a város önkormányzata.

A város 16 hektár területű ipari területének fejlesztése saját erőből és a megyei Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) pályázatán elnyert mintegy 430 millió forintból valósult meg, ami magába foglalja a 2200 négyzetméteres ipari csarnok létrehozását, a villamoshálózat bővítését, valamint új közvilágítás és tűzi-vízhálózat kiépítését. A beruházás elemei a tervezettnél korábban elkészülnek, így ipari parkunkat nyár közepére át tudjuk adni – fogalmazott dr. Kelemen Márk polgármester.

Az új csarnokba első sorban helyi vállalkozásokat szeretne betelepíteni az önkormányzat, de nyitva állnak a kapuk más termelő és szolgáltató cégek előtt is.

A leendő bérlők előzetes felmérése már folyamatban van. Június közepéig elsősorban a helybéli cégek jelentkezését várjuk, majd ezt követően hirdetjük meg a kiadható helyeket. Elsődleges célunk Kerekegyháza gazdasági életének fellendítése, ami az iparűzési adó révén növeli az önkormányzat bevételét, és nem utolsósorban lakosságmegtartó erővel bír – emelte ki a városvezető.

A munka a projekt befejezését követően sem áll meg, hiszen párhuzamosan folyamatban van a kerekegyházi ipari terület további jelentős bővítése, fejlesztése.

2019-ben sikerült az állami tulajdonban lévő 5214-es jelű bekötőút 52-es számú főúttól kezdődő 4,6 kilométer hosszú szakaszát a magyar kormány támogatásával felújítani. A munka az idei esztendőben folytatódott és május végére teljes egészében elkészült a mintegy hat kilométeres aszfaltsáv rekonstrukciója. Ez nagyon fontos fejlesztés, hiszen a személyforgalomban részt vevők mellett a város határában lévő ipari park létesítményei is haszonélvezői az útfejlesztésnek, melyeket a jövőben szintén folytatunk – tette hozzá dr. Kelemen Márk kerekegyházi polgármester.

| Forrás: baon.hu – Fotó: MW

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Üzleti hírszerzés, biztonság


 

 


 

Tipp

Időrendben

« Március 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Tartalom galéria

Vezetőváltás a Shopfully Magyarország élén

Vezetőváltás a Shopfully Magyarország élén

More details
Kutatás: A gyors esti étkezések korszakát éljük

Kutatás: A gyors esti étkezések korszakát éljük

More details
QA menedzsment mint stabilitási tényező az IT-projektekben

QA menedzsment mint stabilitási tényező az IT-projektekben

More details
Itt az utóbbi húsz év legkedvezőbb digitalizációs pályázata

Itt az utóbbi húsz év legkedvezőbb digitalizációs pályázata

More details
Számla nélkül azonnal elveszhet a garancia az ablakcserénél

Számla nélkül azonnal elveszhet a garancia az ablakcserénél

More details
Közösségi megoldások és új klímatörvény-javaslatok

Közösségi megoldások és új klímatörvény-javaslatok

More details
Milyen humanoid robotot küldtek Ukrajnába?

Milyen humanoid robotot küldtek Ukrajnába?

More details
Március 15. a  Bálna Honvédelmi Központban

Március 15. a Bálna Honvédelmi Központban

More details
Március 15. – Ünnepi programsorozat a PIM-ben

Március 15. – Ünnepi programsorozat a PIM-ben

More details
Az Üzleti Hírszerzés portál kiadója az O|G|H - Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője